<
יום שלישי , פברואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > טלפוניה, Voip ומרכזיות IP > הסכם ע"ס 25 מיליון שקל לקבוצת Galooli הישראלית עם ענקית הטלקום MTN Nigeria

הסכם ע"ס 25 מיליון שקל לקבוצת Galooli הישראלית עם ענקית הטלקום MTN Nigeria

MTN Nigeria הינה חברת הבת הגדולה ביותר בקבוצת הטלקום MTNN, וחברת הטלקום הגדולה ביותר בניגריה. עם למעלה מ- 58 מיליון מנויים, חולשת החברה על 50% ממספר מנוי הסלולר הפעילים במדינה

במסגרת ההסכם תספק גלולי פתרונות איתור וניהול ציי רכב לחברות הביטוח, תאגידים ושורה של עסקים בינוניים וקטנים בניגריה, הנמנים עם לקוחות חברת הטלקום    

עד כה השקיעה MTNN 1.8 מיליארד דולר בבניית תשתית תקשורת בניגריה, וכיום היא מספקת שירותים ב – 223 ערים ולמעלה מ-10,000 כפרים ברחבי המדינה

***

קבוצת Galooli (גלולי) הישראלית ממשיכה להרחיב את פעילותה הבינלאומית, וגדלה גם בניגריה. החברה, העוסקת במתן פתרונות לחיסכון בהוצאות תפעוליות (OPEX), חתמה על הסכם לשת"פ אסטרטגי בהיקף של 25 מיליון שקל עם חברת הטלקום MTN Nigeria (MTNN). במסגרת ההסכם תספק גלולי פתרונות איתור וניהול ציי רכב לחברות הביטוח, תאגידים ושורה של עסקים בינוניים וקטנים בניגריה. ההסכם הינו בתוקף לארבע שנים.

קבוצת MTN הנה חברת טלקום גלובלית, ה – 15 בגודלה בעולם מבחינת מספר מנויים, שבסיסה בדרום אפריקה. MTN Nigeria הינה חברת הבת הגדולה ביותר בקבוצה וחברת הטלקום הגדולה במדינה (מעל 58 מיליון מנויים), החולשת על 50% ממספר מנוי הסלולר הפעילים בניגריה. עד כה השקיעה MTNN 1.8 מיליארד דולר בבניית תשתית תקשורת בניגריה, וכיום היא מספקת שירותים ב – 223 ערים ולמעלה מ-10,000 כפרים ברחבי המדינה.

ע"פ ההסכם, גלולי, אשר מתמחה בניטור ובקרה בזמן אמת אחר פלטפורמות שונות, לרבות ניהול מלא של אתרי טלקום ושל כלים ניידים (רכבים, אוניות, מיכלים וכו'), תספק לחברה הניגרית חומרה, תוכנה, אפליקציות ותמיכה טכנית בכל הקשור למתן פתרונות ניהול אופטימלי של ציי רכב והתנהגות נהג, וכן פתרונות אבטחה ובטיחות המיועדים לחברות הביטוח.

המוצרים של גלולי, המבוססים על טכנולוגיה ייחודית בשם ZON, ישווקו בניגריה תחת המיתוג של MTNN. החברה הניגרית תספק במקביל את כלל הרשת המסחרית שתתמוך בשיווק, מכירות וקשרי לקוח. לצורך השקת המוצרים החדשים, שצפויים בין היתר לחסוך למשתמשים כ-20% בתצרוכת הדלק והתחזוקה, הקימה גלולי ושותפתה המקומית מעל 100 נקודות התקנה ושירות ברחבי ניגריה וכן אפליקציות לתמיכה בסוכני המכירות של MTNN.

אריאל דור, מנהל חטיבת Galooli Fleet, אמר בעקבות החתימה על ההסכם: "לפני כשנתיים גלולי שמה לעצמה מטרה להתמקד ולרכז מאמץ בניגריה, שהינה המדינה המאוכלסת ביותר באפריקה והכלכלה הגדולה ביבשת. אנו מאוד שמחים לראות את תוצריו של מיקוד זה בדמות השת"פ האסטרטגי עם MTNN – חברת הטלקום הגדולה בניגריה אשר חולשת על 50% מהשוק במדינה".

נזכיר כי לאחרונה הרחיבה גלולי את פעילותה בברזיל, לאחר שחתמה על עסקה בשווי 20 מיליון שקל עם מספר מפיצי משנה על אספקת כ 20,000 מערכות ראשונות לניהול, איתור ומיגון כלי רכב במדינה. גלולי מתעתדת להקים בברזיל מפעל הרכבות למוצריה, שיספק מוצרים עבור לקוחותיה בריו דה ז'נירו וייתמוך במערך השיווק, ההפצה והתמיכה ללקוחות המקומיים.

איתמר מולצדסקי

איתמר מולצ'דסקי

ל קבוצת גלולי

רונן בראל

רונן בראל

גלולי הינה חברה פרטית שנוסדה בשנת 2009  ע"י רונן בראל ואיתמר מולצ'דסקי. הקבוצה עוסקת במתן פתרונות לחיסכון בהוצאות תפעוליות (OPEX), ע"י ניטור, בקרה, ניתוח ושליטה על נכסים מרוחקים בשני שווקים עיקריים בהם אתרי תקשורת של מפעילי סלולר וחברות ניהול אתרים, ובקרה ואיתור וניהול של כלים ניידים בהם רכבים, רכבות, אוניות וכו'.

המערכות החכמות של גלולי מנוהלות על ידי מוקדי ביטחון, לוגיסטיקה והפצה. הן מתממשקות לרכיבים מגוונים ברכב, בהם – מחשב מנוע, מד דלק, הצתה, קודן ועוד, ומשדרות בזמן אמת את כל הנתונים הרלוונטיים (כולל נתוני GPS) לשרת מרכזי. באמצעות הנתונים יכולים המנהלים לקבל אינפורמציה און ליין על מצב הרכב, לזהות תקלות עתידיות מבעוד מועד, לקבל עדכונים על ביצועי המנוע טנק הדלק והתנהגות הנהג, למגן את הרכב נגד גניבות ועוד. בכך יש למנהלי ציי הרכב בקרה ושליטה מלאה על כל הרכבים שלהם, המאפשרים להם חיסכון עצום בעלויות ובהוצאות.

פעילותה העיקרית של החברה מתבצעת בעיקר בשווקים בינלאומיים בהם אפריקה, אמריקה הלטינית ומזרח אירופה, עם חברות בנות באוגנדה, דרום אפריקה וברזיל. לקבוצה כ- 4,000 לקוחות עסקיים ב-30 מדינות, והיא מעסיקה כ 100 עובדים במשרדיה השונים.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות