<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > שירותי ענן ומיקור חוץ > אירוח שרתים ב Collocation > משה לסמן, גלובל דטה סנטר: "ה-IoT יזניק את ענף הדטה סנטרים במאות אחוזים"

משה לסמן, גלובל דטה סנטר: "ה-IoT יזניק את ענף הדטה סנטרים במאות אחוזים"

משה לסמן

משה לסמן

מייסד ומנכ"ל גלובל דטה סנטר: "במאבק שיתחולל בין הספקים השונים של הטכנולוגיות לדטה סנטרים, יהיה יתרון לתאגידי היי טק שמציעים יכולות משולבות בתחומי התוכנה, הווירטואליזציה והאנליטיקה, בנוסף ליכולות בזירות האינטליגנציה המלאכותית, לימוד מכונה וביג דטה"

ההיקף והמורכבות של הנתונים שיוצרים האינטרנט של הדברים (IoT) יזניקו במאות אחוזים את  הביקוש לקיבולת ולשירותים של דטה סנטרים בעולם בשנים הקרובות. כך מעריך משה לסמן, מנכ"ל ומייסד חברת גלובל דטה סנטר. "אין ספק שב-IoT נתלו גם ציפיות שלא התממשו, אך ברור גם שעם עליית ה-IoT, שיחבר לאינטרנט מיליארדים רבים של חפצים, העולם יחווה הצפת שיא בכמות הנתונים שיש צורך לשלב, לנתח ולאחסון. היכולות הללו יצטרכו לשבת על תשתיות איכותיות ומאובטחות וכתוצאה מכך תחום הדטה סנטרים יידחף כלפי מעלה גם בעולם וגם בישראל. תהליך זה כבר מתרחש ועשוי להתעצם", אמר לסמן.

לדברי לסמן, "שינוי הפרדיגמה שיוצר האינטרנט של הדברים באופן העבודה היומיומי של ארגונים, חברות ויחידים ידרוש למקם ולנהל כמות חסרת תקדים של שרתים בדטה סנטרים ויוסיף מורכבות לדטה סנטרים. הדטה סנטרים יידחפו יותר ויותר על ידי יכולות מוגברות בתחומי התוכנה, הווירטואליזציה והאנליטיקה. לא במקרה יש סחף של ענקיות היי טק כמו אינטל, Dell Technologies ואחרות שרוצות לספק טכנולוגיה לדטה סנטרים. במאבק שיתחולל בין הספקים השונים של הטכנולוגיות לדטה סנטרים, יהיה יתרון לתאגידי היי טק שמציעים יכולות משולבות כאלה, בנוסף ליכולות בזירות האינטליגנציה המלאכותית, לימוד מכונה וביג דטה".

לסמן, שכיהן בעברו כמנהל חטיבת ה-Outsourcing ב-IBM ישראל וכמנהל HP Global Services בישראל, הקים את גלובל דטה סנטר ב-2013 בשיתוף ובגיבוי פיננסי של קבוצת ויולה וחברת ההשקעות גלנרוק של ליאון רקנאטי. צוות ההנהלה של החברה כולל מנהלים עתירי ניסיון רלוונטי מחברות מובילות נוספות במשק הישראלי כגון טבע וסלקום.

גלובל דטה סנטר מפעילה באתר נגיש בהרצליה פיתוח מתקן מרכז נתונים תת קרקעי ממוגן, יציב, אמין וחדשני שנבנה על פי סטנדרטים עולמיים גבוהים. שטח הדטה סנטר עומד על כ-2,250 מ"ר, עם פוטנציאל גידול של כ-1,500 מ"ר נוספים. גלובל דטה סנטר מספקת מגוון שירותים דוגמת אירוח ליחידות מחשב תפעוליות, המשכיות עסקית מלאה (BCP – Business Continuity Program) והתאוששות מאסון (DRP – Disaster Recovery Plan). זאת, לצד שירותי גיבוי באתר וגיבוי מרחוק, שירותי מחשוב ענן, שירותי בקרה ותפעול לפי דרישה ושירותי אצבע. בין לקוחות החברה כלל ביטוח, קבוצת הראל, ECI ו-FMR.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות