<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > תקשורת > טלוויזיה > "טרנספרנט"  Transparent הסדרה הכי טובה בטלוויזיה חוזרת לעונה שלישית

"טרנספרנט"  Transparent הסדרה הכי טובה בטלוויזיה חוזרת לעונה שלישית

 

הניו יורקר: "סדרת טלוויזיה שגורמת לאמנות מהפכנית להיות מושכת ובלתי נמנעת גם יחד".

trans-1האטלנטיק: "'טרנספרנט' היא יותר מרתקת, יותר מאתגרת ויותר מושכת מכל סדרה אחרת בטלוויזיה".

הניו יורק טיימס: "העונה השנייה הרחיבה את המעגל של משפחת פפרמן: ילדים, חמים וגיסים, בני זוג לשעבר וקרובים שכבר מזמן אינם איתנו, וכל זה הפך את הסדרה לעוד יותר עשירה ומרובדת".

וראייטי: "כמה מהדברים המקסימים בסדרה הזאת הם האנרגיה קלת הרגליים שלה ויכולתה לדלג מעצבות לשטותיות מבלי להחסיר פעימה. יש בה גם רגעי אושר. 'טרנספרנט' גם מצחיקה עד גיחוך לפעמים, ומצליחה להצביע על העיסוק העצמי האין סופי של דמויותיה מבלי לזלזל ברצונות ובכאב שלהן".

הוליווד ריפורטר: "היכולת של אוסף השחקנים המדהים הזה לקחת את העלילות והדיאלוג של סולוויי ולהשאיר אותם מציאותיים ואמינים, מעונים, מצחיקים ונוגעים ללב היא רק אלמנט אחד במתכון הקסום שגורם ל'טרנספרנט' להצליח".

"טרנספרנט", עטורת הפרסים והשבחים, זוכת "גלובוס הזהב" וה"אמי"

ועם זכיה טריה מהלילה בטקס פרסי ה"אמי" בפרס שחקן הקומדיה הטוב ביותר לג׳פרי טמבור האדיר

חוזרת יחד עם כל הפפרמנים לעונה שלישית

סלקום TV 25.9.16 כל 10 הפרקים לצפיה ברצף

 לא לעתים קרובות מופיעה סדרה שהיא כל כך ייחודית, כל כך אמיצה, כל כך שונה, וכל כך מפתיעה ומבריקה כמו "טרנספרנט". כשזה קרה, עם עלייתה לפני שנתיים, ממש אפשר היה לשמוע את לחישת התודה הקולקטיבית שנשמעה מכל עבר. מבקרי הטלוויזיה היו תמימי דעים – היא מושלמת. באתר "עגבניות רקובות"  (רוטן טומייטוס) היא זכתה לציון המשוקלל של 98, כשבראש ניצבים עיתונים יוקרתיים כמו "הניו יורקר", "האטלנטיק", "הניו יורק טיימס" וגם עיתונים פופולריים יותר כמו "יו-אס-אי טודיי" שהעניקו לה את הציון העגול 100. גם טקסי הפרסים לא פספסו הזדמנות להכיר לה טובה. בשנה שעברה היא זכתה בפרס הסדרה הטובה בתחום הקומדיה בטקס גלובוס הזהב. הכוכב שלה ג'פרי טמבור האדיר ("המופע של לארי סאנדרס", "משפחה בהפרעה") זכה גם הוא בפרס וכך גם היוצרת שלה ג'יל סולוויי, וכך שחקן המשנה ברדלי ויטפורד. אלה רק הפרסים הבולטים. קצרה היריעה לכתוב את כל השאר.

שם הסדרה, "טרנספרנט", הוא משחק מלים מתוחכם שגם משלב את המלה טרנס, מלשון טרנסג'נדר, עם המילה האנגלית להורה – פרנט, וגם ביחד נוצרת מלה אחרת והיא "שקוף", שמרמזת על העדר השקיפות שביחסי המשפחה, וכן על התחושה שאבי המשפחה ורצונותיו לא זכו לנראות. מדובר בסדרה קומית אמריקאית של חברת האינטרנט אמזון, שנוצרה על ידי ג'יל סולווי, המספרת את סיפור משפחתה, שגם בה הודיע האב בגיל 70 כי הוא טרנסג'נדר.

trans_s3שתי העונות הראשונות של הסדרה, כל אחת בת 10 פרקים (וכך תהיה גם השלישית), עסקו בנושא זה אבל גם ביחסים הסבוכים של כל בני המשפחה היהודית מלוס אנג'לס, שבה גם הילדים של האב הטרנסג'נדר שהיה מורט ונהיה מאורה, שהיה פאפא ונהיה מאפא (ובעונה השלישית רוצה שיקראו לו אמא) מלאי יצרים. לכולם יחס מורכב, שלא לומר מסובך, עם המיניות שלהם, הזוגיות שלהם ושאר עניינים הנעים בתוך משולש המוח, הלב ואזור החלציים. העונה השלישית עולה כעת והרביעית כבר מובטחת.

ג'פרי טמבור, המגלם את מאורה, ראוי לכל פרס, אבל כל צוות השחקנים נפלא. איימי לנדקר ("חוק וסדר" וגם הופעה ב"לואי") בתפקיד הבת הבכורה שרה, ג'יי דופלאס (שחקן ובמאי שיצר את הסדרה "כולנו יחד"), הוא ג'וש, האח האמצעי, גבי הופמן המצוינת ("בנות", "נדודי שינה בסיאטל") היא הבת הצעירה אלי, וג'ודית לייט ("מי הבוס") היא שלי, אשתו לשעבר של מורט, לפני שנהיה מאורה. ואלה רק בני המשפחה.

בעונה השלישית נראה כי המשפחה עדיין מתמודדת עם השינוי שאבי המשפחה עבר ועוברת שינוי בעצמה. שלי, אשתו לשעבר, הולכת לסוג של קבוצת תמיכה; ג'וש מנסה להיות חבר ואב יותר טוב; שרה מנסה לתקן את היחסים עם האקס ולחקור את תשוקותיה המיניות ואלי מטפחת את הקריירה שלה. מאורה חושבת לעבור ניתוח פלסטי כדי להיראות יפה יותר. כולם אומרים שזאת זכותה.

"טרנספרנט" חוזרת לעונה שלישית, כל הפרקים ברצף, בסלקום TV.

לינקים:

http://www.nytimes.com/2015/12/09/arts/television/season-2-of-transparent-expands-its-view-of-the-pfefferman-clan.html?_r=0

http://variety.com/2015/tv/reviews/transparent-review-amazon-1201650143/

http://www.hollywoodreporter.com/review/transparent-season-2-tv-review-844599

http://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2015/12/transparent-season-two-review/419943/

http://www.newyorker.com/magazine/2016/01/04/inside-out-on-television-emily-nussbaum

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.