<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > כללי > הנספח הכלכלי הישראלי בסיאול: "לישראל הזדמנות אדירה להיכנס לתחום אבטחת הסייבר הקוריאני"

הנספח הכלכלי הישראלי בסיאול: "לישראל הזדמנות אדירה להיכנס לתחום אבטחת הסייבר הקוריאני"

עופר פורר, הנספח הכלכלי של ישראל בסיאול, אמר את הדברים בכנס קוריאה לעסקים, שהתקיים אתמול בדן פנורמה ת"א בהשתתפות נציגי ענקיות הטכנולוגיה הקוריאניות

15 חברות קוריאניות הגיעו השנה ל"כנס קוריאה  לעסקים", בראשות הטכנולוג הלאומי של קוריאה. בכנס, שנערך ביוזמת מכון הייצוא הישראלי וקבוצת YANACO, השתתפו נציגי ענקיות הטכנולוגיה של קוריאה – יונדאי, קוריאה טלקום, נייבר (ה'גוגל' של קוריאה), ועוד. המטרה: איתור הזדמנויות השקעה, גיוסי הון, סחר בינלאומי ושיתופי פעולה טכנולוגיים עם חברות ישראליות. בכנס השתתפו גם מאות מנהלי חברות ישראליות מתחומי התקשורת והאינטרנט, רכב, טכנולוגיות ירוקות, תרופות ומכשור רפואי, ציוד צבאי ובטחוני, ועוד.

 

כנס קוריאה לעסקים התקיים אתמול במלון דן פנורמה בתל אביב מטעם מכון הייצוא הישראלי וקבוצת YANACO. הכנס נערך זו השנה הרביעית, התקיים בהשתתפות ענקיות הטכנולוגיה הקוריאניות, ועמד בסימן מדיניות הממשל הקוריאני להפוך את קוריאה ל"כלכלה יצירתית", ולשתף פעולה עם ישראל, "אומת הסטארט אפ".

בתחילת 2013 הושבעה בקוריאה נשיאה חדשה, פארק גיונג-היי – האשה הראשונה המכהנת בקוריאה כנשיאה. גיונג-היי הציגה מצע כלכלי, המעודד יזמות וחדשנות, תוך הגדלת חלקם של העסקים הקטנים והבינוניים, וצמצום כוחם של הטייקונים. "תלמדו מישראל", הורתה עם היבחרה, "תקימו קרנות ממשלתיות , תבנו חברות סטארט-אפ, תלמדו למסחר את הידע של מוסדות המחקר הקוריאנים".

לכנס קוריאה לעסקים 2014 הגיעה משלחת של חברות קוריאניות, בראשות ד"ר פאהק הי-ג'יי, הטכנולוג הלאומי של קוריאה, במשרד התעשייה, המסחר והאנרגיה הקוריאני. עוד הגיעו לכנס נציגיNAVER  – מובילת שוק האינטרנט הקוריאני; קוריאה טלקום – ענקית התקשורת הלאומית, נציגים מזרוע ההשקעות של קונצרן יונדאי (יצרן הרכב החמישי בעולם), וחברות נוספות.

בכנס השתתפו גם מאות מנהלי חברות ישראליות מתחומי התקשורת והאינטרנט, רכב, טכנולוגיות ירוקות, תרופות ומכשור רפואי, ציוד צבאי ובטחוני, ועוד. עוד נטלו חלק בכנס מנהלים של חברות הזנק, נציגי חברות וקרנות הון סיכון מקוריאה ומישראל, חברות השקעה פרטיות, יצואנים ויבואנים, אנשי עסקים ישראליים ויזמים המחפשים שותף קוריאני, עורכי דין, רואי חשבון, יועצים עסקיים ועוד.

במהלך הכנס אמר עופר פורר, הנספח הכלכלי של ישראל בסיאול: "לישראל יש הזדמנות אדירה להיכנס לתחום אבטחת הסייבר הקוריאני".

הדר סטון מנהלת מחלקת קוריאה בחברת GKH Law, ציינה: "קוריאה היא שותפה ראויה לשמירת סודות מסחר של חברות ישראליות".

נציג קוריאה טלקום סיפר, שעד היום השקיעה החברה 350 מליון דולר בעשרות חברות סטארט אפ, והם מתכננים להשקיע גם בחברות ישראליות, בשל ההערכה הרבה שהם רוחשים ליכולותיהם של הישראלים.

ליאור קוניצקי, המשנה למנכל מכון היצוא הישראלי, הודיע כי מכון היצוא ישיק תוכנית לעידוד הרחבת הסחר עם קוריאה.

ד"ר פאק, הטכנולוג הלאומי של קוריאה ונשיא המשרד לתכנון אסטרטגי של המו"פ במשרד המסחר התעשייה והאנרגיה הקוריאני, אמר: "קוריאה מאמינה שהמו"פ הוא מנוע הצמיחה לגידול בתל"ג. השקעות המדינה במו"פ יגדלו, בעיקר ההשקעות בנושאים הקשורים לבטיחות, איכות סביבה, פיתוח אסטרטגי, וננו ביו תעשייה של אנרגיה".

במהלך השבוע מתקיימות פגישות אישיות של משתתפי הכנס הישראלים, עם המשלחות הקוריאניות השונות.

 השגריר קים איל סו  דר פאהק ואיציק יונה צילום דרור סיתהכל

"הכנס השנתי לעסקים עם קוריאה" הינו פרי יוזמה משותפת של מכון היצוא הישראלי ו קבוצת YONACO, בניהולו של רו"ח איציק יונה,  המובילה בייעוץ לעסקאות ועסקים עם קוריאה, ומייעצת  להנהלות בכירות ולגופי ממשל בתכנון ויישום עסקאות בקוריאה וליווי משא-ומתן  עם גופים קוריאנים.

אודות מערכת ITnews

נגישות