<
יום שלישי , פברואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > כתבות IT מגזין > ECI – ממציאים מחדש את עולם התקשורת

ECI – ממציאים מחדש את עולם התקשורת

מאת: עוזי מירון

חברת ECI חוזרת להוביל את תחום הטלקום העולמי עם מהפכת הרשת האלסטית ושורה של חידושים טכנולוגיים המציבים אותה בחזית עולם התקשורת וההייטק

עולם התקשורת אותו הכרנו בשנים עברו משתנה לנגד עיננו. תם העידן בו ספקיות תקשורת (כמו מפעילי סלולר או חב' הכבלים) הינן המקור הבלעדי לתכנים ותקשורת. את מקומן של חברות אלו, תופסות חברות חדשות המסוגלות לפעול ללא השקעה בתשתיות ועדיין לספק פתרונות הנותנים מענה לקצב השינוי הנדרש. חברת ECI, שנחשבה בעבר לספינת הדגל של תעשיית ההייטק הישראלית, משחזרת לאחרונה את ימיה כקדם ויוצאת לשוק עם שורת מוצרים הנחשבים כמהפכניים במושגי עולם התקשורת העולמי. בריאיון מיוחד עם חיים פורת, CTO ב- ECI, הוא מספר על הסביבה העסקית שהובילה את ECI לבצע את השינוי, על שורת מוצרים חדשניים העומדים לשנות את עולם התקשורת מקצה לקצה ועל מרכז החדשנות והצורך לגייס את טובי אנשי ההייטק בישראל.

חיים פורת

חיים פורת

המודל החדש של עולם תקשורת

חיים, אלו שינויים נוצרו בסביבה העסקית של השנים האחרונות וכיצד הם משפיעים על עולם התקשורת כפי שהכרנו אותו?

"עולם התקשורת המסורתי עבר טלטלה אדירת מימדים בשנים האחרונות עקב כניסתן של שחקניות חדשות לשוק, אשר שמטו את הקרקע מתחת לרגלי המודל העסקי המסורתי. חברות כמו Netflix, WhatsApp, או Skype, הנן דוגמאות אופייניות לכך. הן עשו את הלא נעשה, הצליחו לצמוח למימדי ענק ללא שום השקעה בתשתית תקשורת משל עצמן. אם בעבר חברות תקשורת היו צריכות להשקיע בפיתוח מוצרים, זמן ומשאבים רבים אשר גררו תהליך מורכב, ממושך ויקר מאוד, הרי שכיום בעידן ה-OTT (Over The Top) וה-Cloud, אפשר לעשות זאת תוך מספר חודשים, כפי שמספר חברות הוכיחו לאחרונה. אי לכך, ברור לגמרי שקצב השינוי והדרישות של השוק השתנו מקצה לקצה. עולם התקשורת הפך בעל כורחו לבעל מאפיינים דומים לעולם ה-IT ובדומה לו הופך להיות מבוסס על טכנולוגיות של קוד פתוח, ענן, וירטואליזציה מקסימלית והרבה מאוד תוכנה.

ספק שירותי תקשורת בימינו רוצה להימנע ככל האפשר מהחלטה שתסגור אותו בתוך טכנולוגיה ייעודית ולא תאפשר לו להשתמש בצורה חופשית במערכות צד שלישי. אי לכך השינוי המתבקש הנו יצירה של חומרות "פתוחות" העובדות בסביבה רבת יצרנים שעליהן ניתן יהיה להתקין אפליקציות בטכנולוגיות המכונות בז'רגון המקצועי – SDN ו-NFV. דרישות אלו הופכות את התמונה כולה מעולם תקשורת מוכוון חומרה לעולם מוכוון אפליקציות."

כיצד ECI משתלבת בעולם החדש שתיארת?

"הבנה מעמיקה של העולם החדש הביאה את ECI להשקיע במעבר מהמבנה הישן לפיו פעלה בעבר ולעבור מעולם של ייצור חומרות ייעודיות, לעולם של Software Centric. האסטרטגיה לפיתוח כל מערכת תוכנה כזו מושתתת על אפשור היכולת של הלקוח הסופי לייצר מודל עסקי רווחי באופן המהיר, הזול והאלסטי ביותר שניתן להעלות על הדעת. זו הסיבה שעברנו לעבודה בארכיטקטורות פתוחות וקוד פתוח, לא רק כהצהרה, אלא כמובילי התחום וכאלו שמנהיגים את התקנים ואת ההרחבה של עולם ה- Open Architecture.

אנחנו לא מסתפקים בהתאמה לשינוי העובר על העולם, אנחנו רוצים להוביל אותו. זה עולם שבו כל חברה שרוצה לשרוד חייבת להיות גמישה מספיק כדי לגדול במהירות מסחררת או לצמצם משאבים במידת הצורך, ולעשות זאת במספר קליקים של עכבר. החברות חייבות לעבוד עם מערכות פתוחות בכדי לאפשר לעצמן חשיבה מחוץ לקופסא, שבירת הגבולות המוסכמים ויצירה של דברים חדשים, ע"י חיבור אוסף של טכנולוגיות יחדיו. זו הסיבה לכך שאנחנו מביאים לעולם את ה-™ELASTIC Network. לא מדובר רק בסיסמא יפה, אלא באוסף של מוצרים המהווים מהפכה של ממש בעולם התקשורת. מוצרים המאפשרים ללקוחות שלנו, לראשונה, לעבוד בשקיפות מלאה בסביבה הכוללת אוסף של ספקי טכנולוגיות שונים, לחבר טכנולוגיות במהירות וללא צורך בכל מיני ממשקים מסובכים, והכי חשוב לשלוט בכל המארג המורכב הזה ממקום אחד, בפשטות ובקלות".

דרושים מהפכנים!

אלו מוצרים פותחו בפועל ב-ECI כמענה לצרכים הללו? 

משרדים בעומר

משרדים בעומר

"מבלי להיכנס להסברים מעמיקים על כל אחד מהמוצרים, ניתן לומר שזה מתחיל עם פיתרון ה-ElastiNET™, המיועד לספקי שירותים; ממשיך עם ElastiGRID™, המיועד לתעשיות אסטרטגיות וב- ElastiCLOUD™, המיועד ל- Cloud Networking. ניתן לקבל פרטים נוספים על כל אחד מהמוצרים הללו באתר שלנו ולהבין את גודל השינוי עליו אנו מדברים".

אני מבין שאתם נמצאים לאחרונה בתנופת גיוס משמעותית של מובילים טכנולוגיים המשתלבים בפיתוח המערכות החדשות, מה מושך את המקצוענים הללו ל-ECI? מה הם מוצאים בעבודה אצלכם ששונה מחברות טכנולוגיה אחרות?

"העובדה שחברה גלובלית בסדר גודל של ECI , המחויבת לטכנולוגיות מובילות ובנוסף הקימה מרכז חדשנות ופיתוח עולמי, מספקת הזדמנות יוצאת דופן למפתחים ומומחי טכנולוגיה להשתלב ביצירת הטכנולוגיות של המחר. להבדיל מחברות סטרט-אפ בהן מוצאים עצמם המפתחים פעמים רבות עם פרויקטים שהופסקו באמצע הדרך, במקרה שלנו יש וודאות וביטחון גדולים פי כמה לגבי היכולת להגיע אל קו הסיום. אלו שהצטרפו אלינו חווים את ההתלהבות הנובעת מהשתלבות מחברה, שמחד מייצגת היסטוריה מפוארת של 60 שנה בתעשייה, ומאידך מנהלת כיום מרכז פיתוח הפועל באווירה של חברה צעירה וחדשנית.

עבודה ב-ECI  משמעותה להיות חלק משלושה מרכזי פיתוח עולמיים, מחברה גלובלית הפונה לשווקים הבינלאומיים ושעל לקוחותיה נמנות חברות התקשורת הגדולות בעולם כ: בריטיש טלקום, דויטשה טלקום, AT&T, ועוד. מעבר ליכולת להיות חלק מפרויקטי ענק, מדובר על השתלבות בפרויקטי פיתוח בארכיטקטורות פתוחות שעל פיהן יעבוד העולם כולו בעתיד. יש לנו לא מעט מפתחים שצברו קרדיט מכובד על התרומה שלהם לקהילת ה-Open Source העולמית. אי לכך, לאלו שפועם בקרבם לב של מהפכנים, ECI הוא המקום בו ניתן להיות חלק מהמהפכה הבאה".

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות