<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > תקשורת > סלולארית > הישג לחברת סקיילקס-סאני; זכתה במכרז של החשב הכללי לאספקת עשרות אלפי מכשירי סלולר למשרדי הממשלה  

הישג לחברת סקיילקס-סאני; זכתה במכרז של החשב הכללי לאספקת עשרות אלפי מכשירי סלולר למשרדי הממשלה  

 

  • לראשונה בארץ, מכשירי סלולר יסופקו למשרדי הממשלה על ידי גוף שאינו נמנה על המפעילות הסלולריות.
  • סקיילקס-סאני, היבואנית הרשמית של סמסונג מובייל בישראל, תספק סך המוערך בכ- 50 אלף מכשירי סמסונג למשרדים הנמצאים תחת אחריות מנהל הרכש של החשב הכללי.
  • מכרז החשכ"ל נחשב לנחשק ביותר בשוק הסלולר בארץ והיקפו מוערך בעשרות מיליוני שקלים.
  • זו הפעם הראשונה שהמדינה הפרידה את אספקת המכשירים ואספקת הקווים לשני מכרזים שונים. החברה גברה במכרז על 4 המפעילות הסלולאריות: סלקום, הוט, פלאפון ופרטנר.

 חברת סקיילקס, היבואנית הרשמית של סמסונג מובייל בישראל, דיווחה הבוקר לבורסה כי זכתה במכרז של החשב הכללי במשרד האוצר, לאספקת מכשירי סלולר מתוצרת 'סמסונג' עבור משרדי הממשלה. החברה תספק למשרדי הממשלה את דגמי הדגל של סמסונג, גלאקסיS7 , S7 edge, S6 ו-S6 edge וכן את דגמי ה- A510, J710, J510, J120.

ענת כהן שפכט - צלמת תמר מצאפי

ענת כהן שפכט – צלמת תמר מצאפי

בשלב זה אין ביכולתה של החברה להעריך את היקף ההכנסות הצפויות מאספקת מכשירי הסלולר וזאת משום שעל פי תנאי המכרז,  היקף ההזמנות בפועל של מכשירי 'סמסונג' מותנה בשיקול דעת של משרדי הממשלה השונים ובהתאם לצרכי המשתמשים. עם זאת, היקף המכרז מוערך בעשרות מיליוני ש"ח.

מכרז החשב הכללי נחשב ליוקרתי מאוד בשוק הסלולר בארץ, כאשר עד למכרז הנוכחי, השתתפות בו הייתה נחלתן הבלעדית של חברות הסלולר. המכרז הנוכחי הפך לנחשק במיוחד, לאור העובדה שלראשונה החשב הכללי הפריד את רכש ציוד הקצה ואת רכש הרט"ן במסגרת שני מכרזים נפרדים.

מהלך זה מהווה נדבך נוסף ומשמעותי ביותר בהפרדה ובאבחנה בין עסקת רכש מכשיר הנייד לבין עסקת חבילת התקשורת. מדובר במהלך שהחל לפני מספר שנים במטרה לפתוח את שוק הסלולר לתחרות שבסופו של דבר נועדה להיטיב עם הצרכן. בשנים האחרונות יותר ויותר צרכנים מנתקים את הזיקה בין קו הטלפון הנייד שלהם לבין המכשיר, מה שמביא לגידול ברכש הציוד בשוק הפתוח, במקום רכש ממפעילות הסלולר.

ענת כהן-שפכט, מנכ"לית סקיילקס-סאני מסרה בתגובה לזכייה כי "בחירתה של החברה כספק לגיטימי והזכייה במכרז ממצבת שוב את החברה כגוף מוביל בתחום אספקת מכשירי סלולר ומשקפת את האמון שניתן בנו. אני בהחלט סבורה שאנו ראויים למעמד לאור הרחבת פעילותנו במסגרת השוק הפתוח והצלחתנו להגדיל משמעותית את הנתח של סמסונג בשוק הישראלי תוך פתיחת פער גדול מול כל המתחרים האחרים בשוק. לאחר ההשקה המוצלחת של סדרת ה- 7  Sורגע לפני השקת מכשיר הNOTE- החדש אנו חשים מחויבים להמשיך את התנופה."

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות