<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > כתבות IT מגזין > אשת IT מי ימצא

אשת IT מי ימצא

מאת: מאיר עשת

סיפורה של מקצוענית שהגיעה לצמרת: ראיון עם לימור אפיק, מנהלת אזור ServiceNow

קריירת ה-IT שלי התחילה לפני 23 שנים. אני נשואה לאיתן ,איש הייטק בעצמו, ואם לשתי בנות, ליאור בת 12 ושירה בת 17 כלומר הבכורה נולדה שנתיים אחרי

לימור אפיק

לימור אפיק, מנהלת אזור Service Now

שנכנסתי לעולם ההייטק. התחלתי לעבוד בג‘ון ברייס הדרכה בישראל והייתי העובדת השביעית שלהם. איתם נשארתי 7 שנים והשתתפתי בצמיחת הסניף, כשעזבתי מספר העובדים כבר הגיע ל 550 – איש. לאחר מכן עברתי לניהול מכירות בטסקום. בעקבות Head Hunting של חברת מרקורי – אשר כזכור נרכשה מאוחר יותר ע“י HP.– הפכתי למנהלת HP Software במשך שנה, ואח“כ עזבתי ופתחתי חברת הדרכה משלי, אשר ברבות הימים נמכרה ,הפלא ופלא, לג‘ון ברייס עצמה .

אני מאמינה כי הניסיון הקצר שלי כעצמאית ותהליך מכירת החברה היו הקטליזטור לקפיצה המשמעותית בקריירה שלי ,אחרי שנה כסמנכ“ל בסטאראפ Qualisystem, ושוב דרך Head Hunting  ממוקד, והמלצה של קולגה מהעבר, אשר בשלב זה כבר עבד במטה האירופאי של   ServiceNow, קיבלתי הצעה להקים את הסניף הישראלי שלהם. כך, ב- 2012, הגעתי לתפקיד הנוכחי.  ואם לפני 5 שנים, הייתי העובד הראשון והיחידי של החברה בישראל, הרי שהיום הסניף המקומי של החברה מונה למעלה מ- 100 עובדים, ובעולם אגב, החברה מעסיקה כ- 5,600 עובדים.  נכון להיום יש לנו בישראל למעלה מ- 50 לקוחות אנטרפרייז מרוצים, מהגופים המובילים במשק וזאת מתוך למעלה מ- 5,200 לקוחות החברה בעולם כולו. היתה לי זכות גדולה להקים את הסניף הישראלי – אתגר תובעני מאוד ,אך באמת מרתק ומספק, בכל יום מחדש .

באיזה אתגרים מיוחדים נתקלת בקריירה הנשית?

הקמת חברה היא משימה מאתגרת לגבר ולאישה כאחד ,ללא הבדל מגדרי. זו משימה קשה, אתה מדליק את האור במשרד בבוקר וסוגר אותו מאוחר בלילה – לבד, אתה מייצג חברה שאף אחד לא שמע עליה בארץ (כמובן בתחילת הדרך).. ומנסה למכור את המוצרים שלה – וזה קשה, נקודה. בעולם ה-IT, בו אני עובדת מ- 1994, רואים רוב גברי ,לכך אני עדה לאורך כל השנים ולא רק בתפקיד הנוכחי. אני רגילה להגיע לחדרי דיונים כאשר אני האישה היחידה בחדר .למרות שיש יוצאי דופן, למשל בחברת רפאל שם אפשר לראות דוגמא מצוינת לאיזון בין נשים וגברים. בדיונים אליהם אני מגיעה ברפאל כ-50ֵֵ% מהמשתתפים הן נשים, וזה ממש עושה לי ”וואו“, בשעה שבשנת 2017 זה כבר היה צריך להיות עניין שבשגרה. עולם ההייטק בכלל, וה- IT בפרט, הם  עדיין עולמות מאד גבריים, וחבל, כי הקפדה על שילוב של נשים בתעשייה הזאת יכול להניב יתרונות רבים, עובדה שהוכחה כבר מעל לכל ספק בארגונים שיישמו אותה .

אילו יתרונות?

אני מודה כי אני יותר אמוציונלית, עקשנית ונוטה לקחת ללב את הדברים בהשוואה לגבר הממוצע. בין אם מדובר בשיחה מכעיסה עם ספק, מחלוקת עם קולגה –  אני לוקחת ללב, לוקחת אישית. אז מה היתרון בזה אתה שואל? השילוב בין הרגש להיגיון, הערבוב בין האינטליגנציה הרגשית לאינטליגנציה ה“רגילה“ נותן לי יתרון ניהולי ,מייצר שיח אחר, המבוסס על קשב ורגישות גבוהה וככה את מגיעה להישגים גבוהים יתר. בנוסף, אצל מרבית הגברים יש ענייני אגו הרבה יותר חזקים .

מי יותר חזק, מי יותר מוצלח וכן הלאה. אני באה עם אגו מתון .אין לי צורך להתבלט ולשדר לכל העולם  ”אני חזקה יותר “ממש לא. אני מי שאני, ואני לא מדברת ממקום של חולשה. אלא באמת ובתמים יש לי פחות צורך במשחקי אגו והמטרה העסקית מעניינת אותי יותר. אצל נשים יש פחות התנגשויות על רקע אגו אבל יש תחומים בעולם העבודה בהם, כאישה, אני משלמת מחיר מסוים.

לאיזה מחיר את מתכוונת?

אני מתכוונת לאחוות גברים. בנסיעות עבודה לאירופה ,לדוגמא לאמסטרדם, שם נמצא המטה האירופאי של ServiceNow, אחרי יום דיונים ארוך, זה מובן מאליו כי בערב כולם יוצאים לשתות בבר. אז הגברים מריצים בירות אחת אחרי השניה ואני עם הדיאט קולה שלי, ובמקרה הטוב, עם שליש בירה, שלרוב גם אותה אני לא מסיימת.

את מגיעה לחדר דיונים ואת האישה היחידה בחדר, מה זה עושה לך?

קודם כל אני מודעת לזה שאני האדם היחידי בחדר שקר לו, בגלל הטמפרטורה של המזגן כמובן, אז מראש אני מגיעה עם צעיף, במיוחד בקיץ. לעומת זאת, כשיש עוד נשים בחדר אנחנו מנצלות את הכוח הנשי ודורשות למתן את המזגן ואז פחות קר, גם בהרגשה.  אבל לא רק בגלל המזגן אני מעדיפה לראות עוד נשים בחדר הדיונים, הדיון הופך להיות מגוון יותר ,מעניין יותר ובסופו של דבר תורם יותר .

האם העומס הזה בעבודה גרם לך איך שהוא או במשהו לוותר על הבית?

לא, אני ממש מעורבת בכל דבר  שקורה בבית. אני יודעת איפה הבנות בכל דקה ודקה, מה הן עושות. לא פספסתי אף יום הורים או הופעה חשובה בבית ספר וכד‘. אני חושבת שגם זה סממן של ניהול נשים, אנחנו עושות גם וגם, אנחנו ברוב המקרים לא נוותר על המשפחה בגלל הקריירה, ועובדתית זה אפשרי.

אז מה, הכול חלק בתפר משפחה קריירה?

ודאי שלא. אספר לך אירוע שקרה מזמן. כאשר בתי הקטנה התחילה את כיתה א‘ עבדתי במרקורי, ודווקא, מכל הימים ,החליטו לקיים פגישה חשובה ורבת משתתפים באנגליה. אני חשבתי לעצמי שאין מצב שאני עומדת לפספס את היום הראשון שלה, ולא לקבל את פניה כשהיא חוזרת מבית הספר. התקשרתי למנהל שלי בחו“ל והסברתי לו את המצב אז הוא הציע פשרה: תקבלי את פניה ב- 12:00 וב-14:00תצאי כבר לשדה, וכך היה.  להגיד לך שלא היו לי ייסורי מצפון נוספים זה יהיה שקר ,אבל אם תשאל את שירה היום – היא בכלל לא זוכרת את זה כטראומה, מבחינתה אמא הייתה שם לקבל אותה אחרי בית הספר וזה מה שחשוב .

אוקי ומה עם מצבי ”בית או קריירה"?

בוודאי שיש. רק לפני שבועיים יצאנו לחופשה משפחתית בארה“ב. ארוחת בוקר אחת לא אכלנו ביחד. כל בוקר אני על המיילים והטלפונים, והמשפחה מביאה לי קפה וקרואסון לחדר או שאני מצטרפת יותר מאוחר לארוחה. נוסעים ברכב למקומות שונים, אני בשיחות ועידה מנותקת מהם לגמרי, או בבקרים שהם עדיין ישנים ואני בטלפונים וכד‘. אני חייבת לציין שלא מדובר כאן בהכרח בדרישה ממקום העבודה אלא באחריות האישית הגבוהה שלי. לי קשה להתנתק מהעבודה, לי באופן אישי חשוב לחזור לאנשים גג שעתיים אחרי שפנו אלי. אני גם לא חושבת שיש הבדל בעניין הזה בין נשים לגברים, זה פשוט עניין של אופי. והמשפחה שלי התרגלה לכך ומקבלת אותי ככה, באהבה.

חווית פעם מצב של מבוכה/הטרדה בסביבה הגברית?

לא, לשמחתי ממש לא. אני שומעת לא מעט סיפורים מצמררים בעניינים כאלה, אבל למזלי, (טפו טפו..) לא נתקלתי בזה, בין שזה קשור ספציפית לעולם הגברי ב- IT או שזה פשוט מזלי.

האם העובדה שרוב מכריע של מנכ“לי /בכירי עולם ה-IT הינם גברים צפויה לדעתך להשתנות בעוד 5-10-15 שנה?

בארה“ב יש היום מודעות ופתיחות לוורסטיליות בחברות ובהנהלות שלהן, על רקע מגדרי ומגזרי. אני חושבת שהומוגניות היא חולשה ונקודת תורפה. ורסטיליות מהווה יתרון. שמיעת האחר והחלפת עמדות מקצועיות, וגם תרבותיות, אחרות מרחיבה את אופק החשיבה ומשפרת את זוויות הראיה. להביא אישה לעולם ההנהלות העסקיות זה יתרון,  אז אני חושבת שתחול תזוזה בכיוון זה, אבל קשה להעריך כיום את עוצמתה.

איזה טיפים לקידום את מציעה לנשים שמתחילות בקריירת IT?

דברנו על כמה חשוב לזכור את המשפחה ולא לוותר עליה למען הקריירה, אלא תמיד למצוא את דרך המלך, ולשלב בין השניים. אבל לא פחות חשוב זה לא לשכוח את עצמך – אם יש לך תחביב מיוחד, עיסוק שמעשיר את עולמך, טפחי אותו למרות העומס בשילוב של קריירה ומשפחה. אני, רוקדת מילדות ולכל אורך חיי הבוגרים, והמקום שאני משאירה לתחביב הזה ,בלו"ז השבועי הצפוף שלי, נותן לי אנרגיות לכל השבוע, ומיותר לציין שמשפר גם את הביצועים שלי בעבודה .

לסיכום:

הייתי רוצה לראות יותר נשים בעמדות מפתח. בעיני זה עניין של בחירה. נשים רבות מעדיפות לבחור קודם במשפחה והקדשת זמנן ומרצן בדגש על הבית והמשפחה. אחלה, יש לזה את היופי שלו וזו בהחלט בחירה טובה, ולכן התמקדות בקריירה היא בראש ובראשונה בחירה אישית .

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות