<
יום שבת , ינואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > כללי > HTC מעבירה את פיתוח האפליקציות שלה לפלטפורמת הענן של גוגל

HTC מעבירה את פיתוח האפליקציות שלה לפלטפורמת הענן של גוגל

לקוחות HTC  יהנו מחוויית משתמש טובה יותר בשימוש באפליקציות מובייל וניצול אופטימאלי של משאבי המכשיר, כולל קישוריות וזמן סוללה

מפתחי HTC יהיו פטורים מטיפול בבאגים חבויים, ויוכלו להתמקד בפיתוח

HTC הקימה סביבה לפיתוח אפליקציות על גבי פלטפורמת הענן של גוגל (Google Cloud Platform) כדי לשפר את חוויית המשתמש באפליקציות המובייל שלה, ובמקביל לשחרר את מפתחיה מהצורך לעסוק באיתור באגים חבויים, כך שיוכלו להתמקד בפיתוח בלבד. googleDrive

סביבת הפיתוח שהוקמה על ידי יצרנית הסמארטפונים הטייוואנית, נועדה להתמודד עם מצבים  של  ניתוק משתמשים מאפליקציות – אתגר אופייני למכשירים ניידים בעת שהייה במקום ללא קליטה או כשרוחב הפס אינו מספיק.

לדברי ניר חינסקי, מנהל תחום הענן של גוגל במזרח התיכון ובאפריקה, "פלטפורמת הענן של גוגל, המשמשת כפתרון כולל ל-HTC, תספק לה רשת תקשורת יציבה ואמינה, שעל גביה תפתח אפליקציות מובייל ופיצ'רים חדשים עם חוויית משתמש עשירה וחלקה. יתרונותיה של הרשת יורגשו כבר באפליקציות   , Zoe,HTC Galleryו-One M9 Photo Editor, של HTC, הנמצאות בפיתוח".

HTC משתמשת במגוון כלים, שמציעה הפלטפורמה, החל מ-  Google Compute Engine   דרך Google Cloud Storage וכלה ב- Google Cloud Datastore . כלים אלה מאפשרים גם לספק חוויית משתמש טובה יותר, וגם לשחרר זמן מפתחים לטובת בניית פיצ'רים טובים יותר.

להתמודדות עם מצבים של חוסר קישוריות הרשת וצורך בפס רחב, מסתמכת יצרנית הסמארטפונים על פיצ'ר סנכרון הנתונים  Cloud Datastore של גוגל. בזמן עדכון נתונים, מאפשר פתרון זה, לדוגמה, לאפליקציית One Gallery app של HTC לשלוח רק את השינויים, במקום את כל חבילת הנתונים. כלומר, משתמשים יכולים עדיין לגשת לנתונים, שהם העלו לפני ההפרעה בקישוריות. המשתמשים ב- One M9 Photo Editor, שמוסיפים חשיפה כפולה ואפקטים ויזואליים אחרים לתמונה, עדיין יכולים לערוך תמונות בזמן שהם מנותקים מהרשת. כאשר הקישוריות חוזרת מחדש, האפליקציה תעדכן את השינויים האחרונים. יציבות ואמינות הרשת חיוניות גם לפיתוח תוכנה וקוד  לניפוי שגיאות, כאשר היא פוטרת  את המפתחים של HTC מטיפול בבאגים החבויים, ומאפשרת להם להתמקד בפיתוח.

"מאז שהתחברנו לתשתית של גוגל, זמן ההשבתה שלנו עומד על אפס", אומר ג'ון סונג, דירקטור בכיר למחשוב ענן ב-HTC. "כשאנחנו מפתחים עוד אפליקציות ומרחיבים את בסיס הלקוחות שלנו,  אנחנו כבר לא צריכים לדאוג יותר להוספה של בסיסי נתונים בשל אסקלציה אוטומטית של מנוע המחשוב. שקלנו לפתח כלים באופן פנימי , אבל כעת אנחנו חוסכים זמן, כסף ומשאבים על ידי שימוש במוצרים של פלטפורמת הענן של גוגל. עם Google Cloud Platform חסכנו 40% בעלויות IT וכעת אנחנו יכולים להתמקד בפיתוח אפליקציות מובייל  ופיצ'רים חדשים, שמציעים חוויית משתמש עשירה וחלקה, כשכולן בנויות על רשת אמינה".

אודות Google Cloud Platform

Google Cloud היא חטיבת פלטפורמות הענן הפועלת במסגרת Google for דWork. במהלך העשור האחרון בנתה גוגל את התשתית העוצמתית המאפשרת לה לספק שירותי אינטרנט כדוגמת Google Search ו-YouTube. כעת מאפשרת פלטפורמת הענן של גוגל למפתחים לבנות ולהריץ אפליקציות ל-web, למכשירים ניידים, או לפתרונות קצה, על גבי תשתית זו.  הפלטפורמה מאפשרת לספק מגוון שירותים, בהם עיבוד נתונים, אחסון וניתוח מידע, עבור ארגונים גדולים ועסקים קטנים ובינוניים.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות