<
יום ראשון , פברואר 18 2018
מבזקים
דף הבית > כללי > סינופסיס ו-Helic מספקות פלטפורמת תכנון ייעודית למעגלים אנלוגיים ול-RF

סינופסיס ו-Helic מספקות פלטפורמת תכנון ייעודית למעגלים אנלוגיים ול-RF

הכלים של Helic משולבים לתוך פלטפורמת Synopsys Custom Design ועל ידי כך מתקבל פתרון שלם לסביבת תכנון וסימולציה של מעגלים אנלוגיים לתדרים גבוהים

סינופסיס אינק. (Nasdaq: SNPS) וחברת Helic גיבשו שיתוף פעולה לשילוב של כלי Helic לתוך פלטפורמת ה-Custom Design של סינופסיס. כלי Helic שישולבו בפלטפורמה הם כלי הסינתזה להתקני RF מדגם VeloceRF, RaptorX למידול של השפעות אלקטרו-מגנטיות וכלי ה-extraction parasitic וה-signoff לקרינה אלקטרו-מגנטית מדגם Exalto. תוצאת שיתוף הפעולה היא פתרון מלא ל-layout ולניתוח של תכנוני סיגנל מעורב, מעגלים אנלוגיים ו-RF שמודע להשפעות אלקטרו-מגנטיות (EM-aware).

"מסלול התכנון הייעודי בו אנחנו עושים שימוש בתאגיד Kasei Microdevices Asahi (AKM) מבוססת על כלי ה-Custom Compiler של סינופסיס, ואנו משתמשים בפתרון של Helic לתכנון ואימות של מעגלי RF", אמר קוג'י טומיוקה, מנכ"ל AKM. "אנו מאמינים שמסלול תכנון מאוחד זה, המודעת להשפעות אלקטרו-מגנטיות, מסייע למהנדסים שלנו להגביר את קצב החדשנות שלהם ולחזק את תקינות התכנונים שלהם".

Synopsys Helic Custom RF Design Solution

Synopsys Helic Custom RF Design Solution

מסלול התכנון המשולב של סינופסיס ו-Helic והמודע להשפעות אלקטרו-מגנטיות מספק ממשק GUI עם כלי ה-Custom Compiler בכדי לאפשר למשתמשים לבנות layouts נקיים מ-DRC של מבנים ספירליים בעלי השראות (inductor) יחיד או רבים עם VeloceRF. VeloceRF אף יוצר סמלים סכמטיים ודגמי סימולציה המוכנים לשימוש ב-Custom Compiler, וכן כללי LVS עבור האימות של ההתקנים אותם בונים המתכננים באמצעות IC Validator.

מסלול  התכנון אף כולל שילוב הדוק של כלי ה-RaptorX של Helic, עבור ניתוח בתוך התכנון של השפעות אלקטרו-מגנטיות במהלך תכנון ה-layout. מודעות להשפעות אלקטרו-מגנטיות בשלב מוקדם מסייעת להפחית סבבי תיקונים במהלך אימות ה-signoff. מנוע ה-extraction parasitic לקרינה אלקטרו-מגנטית מדגם Exalto עובד עם כלי ה-StarRC של סינופסיס בכדי לספק RLCK parasitic netlist מוכן לסימולציית RF. משתמשי פלטפורמת Custom Design Synopsys יכולים לבצע סימולציה של תחום תדרים של המעגלים המשולבים שלהם בעזרת טכנולוגיית HSPICE ולנתח את התוצאות באמצעות פתרון ה-Custom WaveView.

"מתכנני שבבים הפועלים ברמות גבוהות של רוחב פס נתונים ותדירויות זקוקים ל-parasitic extraction ולניתוח מדויק שמודע להשפעות אלקטרו-מגנטיות כבר בשלב מוקדם ולאורך מסלול התכנון הפיזי", אמר יורגוס קוצויאנופולוס, מנכ"ל Helic. "שילוב הטכנולוגיה שלנו בתחומי המידול המודע להשפעות אלקטרו-מגנטיות, האנליזה וה-signoff בתוך סביבת ה-Synopsys Custom Compiler יאפשר ללקוחות המשותפים שלנו להפחית סבבי תכנון תוך הימנעות מהערכות יתר לשולי הביצועים (margining), צמצום guardbanding והפחתת הסיכון שיהיו הפתעות בתכנון הסיליקון".

"ככל שקהילת משתמשי ה-Custom Compiler ממשיכה לגדול, אנחנו מרחיבים במרץ את הסביבה של שותפי צד שלישי בכדי לתמוך בה", אמר ביג'אן קיאני, סגן נשיא לשיווק מוצר בסינופסיס. "במסגרת שיתוף פעולה חדש זה, עבדנו באופן הדוק עם Helic בכדי לספק פתרון חזק עבור תכנון תפור מודע להשפעות אלקטרו-מגנטיות עבור הלקוחות המשותפים שלנו".

זמינות

הכלים של Helic וסינופסיס הכוללים את פתרון התכנון המשולב זמינים כעת בשתי החברות.

אודות Synopsys Custom Design Platform

ה-Synopsys Custom Design Platform היא חבילה מאוחדת של כלי תכנון ואימות שמאיצה את הפיתוח של תכנונים אנלוגיים תקינים. הפלטפורמה, שהעוגן שלה הוא כלי התכנוןCustom Compiler, מציעה ביצועים מובילים של סימולציית מעגל ועורך custom layout מהיר וקל לשימוש. הפלטפורמה כוללת טכנולוגיות עבור parasitic extraction, ניתוח אמינות ואימות פיזיקלי. בין היכולות המרכזיות של הפלטפורמה: תכנון מודע לפיזיקה, layout הנעזר באמצעים ויזואליים, אימות מודע לאמינות ו-IC Compiler II Custom Co-Design.

תכנון מודע לפיזיקה ממזער את אי ההתאמה בין סימולציה לפני layout לסימולציה ואחרי layout באמצעות מיזוג של טכנולוגיות מ-StarRC parasitic extraction לתוך סימולציה ו-layout. layout הנעזר באמצעים ויזואליים מספק אוטומציה בלי לדרוש אילוצים מסובכים. אימות מודע לאמינות מבטיח תכנון תקין עם ניתוח EM/IR ברמת הטרנזיסטור עם signoff מדויק, סימולציית Monte Carlo רחבת היקף, ניתוח aging ובדיקות אימות נוספות. ה-IC Compiler II Custom Co-design קושר את הכלים הדיגיטליים והכלים האנלוגיים של סינופסיס לתוך פתרון מימוש מערכת על גבי שבב בסיגנל מעורב.

Synopsys Custom Design Platform מבוססת על מסד הנתונים OpenAccess, כוללת APIs פתוחים עבור שילוב כלים של צדדים שלישיים ותומכת בתכנות ב-TCL וב-Python. הפלטפורמה כוללת HSPICE, FineSim SPICE, CustomSim FastSPICE, Custom Compiler layout, עורך סכמטי, StarRC parasitic extraction וכלי אימות פיזיקלי מדגם IC Validator. מידע נוסף ניתן למצוא ב-www.customcompiler.info.

אודות סינופסיס

סינופסיס אינק. (סימול: SNPS) הינה ספק פתרונות  Silicon to Software™עבור חברות חדשניות אשר מפתחות את הדור הבא של שבבים חכמים המיועדים למוצרי האלקטרוניקה ויישומי תוכנה עליהם אנחנו מתבססים בכל יום. סינופסיס היא חברת התוכנה ה-15 בגודלה בעולם. לחברה יש היסטוריה ארוכה כמובילה העולמית ב-EDA (Electronic Design Automation) ובמודולי תכנון בדוקים ומוכנים (IP) לסמיקונדקטורים, והיא גם המובילה בתחום איכות תוכנה ובדיקות אבטחה לתוכנה באמצעות פתרונות Coverity מבית סינופסיס. סינופסיס מספקת את הפתרונות הדרושים למתכנני מערכות על גבי שבב (SoCs) המפתחים סמיקונדקטורים מתקדמים ולמקצועני תוכנה המפתחים יישומים אשר דורשים את הרמה הגבוהה ביותר של איכות ושל אבטחה. פתרונות אלה מאפשרים להם לספק מוצרים חדשניים, איכותיים ומאובטחים. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר www.synopsys.com.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות