<
יום שלישי , ינואר 16 2018
מבזקים
דף הבית > כתבות IT מגזין > ERP בשרות תעשיית הצבעים

ERP בשרות תעשיית הצבעים

Infor M3 מקפיץ חברות בתחום הצבעים והכימיקלים לזירת החדשנות עם פיתוח מהיר של מוצרים חדשים, צמצום הוצאות וקיצור זמן ההוצאה לפועל

מרגרט מיד

מרגרט מיד

המפתח להצלחה בתעשיית הצבעים הוא חדשנות ביצירה ושחרור מוצרים חדשים לשוק. חברות בתחום צריכות לפתח במהירות מוצרים חדשים ולשדרג מוצרים קיימים, ובה בעת לצמצם עלויות הכרוכות בתהליך הייצור. אם לא די בכך, הרי שהשוק מציב בפני היצרנים לא מעט אתגרים נוספים, הכוללים שינויים תכופים ברגולציות, שינויים במחירי האנרגיה, בביקוש ובמחיר חומרי הגלם. על מנת להתמודד במהירות עם התנודתיות המאפיינת את התעשייה ולאפשר ייצור ואספקה שוטפת של מוצרים לשוק, חברות בתחום הצבעים מעוניינות להאיץ את שרשרת האספקה ולבצע אופטימיזציה של תהליך הייצור.

פתרונות ERP מתקדמים, המותאמים באופן ספציפי לתעשיית הצבעים, תומכים בדרישות הייחודיות שלה ומאפשרים לחברות בתחום להיות תחרותיות.

מרגרט מיד היא מנהלת מוצר בכירה בחברת Infor, המובילה את תחום ה- ERP לתעשיית הצבעים והכימיקלים. חברת Infor בונה פתרונות עסקיים מעוצבים עם פונקציונאליות מתקדמת ותובנות מוכחות לתעשיות נבחרות. עם 14 אלף עובדים ולקוחות ביותר מ- 200 מדינות ואזורים בעולם, Infor מאפשרת אוטומציה בתהליכים קריטיים בתעשיות שונות, כולל כימיקלים, בריאות, ייצור, אופנה, הפצה, מלונאות, קמעונאות והמגזר הציבורי.  Infor מסייעת לנטרל את הצורך בפיתוח יקר, באמצעות מומחיות עמוקה בתעשייה, המוטמעת בפתרונותיה.

פתרון ה- ERP  המוביל של החברה, Infor M3, מיוצג בישראל על ידי חברת Intentia, אשר הובילה פרויקטי הטמעה בקרב החברות המובילות במשק הישראלי בורטיקלים מגוונים. בין לקוחות החברה נמנות החברות תנובה, מאפיות אנג'ל, דלתא גליל, דקסל, אגמו- ורגוס, אלכם מדיקל, כרמל מיכלים ועוד.

שוחחנו עם מיד על האתגרים המעניינים בתעשיית הצבעים והכימיקלים, ותהינו כיצד הטכנולוגיה של Infor יכולה לסייע לחברות בתחום להשיג יתרון תחרותי ורווחיות בשוק של אי-יציבות.

מהם האתגרים האסטרטגיים העיקריים לחברה בתעשיית הצבעים והכימיקלים?

אחד האתגרים המשמעותיים ביותר בתעשיית הצבעים הוא ניהול חומרי הגלם. חלק ניכר מהפיגמנטים מופקים ממחצבים יקרים מאד, אשר מצויים רק במספר מקורות בודדים ובמדינות מסוימות  בלבד. עובדה זאת בלבד הופכת את תהליך השינוע שלהם לארוך ומורכב במיוחד. מעבר לכך, קיימים הבדלים גדולים בעלויות חומרי הגלם, דבר שמעלה אתגר נוסף שקשור בניהול המחיר ומתח הרווחים.

אתגר נוסף הוא כמובן ניהול האיכות של חומרי הגלם, שיש לבצע אותו בצורה קפדנית ביותר, שכן לחומרי הגלם ישנה השפעה ישירה על איכות המוצר הסופי. מצד שני, יש לנהל ולשמור על איכות המוצרים הסופיים, על מנת לעמוד בציפיות של הלקוחות לרמה קבועה של איכות. כאשר מדובר בצבעים וציפויים, שמשמשים את תעשיית התעופה והחלל, יש לעמוד בדרישות מחמירות ביותר.

נושאים נוספים שנמצאים בראש סדרי העדיפות של מנהלים בתעשיית הצבעים והכימיקלים הם שמירה על סודיות הצבעים הייחודיים ללקוחות ספציפיים, יכולת לנהל תוצרי לוואי ותוצרי ביניים (למכור, לנצל מחדש או לזרוק בצורה בטוחה), שמירה על בטיחות העובדים והציוד, צמצום עלות בעלות כוללת של הפתרונות הטכנולוגיים וניהול האריזות.

אלו מגמות משפיעות כיום על תעשיית הצבע?436042.TIF

שוק הצבעים קשור באופן הדוק לשווקים אחרים דוגמת שוק הדיור והרכב. כאשר הכלכלה מתאוששת סביב העולם, סגמנטים אלו סוף סוף צוברים מומנטום, דבר שמגדיל את הביקוש בשוק הצבעים, ומציב את האתגר (החיובי) לעמוד בביקוש הגובר.

מגמה נוספת היא כמובן מחיר הנפט. המחיר של חומרי צבע רבים קשור למחיר הנפט הגולמי. הירידה במחירי הנפט הינה יתרון גדול לטווח הקצר, אבל ההפכפכות הרבה במחירים יוצרת מצבים בלתי צפויים רבים בכל הקשור לרווחיות של החברות.

לבסוף, אחת המגמות שמשפיעות באופן ניכר על התעשייה הינה שינויים רגולטוריים. אלו נוטים להשתנות במשך הזמן ולהעמיד עומס של מידע על ארגונים בתעשיית הצבעים.

כיצד הפתרונות של Infor מסייעים לעמוד בניהול המורכב של חומרי הגלם בהתחשב בתנודתיות הגבוהה?

לפתרון ה- ERP שלנו Infor M3 ישנן יכולות תמחיר הכוללות ניהול עלות על פי מנה וכן יכולת להעריך מחדש עלויות סטנדרטיות על בסיס קבוע, חודשי או לעיתים קרובות יותר. מודל התמחיר שלנו מאפשר ניהול יעיל של עלויות חומרי הגלם ועלויות הייצור. כלי תכנון ייחודיים מאפשרים לנהל את תהליך השינוע המורכב של חומרי הגלם, וכלי ניהול איכות מאפשרים לעקוב אחר מאפייני איכות על פי ספק ומנה של חומרי גלם שמגיע למפעל.

יתרה מכך, Infor M3 מספק את היכולת לנהל מבדקי איכות ספציפיים לפי לקוח, כך שרק אותן מנות שעונות או עולות על הדרישות הללו נמכרות לאותו לקוח. ניתן להגדיר מראש בפתרון איזה מוצר יכול להישלח לאיזה לקוח.

הפתרון מספק גם כלים ייחודיים לניהול תוצרי לוואי ותוצרי ביניים, כך שהם יוכלו להיות מנוצלים בצורה היעילה ביותר, והערך מייצור מוצר מסוים עולה.

 

שוק הצבעים מתאפיין בריבוי נקודות מכירה של המוצרים וריבוי האריזות – כיצד הכלים הטכנולוגיים של Infor מסייעים לעמוד באתגר הזה?

נכון, חברות רבות לייצור צבעים וציפויים מוכרות צבעי בסיס שונים באמצעות סוכנים וקמעונאים באריזות שונות בעלות גדלים שונים. לדוגמה, הם יכולים למכור צבע בסיס בנפח של 4 ליטר או 20 ליטר. פתרון ה- ERP שלנו, Inf

שמעון כהן

שמעון כהן

or M3, מאפשר לנהל ביעילות את הייצור של אריזות מסוג זה בקו הייצור ובתהליך המילוי או לאפשר ניהול הייצור של צבע הבסיס ואחסון שלו, כך שיהיה ניתן לאחר מכן למלא אריזות בגדלים שונים ממנו לפי דרישה. תכנון אספקה של אריזות שונות לפי דרישה נמצא בתוך הפתרון ובתוך התהליכים המובנים.

ספרי קצת על הניסיון של Infor בתעשיית הצבעים

Infor מביאה עמה עשרות שנים של מומחיות בניהול הדרישות הספציפיות של תעשיות שמייצרות מוצרים בעלי פורמולות מדויקות ותערובות, דוגמת צבעים, דבקים, דיו, חומרי סיכה ומוצרי ציפוי אחרים. ל- Infor לקוחות רבים בתחום סביב העולם בסגמנטים שונים של השוק. לקוח מעניין לדוגמה הוא חברת  Colart, ספק מוביל של חומרים לאמנות , עם אתרי ייצור בבריטניה, צרפת וסין. אחד האתגרים של החברה היה בניהול גלובלי של הייצור. הם הטמיעו את Infor M3 והצליחו להוריד את רמת המורכבות ולאפשר לארגון לתפקד בצורה יעילה כישות גלובלית על פני אתרים מרובים.

כאשר חברה מתחום הצבעים בוחרת בפתרון ERP, מה עליה לקחת בחשבון?

ללא ספק, הגורם החשוב ביותר הוא עלות הבעלות הכוללת. תהליך המעבר ממערכת לגאסי לפתרון ארגוני חדש יכול להיות ארוך ויקר. Infor מציעה מאיצי יישום (Implementation Accelerators) לפתרונות שלה, אשר מותאמים ספציפית לתעשיות דוגמת תעשיית הצבעים והכימיקלים. המאיצים מציעים כלים רבים הבנויים מראש לתעשייה, דוגמת כלי הדרכה ובדיקה, מאגר נתונים עם קונפיגורציות מוכנות-מראש לעסקאות וכלים נוספים שיכולים לקצר מאד את מעגל היישום.

בנוסף לכך, לצוות הייעוץ של Infor ושותפיה, דוגמת חברת Intentia בישראל, ישנם כלים אשר מסייעים בהמרה של מידע ממערכות לגאסי לפתרון החדש של Infor. ל- Infor M3 מאות API's (ממשקי יישומים) שיכולים לייבא מידע דוגמת פריטים, פורמולות, לקוחות, ספקים ויותר מכך, באופן יותר ישיר לתוך בסיס הנתונים של המערכת.

שמעון כהן, סמנכ"ל פיתוח עסקי ולקוחות אסטרטגיים בחברת Intentia, המייצגת בישראל את פתרון Infor M3 מסכם ואומר: "עם Infor M3 ארגונים בתעשיית הצבעים יכולים להגיב לשינויים בביקוש של לקוחותיהם במהירות ובאופן רווחי יותר, וכל זאת תוך עמידה בדרישות הרגולטוריות. התכונות הייחודיות של הפתרון, המותאמות לתעשייה זאת, מאפשרים לארגונים לעמוד באתגרים  המורכבים, שפתרון ERP גנרי פשוט אינו מכיר".

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות