<
יום ראשון , פברואר 18 2018
מבזקים
דף הבית > 3D > כתר פלסטיק עושה שימוש בהדפסת תלת מימד

כתר פלסטיק עושה שימוש בהדפסת תלת מימד

ומדפסת BigRep בתהליכי עיצוב המוצרים החדשים

צבי זק מנכ"ל KIC

צבי זק 

אחד ממותגי העל הישראלים היותר מוכרים בעולם הוא חברת ״כתר פלסטיק״ שאת מוצריה ניתן למצוא כיום בכל בית ישראלי (כן, כולל גם מיטות לחתולים). מאחורי החדשנות, היזמות והעיצוב המתקדם עומדים לא מעט מפתחים ואנשי מקצוע שעושים שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ובלא מעט חזון יצירתי

עבור מעצבים ומהנדסים רבים, השימוש בהדפסת תלת מימד כבר עבר את שלב המחקר, או הניסוי. כיום מדובר כבר בטכנולוגיה שימושית עליה מסתמכים מעצבים בחברות דוגמת כתר פלסטיק, כאשר עומדים בפני משימת עיצוב של מוצרי הדור הבא.

בחברה הבינלאומית, שנחשבת כיום לחברת הפלסטיקה הגדולה בעולם, המייצרת ומספקת מגוון רחב של ריהוט, פתרונות אחסון וארגון לבית ולגן, הוקם מרכז חדשנות שבמסגרתו פועלת מעבדת תלת מימד, המצויידת בין השאר במדפסת פורמט גדול במיוחד, ה- BigRep One, שיכולה להדפיס דגמים ואבי טיפוס עד למידות של מטר x מטר x מטר. תוך שימוש בהדפסת תלת מימד יכולים מעצבי המוצרים השייכים לשש  6 קבוצות הפיתוח השונות בחברה, לבחון מראש רעיונות ולייעל עיצובים – עוד טרם ההליכה לפס הייצור. ״הכנת תבנית לייצור עולה מאות אלפי שקלים״, אומר צביקה זק, מנהל מרכז החדשנות של קבוצת כתר. ״היכולת לראות, למשש ולבחון מקרוב מוצר בגודל טבעי בשלב המאוד ראשוני, תורם משמעותית למניעת טעויות בזמן חוסכת אלפי ועשרות אלפי דולרים ומאות שעות עבודה״.

KETER13-BIGREP12

KETER13-BIGREP12

העובדה שמרבית המוצרים של החברה כיום הם גדולים יחסית ובתצורות מורכבות, הפנתה אותם מראש לחפש מדפסת תלת מימד היכולה לספק את הסחורה ובאיכות הנדרשת והללו נמצאו בדמות המדפסת של BigRep המצויידת בראשי הדפסה של עד שני מ״מ. בכתר גאים במיוחד במגוון כלים ומוצרים לבית שנראים כעשויים מראטן, כשבעצם מדובר בפלסטיק שמיוצר בשיטה בה "אורגים" חוטי פלסטיק בסוג של שתי וערב, בינהם עציצים, כלי אחסון, ריהוט ואפילו מיטות לחתולים. ״מניתוח טרנדים, מחקרים ושיחות עם לא מעט אנשי מקצוע מתחומים שונים, גילינו שבכל בית שני במדינות המערב יש בעל חיים שהוא חלק מהמשפחה״, אומר רז. ״זה אומר  שאנשים מוכנים להשקיע בהם סכומים לא מבוטלים. מכאן ועד ייצור מיטות לבעלי חיים מחומר דמוי ראטן לא הייתה רחוקה הדרך ".

״הרבה פעמים שואלים אותנו: איך חברה ותיקה כל כך עדיין מוצאת במה לחדש? התשובה היא שאנחנו קשובים וערניים למציאות המשתנה, שהמוחות לא מפסיקים לפעול אצלנו, וכל יום מוליד רעיונות חדשים״, אומר זק. זק מספר כי קבוצת כתר מחזיקה 23 מפעלים ושני מרכזי הפצה ב-11 מדינות, ומעסיקה יותר מ-4,500 עובדים ברחבי העולם. מוצרי כתר, הוא גאה לספר, נמכרים ביותר ממאה מדינות והקבוצה מפיצה את מוצריה ב-25,000 רשתות שיווק ונקודות מכירה ברחבי העולם, כולל 250 מהקמעונאים המובילים בעולם.

KETER-KETER-ARTHUR BRUTTER-BIGREP2

KETER-KETER-ARTHUR BRUTTER-BIGREP2

לדברי גיל לביא, מנהל פעילות BigRep הגרמנית בישראל, שהכריזה לא מכבר על פתיחת פעילות עסקית ישירה בישראל, מדפסות התלת מימד של BigRep באות לתת מענה לחברות תעשייה וגופים שונים המחפשים פתרונות להדפסת חלקים גדולים במחירים נגישים. פתרונות אלו מספקים אפשרות  להדפיס אבי טיפוס גדולים, תבניות להזרקה ויציקת מתכת במידות גדולות ואביזרי המחשה ותפאורה בעלי עיצוב ייחודי. מוצרי החברה הוטמעו עד כה בחברות גדולות מובילות בגרמניה ובעולם וכוללים את Airbus, ABB, BMW, Daimler. ״אנו בטוחים שהשותפות הזו עם כתר תמשיך ותתרחב. יש בחברה צימאון לחדשנות ולשימוש בטכנולוגיות חדשות שיכולות לזרז הליכי פיתוח. בסוף היום הרי מדובר במי מגיע ראשון לשוק, ובכתר יודעים לעשות את זה טוב מאחרים״.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות