<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > תקשורת > טלוויזיה > "וולף קריק" Wolf Creek ההיפוך המוחלט של "קרוקודייל דנדי"

"וולף קריק" Wolf Creek ההיפוך המוחלט של "קרוקודייל דנדי"

סדרת אימה מסויטת עם גיבורה נוקמת אחת אמיצה

סלקום TV 17.12.16 6 פרקים בשידור שבועי

 wolf_creek_-pוילג' וויס: "נדיר שסדרת סרטים, במיוחד סרטי אימה, תשתפר במעבר שלה מהמסך הגדול לקטן, אך במקרה של הסדרה האוסטרלית 'וולף 'קריק" זה קרה. היא בגרה ונהפכה למשהו מעניין וראוי מאוד".

הגרדיאן: "'וולף קריק' מציגה הרבה דם וריגושים וכן בימוי מרשים. מיק טיילור הוא אולי לא תרומה גדולה למשרד התיירות של אוסטרליה, אבל הוא בהחלט תרומה גדולה לתעשיית הבידור שלה".

עיבוד טלוויזיוני חדש וחדשני לסדרת סרטי האימה האוסטרלית המצליחה "וולף קריק" עם טוויסט משמעותי

משפחה אמריקאית הנמצאת במסע בקרוון בחופשה באיזור הטבע הפראי של צפון אוסטרליה, מקום שנדמה להם כ"גן עדן", מתברר עד מהרה כגיהנום עלי אדמות. פגישה מקרית עם מישהו שלרגע נדמה כמושיע, מסתיימת ברצח של ההורים ובנם הקטן. הרוצח – קאובוי אוסטרלי עם כובע רחב שוליים, וכלי נשק קרים וחמים למכביר (כולל מסור חשמלי שהוא לא משתמש בו רק לניסור עצים) – עונה לשם מיק טיילור. שניות לפני הטבח הוא מספר להורים שהוא "הורג חזירים". הם מצידם מספרים לו שהם שוטרים. מיק מבין מיד שאם הוא צייד חזירים וההורים הם שוטרים, הידועים גם בכינוי הגנאי שלהם "חזירים", אין לו ברירה אלא להורגם, ולו בשם האירוניה. הוא עושה זאת בחדווה בלתי ניתנת לשליטה. לאחר מכן הוא יורה גם בילד ואחר כך גם בנערה, בתם של השוטרים ואחותו של הילד, שהיתה בקרוון בכל זמן שטבח במשפחתה. גם עליה לא חס מיק, והנערה – איב תורוגוד (נשמע כמו 'כליל הטוב') – נורית בגבה.

כך מתחילה הסדרה החדשה "וולף קריק", המבוססת על סדרת סרטים אוסטרלית מצליחה, שבתורה התבססה על סיפור אמיתי.

אך איב, סטודנטית וספורטאית שאמורה להשתתף באולימפיאדת טוקיו, לא מתה, רק נפצעת. וכשהיא מתחזקת קצת, ומגוללת את סיפורה בפני המשטרה ומגלה שהאחרונה חסרת עמוד שדרה, היא מחליטה לקחת את החוק לידיה ולנקום את נקמת משפחתה. היא מחליטה ללכוד אותו יהיה מה שיהיה.

לפני המפגש עם מיק מספיקים הצופים לגלות כי איב (לוסי פריי, סדרת הנוער "20H") יצאה לטיול עם משפחתה לא רק לצורכי נופש, אלא גם כדי להיגמל מההתמכרות למשככי כאבים zor_0968441_s_00_xx_bigשפיתחה ולספר לאביה כי אינה מתכוונת לחזור למסלול כאצנית עם שובם לארצות הברית. כלומר, הקרב שהיא מנהלת הוא לא רק חיצוני, נגד הרוצח האכזר, אלא גם פנימי, נגד השדים הפרטיים שלה. מאבק כפול זה כמובן טוען את הסדרה בעומק רגשי.

את מיק טיילור מגלם בסדרה מי שגילם אותו בסרטים – ג'ון ג'אראט. בתחילה כאשר פנו אליו יוצרי הסדרה פיטר גולר ופליסיטי פקארד להשתתף, הוא הסתייג. בראיונות לקראת עליית הסדרה הוא סיפר כי לא רצה לשחזר תפקיד שפרסם אותו כל כך. אך כאשר הבין את התפנית בעלילה, שהנערה היא הנוקמת ושהיא מתחרה ראויה, הסכים ברצון. "זהו סיפור נקמה", אמר ג'אראט בראיונות לקראת עליית הסדרה באוסטרליה השנה. "זאת גרסה נשית ל'בלתי נסלח'. היא הולכת לתפוס את הרע; ולכן זה הצליח כל כך".

אכן הסדרה הצליחה מאוד. בתוך ארבעה ימים מיום עלייתה כ-500 אלף איש צפו בה באוסטרליה, מתוכם 40, אלף צפו בכל פרקי הסדרה.

 

https://www.theguardian.com/tv-and-radio/2016/may/13/wolf-creek-tv-series-review-mick-taylor-outback-slasher

http://www.villagevoice.com/film/wolf-creek-became-a-first-rate-horror-series-only-when-it-made-the-jump-to-tv-9252125

http://www.digitalspy.com/tv/ustv/news/a806243/wolf-creek-villain-john-jarratt-had-to-be-convinced-to-reprise-mick-taylor-for-the-new-tv-show/

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות