<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > טלפוניה, Voip ומרכזיות IP > פלאפון עברה למערכת ניוד מספרים

פלאפון עברה למערכת ניוד מספרים

המערכת פותחה ע"י SDOC הישראלית. המערכת בקוד פתוח החליפה מערכת בינלאומית קודמת שפעלה בפלאפון, ובין יתרונותיה חסכון משמעותי בעלויות

חברת פלאפון עברה לאחרונה לשימוש במערכת ניוד מספרים פרי פיתוח של חברת SDOC הישראלית, לאחר שהשתמשה משנת 2007 במערכת של יצרנית בינלאומית, שעלויות התחזוקה השנתית שלה היו גבוהות מאוד.

למערכת הישראלית יתרונות רבים בארכיטקטורה המבוססת על קוד פתוח ותפעול קל ונוח. אלה באים לידי ביטוי בעלויות תחזוקה נמוכות משמעותית, המביאות להחזר השקעה (ROI) מהיר תוך שנה בלבד.

עופר כהן

עופר כהן

עופר כהן, מנכ"ל SDOC, מסביר כי המערכת מממשת את תקן ניוד המספרים של משרד התקשורת הישראלי. באמצעות המערכת מניידים כל מספר טלפון לא רק בין שתי החברות הקשורות ללקוח (זו שהוא עוזב וזו אליה הוא מצטרף), אלא המספר לשאר חברות הטלפוניה בשוק, על מנת שיעדכנו את המערכות הניתוביות שלהן.

פתרון הניידות פועל היום בהצלחה בחברות פלאפון, גולן טלקום ו- 019 טלזר, והוא מצטרף אל פתרון הבילינג BillRun, שגם אותו פיתחה SDOC ומותקן בחברות טלפוניה בישראל ובעולם.

"היתרון שלנו מול פתרונות אחרים, הוא בפשטות גם בחומרה וגם בתוכנה", אומר עופר כהן. "התאמנו והטמענו את המערכת באופן חלק תוך שלושה חודשים. המערכת יושבת בשרתים וירטואליים, כך שקל לנהל אותה ברמת התשתית. יתרון נוסף שלנו הוא שהמערכת בקוד פתוח, והלקוח אינו נעול לספק ספציפי".

אהרון הוברמן, מנהל אגף פיתוח CRM ומידע עסקי בפלאפון, אומר: "המערכת של SDOC החליפה את המערכת הישנה משנת 2008, והוטמעה במהירות וביעילות רבה. ההתקנה בפלאפון נמשכה יום אחד בלבד, ומערכת ניוד המספרים עלתה לאוויר שבוע לאחר מכן. כל ההתאמות למערכת הלגאסי בוצעו באמצעות התאמות בתשתית ה- EAI. כני שחווה עלייה לאוויר של מערכת ניידות בתחילת 2008, אני יודע להעריך את המהירות והקלות בה המערכת עברה לייצור, באופן חלק ושקוף. כל בעיה שצפה, טופלה מידית, כך שתוך פחות משבוע חזרנו לשגרה. הצלחת הפרויקט נבעה מהשילוב המצוין בין הצוות בפלאפון ל- SDOC, ובגישת הפתרון שדרשה מינימום שינויים במוצר".

המערכת מבוססת על ארכיטקטורת LAMP סטנדרטית:

Linux, Apache, MySQL, PHP, ועושה שימוש ב-Zend Framework, שהנה מסגרת ידועה ויציבה של PHP שנבנתה ע"י חברת Zend – החברה שמפתחת את שפת האינטרנט הנפוצה PHP.

עופר כהן אומר כי רואה בבחירה על ידי חברה מובילה כפלאפון, הבעת אמון ב- SDOC וביכולותיה, ומציין את שביעות הרצון של חברת פלאפון מהמערכת, בעיקר לאור זמן ההטמעה  הקצר והעובדה שהעלייה לאוויר התבצעה באופן חלק.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות