<
יום שישי , ינואר 19 2018
מבזקים
דף הבית > 3D > ייצור תכשיטי מתכת עדינים ומדויקים בהדפסת תלת מימד

ייצור תכשיטי מתכת עדינים ומדויקים בהדפסת תלת מימד

3d-systems_projet_2500W_visitjet_M2_cast_pendantsלקראת Jovella 2017:  לראשונה בישראל – ייצור תכשיטי מתכת עדינים ומדויקים בהדפסת תלת מימד ומחומרי שעווה (wax)

חברת ״מפעיל״ משיקה לראשונה בישראל מדפסת תלת מימד חדשה של 3D Systems המיועדת לשוק התכשיטנות והמייצרת אבי טיפוס לטובת ייצור תבניות לתכשיטים תוך כדי שימוש בחומר שעווה חדשני. כניסתן המואצת של מדפסות תלת מימד שולחנית מקצועית צפויות להוריד את עלויות הייצור ולהגביר את איכות הייצור וחופש העיצוב.

חברת ״מפעיל״ ייבואנית ומשווקת לתחום ההדפסה בתלת מימד של חברות 3DSystems, Ultimaker ו- DWS תשיק לראשונה בישראל במסגרת תערוכת התכשיטים הבינ״ל Jovella את מדפסת התלת מימד החדשה ProJet ® MJP 2500W של חברת 3DSystems הפונה לשוק העיצוב, התכשיטנות ולתעשייה היצרנית. חברת 3DSystem הינה אחת מהחברות הוותיקות בתחום אשר נמנית על ממציאי טכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד.

מפעיל תשיק את המדפסת בתערוכת Jovella , תערוכת התכשיטים המקצועית הבינ״ל ה-14 שתתקיים ביום שני ה-3 ליוני 2017 בדיוויד אינטרקונטיננטל. הייחוד של הדגם החדש, מדפסת ProJet ® MJP 2500W, טמונה בטכנולוגיה מתקדמת המשלבת עבודה עם חומר חדש – שעווה (WAX) הנמס במים כמו שעוות יציקה רגילה, (צביקה זה נכון?)  המסה באמצעות חומר המסה ייעודי ( אלכוהול ) ללא צורך במגע יד אדם אך מסוגל להדפיס בתלת מימד מודלים מדויקים מאוד ועיצובים מורכבים מאד. המדפסת מדפיסה מודלים משעווה מדוייקים ועדינים בזמן פעולה קצר, במהירות גבוהה של עד 10x מפתרונות דומים ועד פי 5 מווליום הבניה הקיים היום. , ללא עלויות נוספות – מה הכוונה? ללא עלויות נוספות? וללא מגבלות גיאומטריות. באופן זה, המדפסת מאפשרת יעילות חוזרת ונשנית בתהליכי יציקת מתכת ישירה על המודל והקטנת הבלאי של המודל בין יציקה ליציקה  – לא ברור לי לחלוטין, מאיפה הנתון? ומיועדת לתכשיטנים שעובדים רבות עם יציקות מתכת ומייתרת את הצורך בעיצוב התכשיט בעזרת כלי עבודה מסורתיים. המדפסת אידיאלית עבור ייצור חלקי מתכת מדויקים מורכבים ומלוטשים מכיוון שדפוסי הרזולוציה הגבוהים שלה מסוגלים להדפיס בעקביות גם קצוות מחודדים וגם משטחים חלקים. מכאן שהמותאמים אישית והכל תוך מתן חופש גיאומטרי גדול וביטוי רחב יותר ליצירתיות.

לדברי רז דרבי, מנכ״ל מפעיל המשווקת את המדפסת ״שוק התכשיטנות עובר מהפיכה בשנים האחרונות עם כניסת טכנולוגית ההדפסה בתלת מימד דבר המקנה לimagesתהליך הייצור של כל תכשיט דיוק, רמת גימור ומצוינות ממש כמו של מכשור רפואי מתקדם. לצד יכולות עיצוב בלתי מוגבלות, אשר לא היו יכולות להגיע לעולם במעשה ידי אדם, ההדפסה בתלת מימד המקצועית מבוקשת מאד היום בכל הקשור לעסקים ומעצבים שרוצים להוציא את המודל שלהם לייצור כמה שיותר מהר. כמו כן יכולות פיתוח אביטיפוס שונים בזמן קצר כמו גם לייצר מוצר שלם בסדרות קטנות, מורידים את משך הפיתוח באופן משמעותי ואת עלות הפיתוח ממאות אלפי שקלים לאלפים בודדים, מבלי להתפשר על איכות הביצוע. שוק ההדפסה בתלת מימד עובר למעשה תהליך של התבגרות ולצד גדילתו בקטגוריות הידועות לנו עד היום – כמו למשל כניסה של שחקניות ענק לשוק הפרודקשיין כמו HP ו- Ricoh, התרחשה גם התרחבות וצמיחה של קטגוריית אמצע שבאה לידי ביטוי במדפסות תלת מימד קטנות יותר בגודלן ומקצועיות לא פחות אשר נותנת מענה לשוק העיצוב, התכשיטנות, האופנה ועיצוב המוצר גם עבור האומן היוצר וגם ברמת העיצוב התעשייני״.

נפח הדפסה:  רוחב: 295 מ״מ, עומק 211 מ״מ, גובה 142 מ״מ. (צביקה המידות לא נראות לי נכונות) זה גודל המשטח ברוחב 295 מ״מ, עומק 211 מ״מ, גובה 142 מ״מ

 

אודות מפעיל:

חברת ״מפעיל״ (Mafil) הינה ייבואנית טכנולוגיות להדפסה בתלת מימד למגזרי התעשייה, העיצוב והחינוך, המייצגת בישראל את המותגים המובילים בעולם המדפסות בתלת מימד השולחניות המקצועיות: 3D Systems, DWS ו- Ultimaker. החברה מספקת פתרונות כוללים לארגונים ולעסקים בתחומי ההדפסה בתלת מימד, ההדמיה, המחשוב והניידים, הפלט הארגוני והדפוס המקצועי. לצד מותגי ההדפסה בתלת מימד, ניתן למצוא מותגים נוספים המובילים בתחומם בעולם אשר בחרו להיות מיוצגים בישראל על ידי חברת ״מפעיל״ כגון HP, RICOH, KIP  ו- Toshiba. ״מפעיל״ היא אחת מהחברות הוותיקות בישראל המספקת כבר 75 שנה פתרונות מחשוב והדפסה איכותיים ומגוונים לארגונים ולעסקים, לצד תמיכה וליווי צמוד של החברות הגדולות במשק הישראלי, ארגונים, שירותי רפואה וחינוך, שירותי ביטחון, גופים ממשלתיים ועירוניים ועסקים קטנים ובינוניים. היא מספקת זאת באמצעות פריסה רחבה של ארבעה סניפי שירות ברחבי הארץ: סניף מרכז פתח תקווה, דרום- באר שבע, צפון- חיפה וירושלים. למידע נוסף: www.mafil.co.il

 

 

 

·        מתוך האתר: APPLICATIONS:

    • Rapid metal casting prototyping
    • Pre-series and series of end-use metal parts production
    • Customized metal parts manufacturing

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות