<
יום שלישי , פברואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > שירותי ענן ומיקור חוץ > תשתיות IT בענן: PAAS IAAS > Emind ו-AWS מביאות ענן HPC לאוניברסיטאות בישראל עם תכנית  AWS לחינוך

Emind ו-AWS מביאות ענן HPC לאוניברסיטאות בישראל עם תכנית  AWS לחינוך

חברת Emind מקבוצת אולקלאוד (Allcloud), משווקת פלטפורמת הענן של Amazon Web Services (AWS) למגזר הציבורי, קיימה יחד עם AWS ומחב"א (מרכז החישובים הבין אוניברסיטאי), יום עיון לחוקרים ואנשי IT באוניברסיטאות.

להב סביר

להב סביר

מטרת סמינר הענן האקדמי  הייתה יצירת מודעות ליכולות ולתועלות של מחשוב ענן במוסדות אקדמיה. בסמינר לקחו חלק 70 משתתפים ממוסדות אקדמיה מרחבי הארץ, ובמרכזו הועברה סקירה מעמיקה של התכנית החדשה של AWS  לחינוך (AWS Educate Program).

שתי התועלות המרכזיות שבלטו לאורך היום היו סקלאביליות (יכולת גידול)  ועלויות. העובדה שפעולה יכולה להתבצע עם AWS  באמצעות כוח מחשוב בגודל משתנה, ועם השלמתה להפסיק את השימוש, הופכת את השירות לגמיש, חסכוני ומהיר. יש בכך התאמה מושלמת עבור הסקטור האקדמי, המאפשרת לבצע מחקרים בלי לרכוש חומרה יקרה, על כל החסרונות הכרוכים ברכישה כזאת.

"עבור Emind, AWS  ומחב"א, כנס כזה מרגש מאוד, מפני שזו דרך לבניית העתיד של מחשוב ענן, כמו גם להבאת כלים לתחום בו הם חיוניים אך עדיין אינם מוכרים. אנו מחויבים לחבור עםAWS  ומחב"א כדי לקיים עוד כנסים מסוג זה, על מנת לגשר על פער הידע בנושא הענן". אמר להב סביר, מנכ"ל Emind מקבוצת אולקלאוד.emind-logo_white (1)

פליקס מנוהראן, ראש ה- AWS Educate Program, אמר כי "התחום של מחשוב ענן עדיין צעיר יחסית בסקטור האקדמי, כשהידע והשימוש בתשתיות הענן רק מתחילים לנבוט. AWS מעודדת מרצים וסטודנטים עם קרדיט שימוש בענן שאנו מספקים ב- AWS Educate Program". emind-logo_whiteemind-logo_white

"עם הגידול בשימוש בענן אנו מזהים פער הולך גדל בידע של אנשי מקצוע מיומנים. תכנית החינוך שלנו מביאה את הענן לכיתות הלימוד, באפשרה לסטודנטים, מרצים ומוסדות אקדמיה להתנסות בטכנולוגיית ענן בעצמם. המענק הקטן שאנו נותנים לכל משתתף בתכנית, הוא גם נקודת התחלה מצוינת עבור מחלקות באוניברסיטאות להתנסות עם הענן למטרות מחקר, ולשתול שורשים ב- AWS  עבור הפרויקטים הבאים שלהם", הוסיף פליקס מנוהראן.emind-logo_white

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות