<
יום שבת , דצמבר 16 2017
מבזקים
דף הבית > שירותי ענן ומיקור חוץ > אחסון, גיבוי בענן והתאוששות בענן > סינופיה הקימה מערך DR הדדי, באמצעות Veeam, במכללת עזריאלי להנדסה בירושלים ובמכללת תל אביב – יפו

סינופיה הקימה מערך DR הדדי, באמצעות Veeam, במכללת עזריאלי להנדסה בירושלים ובמכללת תל אביב – יפו

היקף הפרוייקט נאמד בכ- 350 אלף ₪  ל- 3 שנים

חברת Veeam, המפתחת פתרונות חדשניים המספקים זמינות לארגוני  ה- Always-On Enterprise™, מדווחת על שימוש יצירתי ויוצא דופן ב- Veeam Backup & Replication – של סינופיה, שותפת זהב של Veeam. סינופיה יזמה מהלך של הצלבת מרכזי נתונים לשעת חירום בין מכללת עזריאלי להנדסה בירושלים והמכללה האקדמית תל אביב – יפו, כך שכל מכללה מארחת את מרכז הגיבוי של האחרת. הפרויקט ארך כ- 3 חודשים, והסתיים לפני 4 חודשים והוא נאמד בכ- 350 אלף ₪ לתקופה של 3 שנים.

איציק שמאי כהן, מנכ"ל סינופיה: "גופי אקדמיה מתמודדים היום עם איומים רבים כחלק משגרת יומם ולכן הם מאמיים כי יש ערך רב בהקמת תשתית אשר תשמש אותם ביום פקודה, לטובת המשכיות עסקית, בדומה לזו שנהוגה במגזר העסקי. שתי המכללות היו אמיצות מספיק לקחת את נושא הגיבוי צעד אחד קדימה וליישם מערך גיבוי הדדי, על בסיס שיתוף פעולה ואמון הדדי מלא.  וכל מכללה מקפידה  על ארונות אחסון סגורים ובלתי נגישים."

ורד ליברמן

ורד ליברמן

יאיר נווה, סמנכ"ל טכנולוגיות, מכללת עזריאלי להנדסה, ירושלים: "שלושה גורמים תרמו להצלחת הפרויקט: הפתרון של Veeam נתן לנו את היכולת לממש גיבוי חיצוני ו- DR בעלויות נמוכות וביטל את הצורך בחיפוש אחר אתר גיבוי חיצוני ויקר.  שיתוף הפעולה הטכנולוגי בין המכללות הוכיח את עצמו ובסופו של דבר קידם נושאים משותפים, וסינופיה לימדה אותנו לקחת את הטכנולוגיה של Veeam לקצה ולנצל את הפתרון בצורה המקיפה והמועילה ביותר."

אמיר פייגנבוים,  מנהל מערכות המידע של המכללה האקדמית ת"א יפו:  "ברגע שהתעורר  הצורך להקים אתר גיבוי החלטנו להרים את הכפפה ולנצל את המתקנים הקיימים כתחליף לשימוש בחברת אירוח חיצונית בעלויות גבוהות. כל אחת מן המכללות הקצתה שטח בחדר השרתים שלה והמידע זורם באמצעות קו תקשורת point to point. שיתוף הפעולה הטכנולוגי עם מכללת עזריאלי מוכיח את עצמו בהצלחה יתרה."

ורד ליברמן, מנהלת אזורית, Veeam: "במקרה של שריפה, פגיעת טיל או כל אירוע אחר שעלול לגרום להשבתת מיחשוב באחת המכללות, היא תוכל להמשיך לעבוד כרגיל באמצעות המערכת המגבה המתארחת אצל המכללה השניה. רכיב הרפליקציה של Veeam מאפשר שכפול של המידע בזמן אמת כך שסביבת הייצור והסביבה המשוכפלת חיות במקביל כל הזמן. השחזור של המידע באתר המארח יתבצע תוך רבע שעה."

"אני חושב כי הקשר המיוחד בינינו לבין Veeam מבוסס גם על העובדה כי בתחום של זמינות מידע אנחנו מוכרים רק פתרונות של Veeam,  הצוות שלנו ממוקד ומקצועי ועובד במאות אתרי גיבוי של Veeam. בד בבד יש לנו הכרות עמוקה עם מערכי ה- IT של שתי  המכללות ועם הצרכים שלהן. השילוב בין ההכרות שלנו עם המכללות ועם המוצרים של Veeam איפשר לנו להציע פתרון מקורי ולהביאו לכדי מימוש אופטימילי"  הוסיף  שמאי כהן.

אודות Veeam  

Veeam ® מכירה באתגרים הגלובליים החדשים, המחייבים את הלקוחות לתפקד כ- Always-On Business™ לרבות תפעול שוטף של 24/7/365 . על מנת להתמודד עם דרישה זו Veeam  פרצה דרך לשוק חדש שדורש זמינות עבור ארגוני האנטרפרייז (Always-On Enterprise™).

בשונה מפתרונות גיבוי Legacy המספקים זמני התאוששות מאסון RTO), ™RTPO) של שעות או ימים, Veeam מספקת ללקוחותיה זמני התאוששות  (RTPO™) של למטה מ- 15 דקות לכל היישומים והמידע. יכולות אלה מתאפשרות בזכות פתרון הוליסטי המספק התאוששות במהירות הבזק, ללא אובדן מידע וכולל הגנה מובטחת, מינוף של המידע ושקיפות מלא.

Veeam Availability Suite™ הכוללת את הפתרון Veeam Backup & Replication™ מציעה וירטואליזציה, שירותי אחסון וענן המאפשרים למרכז הנתונים המודרני לסייע לארגונים לחסוך זמן, לצמצם סיכונים ולהפחית בצורה דרמטית עלויות תפעוליות והוניות.

Veeam הוקמה ב-2006 וכיום יש לה למעלה מ- 41,000 שותפים מקצועיים ולמעלה  מ- 205,000 לקוחות ברחבי העולם. מטה החברה העולמי של Veeam יושב בבאר שבשוויץ ולחברה סניפים נוספים ברחבי העולם.

הסניף הישראלי של Veeam, החולש גם על פעילות החברה ביון, קפריסין ומלטה, הוקם ב- 2012 והצליח לגייס, בפרק זמן קצר, למעלה מ- 1,000 לקוחות, בינהם: משרדי ממשלה, בנקים, בתי חולים, אוניברסיטאות, חברות טלקום, חברות הייטק ועוד. לאתר החדש בעברית, הקלק כאן.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות