<
יום שלישי , ינואר 16 2018
מבזקים
דף הבית > כתבות IT מגזין > טכנולוגיה משבשת בתחום אחסון הנתונים

טכנולוגיה משבשת בתחום אחסון הנתונים

דרוש אומץ רב על מנת לא לבחור כיום בטכנולוגיה משבשת בתחום האחסון, כאשר היתרונות הגלומים בה עבור העסק כה משמעותיים

אורן ישרים

אורן ישרים

מאת: אורן ישרים, מנהל מכירות ישראל, INFINIDAT

"טכנולוגיה משבשת", מונח שנטבע לפני קרוב ל- 20 שנה על ידי קלייטון  כריסטנסן, פרופסור בבית הספר למנהל עסקים בהרווארד, מתייחס לטכנולוגיה חדשנית אשר מביאה ליצירת שוק חדש, עד כדי דחיקת הטכנולוגיות הישנות והמסורתיות ממנו.

השימוש בתיאור 'משבשת' עשוי להישמע שלילי לחלקנו, אבל הוא כזה רק עבור הספקים הוותיקים בשוק. טכנולוגיה משבשת היא חיובית מאד עבור לקוחות, אשר נהנים מיכולות מתקדמות, יעילות ופשטות. הדוגמה הטובה והפשוטה ביותר לכך היא הסמארטפון – זוהי טכנולוגיה ששיבשה לא רק את תחום שוק החומרה של הטלפונים הסלולאריים, אלא את כל עולם התוכן בחיינו, שכן היא העצימה את הרשתות החברתיות באינספור תחומים והביאה לעליה אדירה בשיתוף מידע.

תחום אחסון הנתונים, שנשלט עד לא מזמן על ידי מספר מצומצם של חברות טכנולוגיה ותיקות, עומד גם הוא בפני שינוי. שחקנים חדשים נכנסים לזירה ומביאים עימם תפיסות עולם חדשות ופורצות דרך על ניהול מידע.

בשנים האחרונות, עם נסיקתו של עידן המידע, גם הדרישות הארגוניות מהמידע השתנו. כיום, ארגונים לא רק רוצים שהמידע שלהם יישמר בצורה בטוחה, הם גם רוצים נפחי אחסון גבוהים וגמישות מרבית באספקתם, מהירות ופשטות בניהול.

בעוד שחברות האחסון הוותיקות מנסות להדביק את הקצב בנפחי האחסון וזמני התגובה, הבחורים החדשים בשכונה כבר מתמקדים בנושא אחר לגמרי – הלקוח. חברות האחסון הצעירות פועלות כיום על מנת להחזיר ללקוח את הפשטות התפעולית והגמישות שהוא כה משתוקק אליה, במיוחד כיום, כאשר הוא טובע תחת ריבוי שכבות ופלטפורמות.

המסר של חברות האחסון הצעירות הוא חד וברור – אפשר לקבל פתרון אחסון בעל יכולות גבוהות, אבל בצורה פשוטה יותר, גמישה יותר ומהירה יותר – וכל זאת ללא צורך בפרויקטים ארוכים ובלתי נגמרים.

פרדיגמת האחסון משתנה לנגד עינינו. במקום שהלקוח ידע מעט מאד על ריבוי המערכות שנמצאות ברשותו, ויישאר תלוי בספק עד סוף ימיו, הרי שכיום המטרה היא להביא אותו למצב של מיעוט מערכות, דבר אשר יאפשר לו להתמקצע, לצבור ידע רב, ולפתח יכולות עצמאיות. התמקצעות זאת תשפר את רמת השירות, המענה וההתמודדות היום-יומית. עצמאות תפעולית זאת גם מאפשרת לארגון התאוששות מהירה יותר מאסון.

דרוש אומץ רב מאד על מנת לא לבחור כיום בטכנולוגיה משבשת בתחום האחסון, כאשר היתרונות הגלומים בה עבור העסק כה משמעותיים. מעבר לפיצ'רים הטכנולוגיים ה"יבשים", שהם מרשימים בפני עצמם, קיימים יתרונות עסקיים מובהקים בטכנולוגיות האחסון החדשות. מיעוט המערכות, פשטות הניהול והעצמאות התפעולית שהזכרתי קודם לכן, מביאים באופן ישיר לחסכון כספי ולצמצום הוצאות של כוח אדם ותקורות ניהול. בטווח הרחוק, טכנולוגיות האחסון החדשות מאפשרות לארגון להוציא לפועל תהליכים עסקיים חדשים, לשפר תהליכים עסקיים קיימים ולהתמקד בצבירת ידע ובשיפור השרות ללקוח.

ארגונים רבים חוששים לעשות את הצעד הראשון עם טכנולוגיה חדשנית, בין אם היא בתחום האחסון או בתחומים אחרים. לעיתים קרובות הרצון הוא לבחור במוכר, בידוע ובבטוח. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי לעיתים קרובות הסיכון קיים דווקא בבחירה בטכנולוגיה ותיקה. זאת עשויה להשאיר את העסק רחוק מאחור, לעצור את התפתחותו ואפילו לייצר נסיגה, בעוד החברות המתחרות נפתחות לתפיסות עולם חדשות, מתייעלות ומספקות שרות טוב יותר ללקוחותיהן.

ענקית התקשורת הבריטית בריטיש טלקום (BT) בחרה בפתרון האחסון של INFINIDAT

INFINIDAT נבחרה לספקית האחסון המרכזית של בריטיש טלקום שמיישמת את InfiniBox כחלק מתשתית הדור הבא שלה.

INFINIDAT, ספקית מובילה לפתרונות אחסון נתונים, מודיעה כי בריטיש טלקום (BT- British Communications PLC), אחת מחברות התקשורת המובילות בעולם לשירותי תקשורת, בחרה בפתרון האחסון InfiniBox™ על מנת לספק אחסון לדור

מעבדת אינפינידט במטה הישראלי

מעבדת אינפינידט במטה הישראלי

הבא של פלטפורמת התשתית-כשרות שלה (Infrastructure-as-a-Service- IaaS). INFINIDAT תאפשר ל-BT למזג ולצמצם את שטח פלטפורמת הווירטואליזציה, להנמיך צריכת אנרגיה על מנת להשיג את היעדים הסביבתיים, להפוך את הניהול לקל יותר על ידי העברת ניהול האחסון לצוותי התפעול, ולהרחיב את נפח האחסון לפי דרישה. במהלך תהליך הוכחת ההיתכנות וההתאמה (PoC), צוות הטכנולוגיות, השרות והתפעול של BT בחן את InfiniBox אל מול מספר רב של פתרונות אחסון בשוק, תוך מיקוד בשימושיות, פונקציונליות, ביצועים ואינטגרציה ל- hypervisor.

  • "ה- InfiniBox מציע ממשק משתמש ברור ואינטואיטיבי עם ביצועים שווים או טובים יותר ממוצרים אחרים שנבדקו", אמרה אן פישר, ארכיטקטית אחסון בבריטיש טלקום.
  • "אנחנו התרשמנו במיוחד מ- Host PowerTools ו- InfiniMetrics, כלי ניהול האחסון של INFINIDAT". "זכיה זאת הינה הישג משמעותי, לא רק משום ש- BT הינה לקוח בעל פרופיל גבוה, אלא משום שנבחרנו כחלק מתהליך הערכה מאד תחרותי," אמר ג'ספר גונדי וואיט, מנהל הפעילות של בריטניה ב- INFINIDAT.
  • "ה- PoC המוצלח שלנו הוכיח ש- InfiniBox עושה את מה שאנחנו אומרים שהוא יכול לעשות. סיפקנו ביצועים פורצי דרך, עם גישה גמישה וקלות בשימוש ש- BT דרשה". InfiniBox הותקנה במספר אתרי דטה-סנטר של BT בבריטניה נכון להיום.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות