<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > כתבות IT מגזין > הזינוק של Microsoft azure  בענן הציבורי  

הזינוק של Microsoft azure  בענן הציבורי  

%d7%92%d7%99%d7%9c-%d7%92%d7%a8%d7%95%d7%a1-4

גיל גרוס

פתרון הענן Azure של מיקרוסופט רושם בשנים האחרונות קפיצה מרשימה באיכות, בפריסה ובאבטחת המידע. גיל גרוס,  מנהל תחום Azure ב-CloudZone של מטריקס, מסביר על הפיתוחים שנוספו ל-Azure בשנים האחרונות, על ההתמודדות עם אתגרי האבטחה בענן ועל מפת התחרות החדשה כיום בתחום הענן

"מאז אמצע העשור הקודם החלו כל חברות הטכנולוגיה במירוץ לענן הציבורי, מירוץ הנמשך במלוא העוצמה עד היום. גם החברות שחששו בתחילת הדרך להציע פתרונות במודל ענן משום שחששו מפגיעה בעסקי ה-on premise המסורתיים, שינו את אופן החשיבה והצטרפו לטרנד שהפך במהירות אדירה לסטנדרט. מיקרוסופט הצטרפה למירוץ אל הענן בשנת 2008 כאשר השיקה באופן רשמי את Microsoft Azure ומאז היא נמצאת בחזית תחום הענן בעולם עם הפתרון השלם, המאובטח והמקיף ביותר, הן בפני עצמו והן כחלק מהיותו חלק אסטרטגי מן הפתרונות של חברת התוכנה הגדולה בעולם", דברים אלו אומר גיל גרוס, מנהל תחום Azure ב-CloudZone, יחידת הענן של מטריקס, המספר בראיון ל-IT Magazine על שיתוף הפעולה בין CloudZone למיקרוסופט בתחום הענן שהחל לפני כחצי שנה.

אתם מכירים מקרוב פתרונות ענן. מה הבידול של Azure בהשוואה למתחריו?

"הגישה של מיקרוסופט היא לספק יותר אפשרויות בחירה וגמישות בענן – לעומת כל ספקית ענן אחרת. אנחנו מאמינים שיש לנו היצע ייחודי לטובת הלקוחות הארגוניים, ולכן זו הבחירה הטבעית עבורם בצעדים הראשונים לניצול הענן הציבורי ובהקמת ואבטחת הענן ההיברידי. יתרון משמעותי נוסף הינו הפריסה הגלובלית של Azure שהינה המקיפה ביותר בענן הציבורי ומונה 38 אתרים כולל סין, הודו, גרמניה ועוד רבים באסיה, אירופה וארה"ב. בשנים האחרונותAzure  התפתחה בצורה בלתי רגילה: מלבד התמיכה במערכות ההפעלה מבית Linux ופתרונות ה-Open Source המובילים בעולם, קיימים ב Azure מעל 600 שירותים ייחודיים נוספים הכוללים פתרונות ביג דאטה, מובייל, Web Services, קונטיינרים, בסיסי נתונים, ניהול זהויות, גיבוי והתאוששות מאסון, ועוד. Azure הוא כיום השירות היחיד המציע מגוון כה רחב של פתרונות המתאימים גם לסטארט אפים, גם לארגונים דיגיטליים, גם למפתחים וגם למערכות ה-IT הותיקות. החידושים הללו מתבססים על שני עשורים של פעילות רחבה ומגוונת סביב טכנולוגיות נתונים פופולריות של מיקרוסופט, דוגמת SQL Server וכן שירותים רבים שסיפקה החברה בענן: הוטמייל, סקייפ, Xbox ועד פתרונות Office 365, אשר יצרו במיקרוסופט תצורה סדורה לניהול וניתוח שירותי ענן ופתרונות ביג דאטה בצורה מיטבית".

CloudZone: מתמקדת בענן בלבד

CloudZone נולדה כיחידה המתמחה בתחום הענן הציבורי במטריקס, וזהו מוקד הפעילות העיקרי והמרכזי שלה עד היום. מומחי CloudZone הינם בעלי נסיון עשיר בענן של למעלה מ-8 שנים ומציעים ללקוחותיהם את הפתרונות המרכזיים בתחום. החברה מפעילה צוותים ייעודיים לניהול הסביבות 24/7, תחת מרכזי תמיכה מקומיים ובשפה העברית. בנוסף,ישנם את צוותי DevOps המסייעים ללקוחות ליעל את סביבות הענן שלהם וצוותי ה-Customer Success אשר אחראים על ניצול נכון של משאבים בענן תוך כדי חסכון בעלויות. ממש לאחרונה הקמנו גם יחידה חדשה בשם InnerCloud, המרכזת את תחום הענן הפרטי במטריקס. באמצעותה אנו יכולים לספק תשתיות מחשוב, DevOps, אחסון וגיבוי אלסטיים המותאמים לסביבות וירטואליות המריצות גם מערכות ייצור קריטיות".

בעולם של  CloudZone ,Azure  אוחזת ברמת הסמכה Gold, הנחשבת לגבוהה ביותר אותה מעניקה מיקרוסופט לשותפותיה בעולם הענן. מאז תחילת שיתוף הפעולה עם Azure בחודש יוני האחרון, CloudZone החלה לבצע מספר רב של פרויקטים בחברות ובגופים מובילים במשק הישראלי.

"כלי הענן של מיקרוסופט פותחו מתוך ראייה כוללת למגוון האתגרים והצרכים הארגוניים בפן הניהולי, הטכנולוגי והמתודולוגי כך שאנו רואים בשיתוף הפעולה עם מיקרוספט בתחום Azure יתרון משמעותי בדיאלוג עם חברות האנטרפרייז בשוק", מציין גרוס.

כיצד מתמודדת מיקרוסופט עם החשש מדליפת נתונים ומידע מן הענן הציבורי?

"דליפת מידע לא מבוקרת נחשבת היום לאחד האתגרים העסקיים והמשפטיים הגדולים ביותר לארגונים בהטמעת פתרונות ענן וביג דאטה. הנזק שנוצר כתוצאה מחשיפה לא מבוקרת למידע עסקי הצליח בשנים האחרונות להשפיע על חברות ענק, תעשיות בטחוניות ואפילו על המירוץ לבחירות הנשיאות בארצות הברית שהושפע ממידע רגיש שזלג לציבור. כדי לאפשר לארגונים להתקדם לענן ללא חשש, מיקרוסופט חרטה על דגלה להוביל בתחום זה  ומשקיעה באופן חסר תקדים באבטחת מידע ושמירה על פרטיות, דבר שמתבטא בין השאר בכך ש-Azure  קיבל יותר הסמכות רשמיות   (Certifications)  מאשר כל ספק ענן אחד בשוק.

מספר השחקנים בתחום הענן הציבורי הולך ומתרחב הן של ספקיות טכנולוגיה והן של חברות יישום. מהן התובנות שלך על השוק כיום?

"בחודשים האחרונים, אנחנו דווקא עדים לתהליך הפוך בו מספר שחקניות הענן הולך ומצטמצם. חברת HP סגרה את פעילות ה-HP Hellion ורק בשבוע שעבר התבשרנו כי גם חברת סיסקו יוצאת מתחום הענן הציבורי וסוגרת את הפעילות שלה בתחום. נראה כי רק ענקיות תוכנה עם היקף שירותים ולקוחות רחב בענן מצליחות למצוא את המודל העסקי הנכון להרחבת פעילויות הענן משירותי IaaS קלאסיים לפתרונות SaaS ו -PaaS מתקדמים. זו הסיבה שבגינה אנו ממשיכים לראות גידול ניכר של פתרונות SaaS  עבור ארגוני ה Enterprise-(וגם עבור השוק הביתי) ושירותי  PaaS כגון Database as a Service, שרותי web, Big Data וכו'. בדומה לכך, גם גופי השירותים המקצועיים בתחום הענן יהיו ללא ספק החברות שיידעו לעזור ולתפור את הכל ביחד.

עבודה בענן וניצול השירותים הרוחביים הינה מומחיות בפני עצמה, בעיקר כשכמות השירותים והטכנולוגיות החדשות שיוצאות הוא רב מתמיד. בעיני, חשוב ואף דרוש גוף מתמחה, היודע ע"י בניית ארכיטקורה נכונה המתחשבת בתשתית הקיימת של הלקוח, לספק ליווי והכוונה זאת על מנת למקסם ביצועים ולחסוך בעלויות. כיחידת הענן של מטריקס, ביכולתנו לספק ללקוחותינו מגוון רחב של פתרונות הכוללים מגוון שירותים המיועדים ליישום התרחישים העיקריים של שימוש במחשוב ענן: אבטחת מידע, Big Data & BI, בדיקות, פיתוח, התאוששות מאסון ועוד".

במשך החודש הקרוב CloudZone  מציעה לארגונים סדנת מבוא לMicrosoft Azure בבית הלקוח של כחצי יום ללא עלות, שבסופה ינתן שעת System Review. למימוש הטבה זאת לחץ כאן

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות