<
יום שלישי , ינואר 16 2018
מבזקים
דף הבית > כללי > HARDWARIUM ; חומרה מדליקה לקיץ חם: 18 מוצרים למי שמחפש ריגושים חדשים בעולם הדיגיטלי

HARDWARIUM ; חומרה מדליקה לקיץ חם: 18 מוצרים למי שמחפש ריגושים חדשים בעולם הדיגיטלי

מבוא

חום יולי-אוגוסט. המוח נמס והעיניים מסרבות להמשיך לקרוא. אז במקום סיפור ארוך, נסכם את מה שיש לנו לומר על חומרה בתמונות. והפעם לא נדבר רק על IT, מחשבים אישיים, עננים ו-Data Center. ההבזקים המסנוורים שאספנו מגיעים מכל קצות הקשת הטכנולוגית, כולל רובוט אנתרופומורפי שלמד לרקוד, כור היתוך מימן (Fusion) להפקת אנרגיה נקייה, משקפי "מציאות רבודה" ומצלמה תרמית לטלפונים חכמים, מסכי OLED קמורים ומקרני קול לחוויית קולנוע ביתי אנינה, Hoverboard ומכוניות מעופפות למי שכבר לא יכול לבזבז יותר זמן בפקקים, מחשב-על שמדבר סינית, טלסקופ-חלל שרואה הכי רחוק שאפשר, וגם כמה צעצועים חדשים לצה"ל. בקיצור, מפגן ראווה של טכנולוגיות חומרה בחוד החנית – הפעם בלי המלצת קנייה.

Lenovo Yoga2Pro

Lenovo Yoga2Pro

1. Lenovo Yoga 2 Pro Convertible Tablet/Mobile PC: הרעיון לשלב במכשיר אחד גם טאבלט קומפקטי נטול מקלדת וגם מחשב נייד עוצמתי אינו חדש. גם המוצר של לנובו אינו ייחודי, אבל המהדורה העדכנית של Yoga ממחישה היטב את הרציונל השימושי. אפילו המחיר כבר לא מפחיד.

 

 

 

 

 1. Lenovo C-100 All-in-One
Lenovo C-100 All-in-One

Lenovo C-100 All-in-One

 

 

שולחן העבודה המשרדי לא חייב להראות כמו דלפק מעבדה של מדען מטורף, מכוסה בערב רב של מכשירים מכוערים (במיוחד מצידם האחורי, המופנה בדרך כלל לאורח) קשורים בספגטי של כבלים ומחברים מגושמים. תחנות עבודה בתצורת "הכל כלול" עושות סדר ושכל ומעידות על חשיבות "המיתוג האישי" לקריירה מוצלחת.

 

 

 1. Augmented Reality Glasses
#3 Augmented Reality

Augmented Reality

 

 

 

זו ללא ספק תוכנית הריאליטי הכי שווה. המשקפיים מקרינות תמונה מהעולם הווירטואלי על רקע העולם האמיתי. הרבה יותר Cool מלרדוף אחרי פוקומונים על מסך הטלפון – וכנראה גם יותר בטוח. מיקרוסופט חושבת שהדבר היחיד החסר ל-AR היא תצוגה "הולוגרמית", ריאליזם ב-3 ממדים.

 

 

 1. Bose QC-35
  Bose-wireless-quietcomfort

  Bose-wireless-quietcomfort

 

 

השילוב הקטלני של מוזיקה באינטרנט וגלישה ניידת הרגה את שוק מערכות הסטריאו הקלאסי – אבל לא את התשוקה לצליל איכותי, בכל מקום וכל זמן. האוזניות של Bose מהוות המשך נאות למוניטין האיכות של יצרנית הרמקולים המיתולוגית, שהייתה בין הראשונים לכלול בערכה ביטול רעשי סביבה אקטיבי.
 1. 3D Maker
3D-maker

3D-maker

 

כבר לא צריך לקנות ארון חדש לנעלים של סינדרלה. אפשר להדפיס לה נעלים חדשות לכל נשף בהתאמה מדוייקת כל כך, שהאחיות החורגות המרושעות שלה לא יצליחו להכניס רגל לנעל. הבעייה שעוד לא נפתרה: הנעליים עשויות פולימר, לא עור, נראות זולות וחשודות בגרימת הזעה מוגברת.

 

 

 

 1. for-android

  for-android

  FLIR for Android

 

לצלם בלילה, באור אינפראדום, לא דורש מצלמה מיוחדת. רק תוסף שמתחבר לכל טלפון חכם ממשפחת אנדרואיד. שימושים אפשריים: לברר מה הרעש שמגיע מבין השיחים בלילה ללא ירח, מאיזה חלון בורח האוויר החם ביום סגריר, ואיזה מגע חשמלי מתחמם מתחת לטיח.

 

 1. Polaroid Zip Printer
Polaroid_Zip_mobile_printer

Polaroid_Zip_mobile_printer

 

 

זו לא פולרואיד של התמונות שמפתחות את עצמן "בין רגע". בעולם הדיגיטלי כבר לא צריך כימיה מתוחכמת. הפולרואיד החדשה מדפיסה תמונות מטלפון חכם על נייר בטכנולוגיה שנקראת Dye Sublimation. אפשר לקחת אותה בכיס, לצלם במסיבה תמונות מביכות – אבל לא להיכנס איתה לים.

 

 

 

 

 

 1. Dancing Robot
  Robot

  Robot

 

הוא לא שואב את הרצפה – לא שהוא לא יכול, אלא משום שהמשימה הזאת מעליבה את הרובוט הכל כך אנושי הזה, שיודע לרקוד כמו כוכב טנגו, לטפס במדרגות בלי לטפטף טיפה מהקוקטיל שהוא מביא לאורחים, להרים ילד מהריצפה ולחפש את המשקפיים ששכחתם בסלון. וגם המחיר לא דומה לשואב אבק משודרג.

 

 1. Home Cinema
Epson-home-cinema

Epson-home-cinema

 

 

הוא לא שואב את הרצפה – לא שהוא לא יכול, אלא משום שהמשימה הזאת מעליבה את הרובוט הכל כך אנושי הזה, שיודע לרקוד כמו כוכב טנגו, לטפס במדרגות בלי לטפטף טיפה מהקוקטיל שהוא מביא לאורחים, להרים ילד מהריצפה ולחפש את המשקפיים ששכחתם בסלון. וגם המחיר לא דומה לשואב אבק משודרג.

 

 

 1. LG OLED Curved Screen
lg-oled-tv-curved-screen

lg-oled-tv-curved-screen

החידוש האחרון ארכיטקטורת הקולנוע הביתי: מסך עשוי ממטריצת צגי OLED. טכנולוגיית OLED מאפשרת פיתול המסך בכל כיוון – ואיכות התמונה "חבל על הזמן". את החיסרון של גודל מוגבל פתרה LG באמצעות חלוקת התמונה על יותר ממסך אחד. שאלתם על רזולוציית 4K? התשובה, כן. ואפשר גם יותר.
 1. Yamaha Sound bar
Yamaha_YSP5100

Yamaha_YSP5100

 

 

 

כדי לקבל קול סביבתי באיכות משכנעת לא צריך לחצוב בקירות ולהתקין מערך רמקולים 5.1 אמיתי. עם מקרן הקול של Yamaha כל הקול יוצא מנקודה אחת ומתפזר בדיקנות לכיוונים השונים. לעיקרון קוראים "מטריצת מופעים" (Phased Array) ומשתמשים בו גם במערכות ראדאר וסונאר לצורך סריקה ב-2 ממדים ללא הנעת האנטנה.

 

 

 1. ArcaBoard 
ArcaBoard1

ArcaBoard

 

גלגליות חשמליות הפכו ללהיט שהמחוקק הישראלי עדיין לא התפנה לדכא. אבל מי שלא מסתפק בהתגלגלות על המדרכה יכול להמריא עם ה-Hoverboard החשמלי הזה. אנו לא בטוחים שלא מדובר באשלייה אופטית, אבל נראה שהצעצוע הזה באמת יכול להרים אדם בוגר לגובה של חצי מטר.
 1. Terrafugia Flying Car
Terrafugia-flying-car

Terrafugia-flying-car

המכונית הזאת באמת ממריאה ומסוגלת לטוס מרחק משמעותי, אבל לפני שאתם מתחילים לפנטז על שיחרור סופי מרמזורים ופקקים, נא לברר עם משרד התחבורה את זכויות הנחיתה על הכביש או הדשא שלכם. סביר להניח שאיזה פקיד יטיל ווטו על הרעיון, שכלי הטיס ההיברידי יורשה לנחות שלא בשדה תעופה חוקי.

 

 

 

 1. Tokamak
#14 ITER

ITER

 

מדענים במכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס טוענים כי מצאו תשובה לאתגר הגדול ביותר של האנושות: איך להפיק אנרגיה מ"התכה" (Fusion) של מימן במתקן פרקטי, שיכול להחליף את תחנות הכוח הקונבנציונליות והגרעיניות. לעיקרון קוראים (ברוסית) "טוקאמאק" והוא מבוסס על היכולת להחזיק "פלסמה" לוהטת בשדה מגנטי דמוי "בייגלה" בלי שהיא תיגע ותתיך את הקירות. עד כה הושקעו מיליארדים רבים בפיתוח התצורה במסגרת פרוייקט בינלאומי ענק שנקרא ITER, ללא הצלחה משכנעת.

 

 

 

James Webb Space Telescope

James_Webb_Space_Telescope

James_Webb_Space_Telescope

 

 

18 מראות משושות עובדות ביחד כדי לאסוף אור ממרחק 13 מיליארד שנות אור בטלסקופ שמיועד לרשת את האבל. הטלסקופ החדש (שעוד לא שוגר) יוצב בקרבת הירח, בנקודת איזון כוחות המשיכה, והמגבלה היחידה מבחינת עומק הראייה שלו היא חוסר השקיפות של היקום ב-300,000 השנים הראשונות אחרי המפץ הגדול. במילים אחרות, הוא אמור לראות את כל מה שאפשר היה לראות מאז שהחלל נעשה שקוף.

 

 

 1. Tianhe 2 Supercomputer
Tianhe-2 Supercomputer

Tianhe-2 Supercomputer

 

 

ה

מחזיק הנוכחי באליפות העולם בעוצמה חישובית הוא סיני. מעל 3 מיליון ליבות משובצות ב"אשכול" המעבדים (Cluster), שצורך חשמל כמו עיר בינונית. ישראל מוגבלת מבחינת יכולתה לרכוש מחשבי-על אמריקאיים, משום סירובה לחתום על האמנה למניעת הפצת נשק גרעיני, אבל כפי שהסינים מראים, לא בהכרח צריך רישיון אמריקאי כדי לפתור בעיות-על.
 1. F35i
F35i

F35i

השנה תתחיל אספקת מטוס הקרב בעל המוניטין הבעייתיים לחיל האוויר. כנראה שהיצרן מצליח לסגור את הפינות האחרונות בפיתוח, "טלאים" שיאפשרו להפיק תועלת מההשקעה הענקית. חדשה מעודדת: מחיר היחידה ירד החודש לפחות מ-100 מיליון דולר עבור הזמנות חדשות. יש כמה טייקונים ישראלים שיכולים כבר להתחרות על מי יהיה ראשון לתת F35i כמתנת בר מיצווה לנכד. 

 

 

 

 

 1. MEKO 130 Corvette
Corvette_Meko

Corvette_Meko

 

 

בשנה הבאה תתחיל אספקת 4 ספינות הקרב שחיל הים הישראלי הזמין בגרמניה, אחרי עשור של התחבטויות ושינויי החלטות. הפעם ההיגיון ניצח, רכשו פלטפורמה סטנדרטית שהוכיחה את עצמה במספר חילות ים, קיבלו הנחה יפה מגב' מרקל, והשאירו לחברות ישראליות (אלתא, רפאל ועוד) את ציוד הספינות במערכות לחימה ייחודיות.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות