<
יום ראשון , ינואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > טרנספורמציה דיגיטלית > Software AG: כל טרנספורמציה דיגיטלית מתחילה באסטרטגיה עסקית

Software AG: כל טרנספורמציה דיגיטלית מתחילה באסטרטגיה עסקית

כולנו חשופים כיום לעולם הרשתות החברתיות, לאפשרויות הבלתי מוגבלות של אפליקציות עסקיות, אפליקציות לשעות פנאי, חידושים טכנולוגיים שמחברים את כולנו לכל דבר, בכל מקום ובכל זמן. ההנהלות של הארגונים שלנו מחפשות את הדרך הנכונה להשאת הערך העסקי של הארגון, הדרך הנכונה לשמירת לקוחותינו מרוצים והדרך המיטבית לגיוס לקוחות חדשים. הלחצים להגיע לשוק עם פתרון חדשני מהר יותר קורצים לכולנו!

ערן אלראי, מנכ"ל Software AG Israel

ערן אלראי, מנכ"ל Software AG Israel

ההנהלות ובעלי המניות ימדדו בעוד שנה מהיום, בעוד 5 שנים או  10 שנים מהיום – האם הפתרונות שאנו מביאים במהירות ובקלות – אכן ישיגו את החזון העסקי? אכן ישמרו את מובילותינו גם בעתיד?  או שמא האפליקציות ה"קוליות" שהיום הן רק פלסטר לצורך כירורגי גדול בהרבה – עשויות להוביל אותנו בדיוק בכיוון ההפוך? שמא הסטרטאפים שבפתרון ה-WOW שלהם בחרנו, עלולים להימכר למתחרים הגדולים שלנו? שמא חוסר הארגון, הכפילויות ואבדן השליטה בכל הפתרונות הקלים – עלולים להצעיד אותנו אחורה במקום קדימה? על מנת להתאים את הארגון שלנו לחזון העסקי הנדרש – אנו מחויבים לחשב מסלול מחדש! אנו מחויבים לבחור בפתרון אשר יביא אותנו ליעד בבטחה – ולכן גם אם ה"מסלול" דורש קצת יותר זמן וגם אם יש בו מהמורות פוליטיות/טכנולוגיות בדרך – זהו המסלול לטרנספורמציה הדיגיטלית האמיתית.

כשאתם מדברים על טרנספורמציה דיגיטלית, למה בדיוק אתם מתכוונים? בדיקה לעומק תראה לכם, כפי שקרה בעבר בכל תחום טכנולוגי שה-Hype הקדים את ה-Delivery. ישנן חברות תוכנה וסטארטאפים בתחומים שונים אשר מושכים לתחומי ההתמחות שלהם – כגון התמחות עסקית: FinTech, InsurTech, HealthTech, או התמחות טכנולוגית: אינטליגנציה מלאכותית (Artificial Intelligence), IoT ועוד. רק חברות מעטות, שעליהן נמנית Software AG הגרמנית, יכולות להצהיר ש"טרנספורמציה דיגיטלית הינה ההמשך הטבעי של מה שאנו עושים בהצלחה כבר למעלה מ-40 שנה".

מתברר שגם הטרנספורמציה הדיגיטלית, מתבססת על תפיסה אינטגרטיבית של פלטפורמת יישומים עסקיים, אשר Software AG מפתחת ומיישמת עוד מהימים שלקוחות אנטרפרייז התלבטו בשאלה האם להגר מה-Mainframe הוותיק והאמין לעולם החדש של ארכיטקטורות מבוזרות כולל המוכנות לענן ולקוד פתוח. העולם עומד בפתחה של המהפכה הדיגיטלית האמיתית ועל כולנו לנצל הזדמנות פז של פעם בחיים. היות ואנו נמצאים בראשיתם של הדברים החדשים שמשנים ושישנו את פני העולם, זה הזמן הנכון לבצע את המהלך הקריטי של בחינת התהליכים העסקיים שיובילו את הארגונים להתרחבות עסקית תוך צמיחת הרווחיות ולאו דווקא הסתכלות טקטית של השגת היעד של עטיפה דיגיטלית יפה שעשויה להתגלות כריקה מתוכן ומיכולות אמיתיות. לריצה שלנו להשגת היעד העסקי באמצעות טרנספורמציה דיגיטלית ישנם שלבים רבים. רק ארגון אשר ישכיל לבצע בחינה מעמיקה של המצב העסקי ויטפל באופן מעמיק בנכסי הארגון – יוכל להשלים את המהפיכה הדיגיטלית ולהיות המוביל והייחודי בתחומו.

בחזרה לעתיד, מהדורת Software AG

החזון ש- Software AG חרטה על דגלה לפני שנים מספר קיבל גושפנקא ממוסמרת היטב. ברור היום לכולם ש- CONNECTIVITY של הכל להכל וכולם אל כולם – כבר כאן. ולכן IoT הינו החדשנות הטכנולוגית המאפשרת לממש זאת. Managed Connectivity יהפוך לשפה האחידה ולכן ה-IoT צריך להיות בליבת העסקים של כל ארגון. בדיוק לשם כך מציעה Software AG את פלטפורמת Cumulocity IoT הכוללת יכולות מובילות לפי דירוגי האנליסטים הבכירים לחיבור בין מכשירים וסנסורים שונים, מספקת IoT Device Management, יכולות לאיסוף מידע ואחסונו, אנליטיקה של מידע בזמן אמת וויזואליזציה. Cumulocity IoT נמצאת כבר בשימוש על ידי מובילות עולמיות כמו Deutsche Telekom, Gardner Denver, Octo Telematics, NTT Communication, Reliance Group ועוד."

Cumulocity v6

Cumulocity v6

לדוגמא: Software AG יזמה יחד עם שותפותיה העסקיות את קונסורציום  ADAMOS. מטרתה של השיטה החדשנית Adaptive Manufacturing Open Solutions הינה לספק פתרון וערך עסקי לאתגרי הניהול העתידיים ולצורך בסטנדרטיזציה. הפתרון שלנו כבר נותן מענה שלם: IIOT עבור הייצור העתידי(INDUSTRY 4.0) , Artificial Intelligence ו- Machine Learning וכמובן הצפת ערך המידע עם אנליטיקה בזמן אמת.

"אינטגרציה באמצעות הפלטפורמה העסקית הדיגיטלית היא המומחיות של Software AG," אומר ערן אלראי. "היא מיושמת בספקטרום רחב ביותר של טרנספורמציות דיגיטליות, על מנת לנווט יכולות טכנולוגיות חדשניות ליעדים העסקיים בדרך הקצרה והבטוחה ביותר. כי, בשורה התחתונה, הצלחה נמדדת במדדים עסקיים – ואין משמעות להצלחה טכנולוגית אם היא לא הביאה בעקבותיה יתרונות ממשיים לארגון ומיצבה אותו נכון בשוק התחרותי. האוניברסליות מתבטאת בכך שלא משנה אם מדובר בגוף תעשייתי שנמדד בשורת הרווח במאזן השנתי, או בגוף ציבורי שמשרת לקוחות שלא מתעניינים ברווח כספי אלא רק באיכות השירות, כמו עירייה או קופת חולים".

שיתופי פעולה

  1. Software AG חתמה לאחרונה על הסכם לשיתוף פעולה עם Siemens העולמית. מטרת שיתוף הפעולה הינה לספק פיתרון אופטימלי ליצרנים התעשייתיים, אשר מבצעים טרנספורמציה דיגיטלית במפעליהם המתקדמים. Dr. Jan Mrosik, CEO Digital Factory Division, Siemens AG: " באמצעות Siemens-logo.svgהשותפות עם Software AG, אנו ממשיכים לקדם את הרחבת מערכת ההפעלה IoT שלנו MindSphere, ויוצרים מערכת אקולוגית גלובלית נרחבת יותר ויותר, ומספקים תמיכה מיטבית ללקוחותינו היצרנים במהלך הטרנספורמציה הדיגיטלית".
  2. מובילות שוק עולמיות חברו לשיתוף גלובלי ושיתוף חוזקותיהן ויצרו את ADAMOSAdaptive Manufacturing Open Solutions – השיטה החדשנית ADAMOS logoשמטרתה לספק פתרון וערך עסקי לאתגרי הניהול העתידיים, סטנדרטיזציה ותקן דיגיטלי חדש בבניית מכונות ומפעלים. Ralf W. Dieter, Chief Executive Officer of Dürr AG: כמומחים בבניית מכונות אנו מכירים לעומק את דרישות לקוחותינו וסדרי העדיפויות שלהם. באמצעות- ADAMOS App Factory אנו מביאים ידע וניסיון מתעשיית הייצור עבור יישומים המופעלים באופן אינטואיטיבי יחד עם העיצוב הנדרש לבניית מכונות ומפעלים מתקדמים. ADAMOS App Factory הינה תוצר של שיתוף פעולה בין בוני מכונות וחברות תוכנה שקשורות בקשר הדוק". קבוצת Dürr הינה מובילה עולמית בתחום מכני והנדסת מפעלים עם מומחיות בתחום האוטומציה ושאת לצורך שיפור תהליכי הייצור בתעשיות השונות. החברה פעילה ב-28 מדינות ומעסיקה כ-14,500 עובדים.
  3. Thomas Spitzenpfeil, Member of the Executive Board (CFO/CIO) of Carl Zeiss AG: "השותפות המובילות שחברו ל- ADAMOS פועלות לטובת החיבוריות הדיגיטלית (Connectivity). ביחד אנחנו מפתחים טכנולוגיות עבור המפעלים של העתיד. חברות המשתמשות ביישומי IIoT מ- ADAMOS, יעשו שימוש בשירותים חדשניים ובכך יגבירו באופן משמעותי את היעילות, השקיפות, האמינות והזמינות של המערכות שלהם". ZEISS הינה מובילה עולמית Bosch-logo-and-sloganבתחום תעשיות האופטיקה. קבוצת ZEISS פעילה ביותר מ -40 מדינות ויש לה למעלה מ -30 מפעלי ייצור וכ -25 מכוני מחקר ופיתוח. לקבוצה כ-25,000 עובדים. הקבוצה נוסדה בשנת 1846.
  4.  Software AG ו-Bosch חתמו על שותפות אסטרטגית לקידום החדשנות בתחומי האינטרנט של הדברים (IoT) ותעשיית העתיד (Industry 4.0. Dr. Volkmar Denner, Chairman of the Board of Management at Robert Bosch GmbH: "כשותפים טכנולוגיים, אנו נוכל להציע ללקוחותינו פתרונות חדשניים באמצעות פלטפורמתBosch IoT Cloud מהר יותר וביעילות רבה מאשר אי פעם".
  5. וולפרם יוסט, CTO, Software AG: "הנושא החם של Robotic Process Automation מאפשר אוטומציה של אינטראקציות אנושיות באמצעות אפליקציות עסקיות ידידותיות למשתמש. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם חברת Kryon Systems אשר טומן בחובו את האפשרויות לאוטומציה של תהליכים באמצעות הרובוטים, שמאפשרים להרחיב את היכולות הדיגיטליות בארגונים. "

הגיע הזמן לקבל החלטות עסקיות בזמן אמת

Software AG מציעה כלים טכנולוגיים שמאפשרים למנהלי הארגון לקבל החלטות עסקיות מושכלות באמצעות אנליטיקה בזמן אמת. עברו הימים שארגון יכול היה להרשות לעצמו לדוש בנתוני העבר. החשיפה העצומה של כולנו ברשתות החברתיות השונות מאפשרת לכל ארגון לנתח את המצב ולהגיב בזמן אמת עם הצעות ערך מותאמות פרסונלית כדי למנוע משברים. לדוגמא: בנק יכול לנטר לקוחה אשר עתידה להשתחרר לה תוכנית חיסכון – ולהציע לה אפשרויות השקעה רלוונטיות לפי תחומי העניין שגילתה ברשתות החברתיות וזאת עוד בטרם החיסכון השתחרר – ובכך להיות פרואקטיבי ומותאם אישית לצרכיה עוד בטרם התחילה לעשות סקר שוק ולבחון את המתחרים. כולנו יודעים עד כמה רושם ראשוני הוא חשוב ועד כמה קשה לגייס מחדש לקוח ששוקל לנטוש. הנהלות הארגונים מחוייבות כיום לספק פתרון עוד לפני שנוצרה בעיה. ובדיוק עבור זה צריך אנליטיקה ובזמן אמת בלבד.

דוגמא נוספת הינה פיתרון Apama EagleEye של Software AG, אשר מאפשר לארגונים פיננסיים לעקוב אחר נתוני התנהגות מסחר חשודים בזמן אמת, ומאפשר לנתח את פעילויות המסחר מבחינת עמידה בדרישות הציות וביצוע הוראות הרגולטור בתצוגה אחת בזמן אמת ולהימנע מנזקים עסקיים עצומים. כל אלו מתאפשרים באמצעות  AI-Artificial Intelligence ו-APAMA – Real Time Streaming Analytics.
נאמנות הלקוחות מעידה על איכות ויציבות

"בישראל יש לנו עשרות לקוחות Enterprise מכל הוורטיקלים: פיננסי – בנקים, ביטוח וכרטיסי אשראי, בריאות, ממשלה, היי טק ועוד – אשר נאמנותם למוצרי ולשירותי Software AG מובהקת כבר עשרות שנים", אומר ערן אלראי. "בכל העולם מיישמים פתרונות אינטגרטיביים של Software AG בנושאי ביטוח, בנקאות, בריאות, תעשייה, טלקום, ביטחון, ממשלה, עיר חכמה וניהול תעבורה, לוגיסטיקה ועוד. המשותף לכל הפתרונות והפרוייקטים הללו הינו הצורך להטמיע מגוון טכנולוגיות שמספקות פתרון נקודתי לאתגר מסויים ועם זאת ליצור מכולם ביחד פתרון "הוליסטי", שלא מאבד את תמונת היער כולו גם כאשר כולם מנסים למשוך את תשומת ליבנו לעצים הפרטיים שלהם.

היום, חברות רבות משתמשות במודל IoT כדי להעביר את המיקוד למוצרי Propriety שלהן – חיישנים לתנאי סביבה שונים, מצלמות ניטור וידיאו, העברת נתונים ואיסוף התראות, אחסון בענן ואנליטיקה בזמן אמת, לימוד מכונה והפעלת מערכות מרחוק לתיקון אוטומטי – בלי לראות שבלי אינטגרציה זורמת ה-ROI הכולל ועימו עתידו העסקי של הארגון והתועלות ללקוחותיו בהחלט אינם מובטחים." "ברור שלכל הטכנולוגיות האלה יש מקום תחת המטריה הרחבה של טרנספורמציה דיגיטלית," אומר ערן אלראי. "אך חובה עלינו לזכור: שטכנולוגיה אחת לבדה לא תוכל לספק את מה שהלקוח שלכם באמת שואף לקבל, מצב תפעולי יציב שמבטיח התנהגות מערכתית בטוחה, אמינה ואוטונומית ככל האפשר. את אלו אפשר לקבל רק כתוצאה מאינטגרציה חכמה, מגובה בניסיון, המשלבת הבנה עמוקה של איך עובדים שונים בוורטיקלים מגוונים ממצים את עוצמת הכלים שנעמיד לרשותם. איכות הפתרון נקבעת בכל מקרה לגופו, על פי סולמות הערכים של הלקוח, שילוב תובנות עסקיות עם ידע טכנולוגי רחב, ניסיון ניהולי בארגונים גדולים ועבודת צוות של מומחים מהשורה הראשונה.

באספקלריה הזאת, Software AG מספקת את הפלטפורמה היציבה ביותר לטרנספורמציה דיגיטלית. בזמן שחברות אחרות רדפו אחרי מגמות אופנתיות שהתחלפו חדשות לבקרים, Software AG המשיכה להעמיק ולהתמקד בתחום אותו היא מכירה מכל האספקטים ובו היא רכשה מוניטין של מצוינות – "פלטפורמה עסקית דיגיטלית". זהו האמצעי להשגת היעדים העסקיים באמצעות חדשנות טכנולוגית. האמצעי לחיבור הארגון ל-IoT, להשגת האנליטיקה העסקית בזמן אמת לצורך קבלת החלטות עסקיות מושכלות ולהשגת אוטומציה של תהליכים ידניים באמצעות רובוטים המקלים על תפעול הארגון שנהנה במיידי משיפור שירות ללקוח ובכך מגדיל גם את ה"שורה העליונה" וגם את ה"שורה התחתונה".

אינטגרציית תהליכים חוצת דיסציפלינות

ארגז הכלים של Software AG עוצב בתפיסה אוניברסלית. כולנו, כמנהלים מובילי ארגונים בעלי אחריות וראייה של תוכניות 5-10 שנתיות ואף יותר לפעמים, מחוייבים להצטייד במיטב הכלים המייצרים ערך עסקי מוחשי. אל לנו לוותר על הטווח הקצר ועם זאת אל לנו להזניח את הצמיחה לטווח הארוך.

אנחנו ב- Software AG, מאפשרים כבר היום להכין את התשתית להווה ולעתיד לטובת שיפור השרות ללקוח בין אם אתם זקוקים לערך מוסף של חיבור אנשים למכשירים, למכונות, לרכבים (IoT), בין אם אתם ארגון שחייב לספק החלטות עסקיות בזמן אמת על מנת להישאר רלבנטיים, לצמוח ולהתרחב (APAMA – Real Time Streaming Analytics) וכמובן אם אתם ארגון שנדרש לרתום לשירותך יכולות בינה מלאכותית, למידת מכונה ואוטומציה של תהליכים ידניים על כל המשתמע מכך (Artificial Intelligence, Machine learning, RPA – Robotic Process Automation). כמובן שבליבת כל מערכת ארגונית מורכבת, פתרונות הענן הינם מחוייבי המציאות וזאת בכל אחד ואחד מהוורטיקליים השונים. אנו מאפשרים ערך מוסף גבוה במיוחד לאינטגרציה חוצת דיסציפלינות.

לסיכום מציין ערן אלראי, "הפלטפורמה האינטגרטיבית של Software AG, תומכת בעבודת ההנהלה. היא מחליפה את האינטואיציה והאימפרוביזציה בתהליכי ניהול רציונליים, מבוססי נתונים, מתועדים כמותית וניתנים לניתוח ולימוד. למעשה, כל המאפיינים בפלטפורמת Software AG נועדו להשיג את המטרה הזאת: ארגון אינטגרטיבי המציב יעדים ראליים וברי השגה ומוביל את הסגמנט בו הוא פועל."

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות