<
יום שני , פברואר 19 2018
מבזקים
דף הבית > שירותי ענן ומיקור חוץ > 50 החברות החדשניות ביותר בתחום הענן באזור EMEA דורגו בדוח מיוחד

50 החברות החדשניות ביותר בתחום הענן באזור EMEA דורגו בדוח מיוחד

eToro הישראלית מדורגת בין ענקיות דוגמת מרצדס F1, איירבוס וספוטיפיי

חמישים חברות קיבלו הכרה היום על חדשנותן בתחום הענן בדוח מיוחד, שהובילה HotTopics.ht בחסות חברת F5 Networks. מדובר בדוח הראשון מסוגו שמתייחס להשפעתו של מחשוב הענן על טרנספורמציה עסקית. בדוח, ששמו "Top 50 EMEA Cloud Climbers Report" חברת eToro הישראלית, רשת חברתית למשקיעים, דורגה בין ענקיות דוגמת מרצדס F1, איירבוס וספוטיפיי.

The Top 50 EMEA Cloud Climbers Report Front Cover FINALחמישים החברות שדורגו בדוח הנן מטווח רחב של תעשיות, וכל אחת מהן נבחנה עבור מצוינות בתחומים הבאים: גיבוש אסטרטגיה, השפעה על השוק, ביצועים תפעוליים, וערך כללי. הדוח גם כולל מקרי בוחן מפורטים עבור חברות נבחרות, כמו גם אנליזה של מגמות רלוונטיות בתחום הענן. ענף הקמעונאות קיבל את רוב המקומות הגבוהים בדרוג (12%), ולאחריו שירותים פיננסיים (8%), תעשיית המכוניות (6%), ספורט (6%) ותעבורה ולוגיסטיקה (4%). שמות בולטים בדוח כוללים את ספוטיפיי (עבור התפתחותה המתמשכת ואופטימיזציה של שרות הסטרימינג המסיבי למוסיקה), מרצדס F1 (עבור אנליזת ביצועים מבוססת ענן) ואיירבוס (עבור ניצול נכון של הענן ולמידת מכונה לצורך אחסון ועיבוד של כמה מאות טרה-בייט של תמונות לוויין בשנה).

יוזמת הליקס נבולה, השותפות המובילה ב- EMEA לענן ציבורי-פרטי, הינה עוד שם ראוי לציון המעיד על השפעתה האדירה של הטכנולוגיה. זוהי שותפות ייחודית בין ספקי IT ומרכזי המחקר המובילים באירופה (CERN, EMBL, ESA ו- PIC). עבודתו יוצרת הכותרות של הקולקטיב כוללת סיוע בחיפוש אחר החלקיק האלוהי "בוזון היגס".  כל הארגונים עברו תחת תהליך בחינה קפדני שנוהל על ידי פאנל שופטים הכולל את דיוויד לינטינקם (סגנן נשיא בכיר ב- Cloud Technology Partners, שהוכתר לאחרונה כמשפיע מס' 1 בעולם בתחום הענן), מו קני לי (מנכ"ל Cloud Spectator), רנה בואסט (Arago GMBH Directory of Technology) ורוי אילסלי (אנאליסט ראשי ב- Ovum).

"התרשמתי מאד מהיקף החדשנות ב- EMEA. האזור כבר לא משתרך אחרי ארה"ב, אלא משתווה לו ובמקרים מסוימים מגביר את השימוש במחשוב ענן," אמר דיוויד ליטינקם, סגן נשיא בכיר ב- Cloud Technology Partners. "מחשוב ענן הינו גורם משבש בשוק וחברות חדשניות לומדות מהר שהן יכולות לבצע אוטומציה מהר יותר ולהשתנות כשם שדרישות העסק משתנות. מעודד לראות כי עסקים באזור EMEA ממנפים מחשוב ענן באופן אסטרטגי ולא רק טקטית עבור חסכון בעלויות".

הדוח מתפרסם בתקופה של הבנה משמעותית של הענן. על פי IDC, לפחות מחצית מהוצאות ה- IT יהיו מבוססות ענן עד שנת 2018 ויגיעו עד 2020 ל- 60% מכל תשתיות ה- IT ו- 60-70% של כל התוכנות, השירותים וההוצאות הטכנולוגיות1. "ככל שיותר ארגונים מתחילים להכיר ביתרונות מחשוב הענן, אנחנו רואים תזוזה משמעותית לאסטרטגיה רב-עננית (multi cloud) וענן היברידי," אמר מו קני לי, מנכ"ל Cloud Spectator. "הדוח מראה בברור שאזור EMEA מסוגל ורוצה לקחת את כל התועלת מהיתרונות הללו. החל ממובילי התעשייה וכלה בסטארט-אפים שנמצאים בתהליך גידול, אנו מאמינים כי חברות בכל האזור ימשיכו לאמץ את הענן במאמציהן להתרחב ולחדש".

שאלו בהר-שיהאן, מנהל בכיר ב- F5 Networks אמר: "הדוח מוכיח שעם הגישה הנכונה ופתרון multi cloud מקיף, ארגונים יניעו לחדשנות ויוסיפו ערך משמעותי ללקוחותיהם. אסטרטגיה אפקטיבית של ארכיטקטורת ענן מעלה את גמישות העסק ומאפשרת לגדול בגמישות על בסיס שינוי בחומרה, תוכנה ועל פי דרישה".

מקורות תומכים: https://www.hottopics.ht/29276/top-50-emea-cloud-climbers-2017/

https://interact.f5.com/cloudclimbersreport-fnbcasestudy.html  https://www.idc.com/research/viewtoc.jsp?containerId=259850

אודות F5F5 logo Full_Color_JPEG (7)

F5 (NASDAQ: FFIV) הופכת יישומים למהירים, חכמים ובטוחים יותר לארגונים, חברות הטלקום והמוסדות הממשלתיים הגדולים בעולם. F5 מספקת פתרונות ענן ואבטחת מידע, המאפשרים לארגונים לאמץ את תשתית היישומים שהם בוחרים מבלי להתפשר על מהירות ושליטה. מרכז הפיתוח הישראלי של F5, השלישי בגדלו בעולם, ממוקם בתל אביב, ובו מועסקים יותר מ- 250 עובדים. למידע נוסף בקרו ב-f5.com. עקבו אחרינו ב- @f5networks  בטוויטר או בקרו אותנו ב-LinkedIn וב-Facebook  למידע נוסף אודות F5, שותפיה והטכנולוגיות שלה.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות