<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > חדשות > אירועים, כנסים ותערוכות > במרכז פסטיבל החדשנות DLD שייערך בת"א: תחרות בין 10 סטארטאפים מישראל ומצרפת

במרכז פסטיבל החדשנות DLD שייערך בת"א: תחרות בין 10 סטארטאפים מישראל ומצרפת

 

קהילת המפתחים והיזמים הצרפתית La French Tech תגיע השנה לפסטיבל החדשנות DLD תל אביב עם משלחת משמעותית בגודלה של כ-250 חברות, ובכללן בכירים בחברות ענק צרפתיות וחברות סטארטאפ הנמצאות בתחילת דרכן. בראש המשלחת עומדת שרת הדיגיטל הצרפתית אקסל לאמר.

ג'ון קארפ

ג'ון קארפ

הפעילות תתרחש בביתן "French TechHouse" במתחם התחנה. במרכז הפעילות של המשלחת הצרפתית יעמוד האקאתון בן 48 שעות, בו תתמודדנה 10 חברות סטארטאפ, (חמש ישראליות וחמש צרפתיות) בקטגוריות ניידות, פינטק ואינטרנט של הדברים (IoT). הפעילות יצאה לדרך לפני מספר שבועות והשתתפו בה עשרות חברות ישראליות וצרפתיות מתוכן, כאמור, עלו לשלב הגמר 10 חברות בלבד.

מפתחי ויזמי עשיריית הגמר יגיעו לביתן הצרפתי ב-DLD, ילטשו וישפרו את מוצריהם ויקבלו את האפשרות להציגם בפני הקהל, במסגרת האקאתון בן 48 שעות, אשר יהווה את אחת מגולות הכותרת של הפסטיבל.  על שני הזוכים הגדולים (אחד ישראלי ואחד צרפתי) יוכרז באירוע הנעילה של ה-DLD. הם יתמודדו על פרסים יקרי ערך ובהם שתי חבילות של כרטיסי טיסה, אירוח וכניסה לתערוכת ה-CES  הגדולה בלאס ווגאס. על הזוכים יכריז מר יוסי ורדי בטקס מעל הבמה המרכזית של הפסטיבל ב-28 לחודש בשעה 17:30.

בנוסף, תאגיד התחבורה הצרפתי SNCF יאפשר לסטארטאפ הבולט בתחום הניידות כניסה ל"אקוסיסטם של התאגיד".

הפעילות בביתן הצרפתי נערכת בשיתוף מספר חברות בולטות במשק הצרפתי. לכן, במהלך ההאקאתון ייערכו גם ועידות וסדנאות, שיהיו פתוחות לכל משתתפי DLD ושיעסקו בנושאים כמו ״כיצד האקאתונים יוצרים סטארטאפים״ או ״השקעות שיתופיות״. אירועים אלה ייערכו בחסות השותפים של La French Tech: AlgoValue, Craft Ai, SNCF, Silex ID, BeMyApp, SoWeFund ואחרות.

אלה 10 החברות שעלו לגמר ואשר מעוררות כבר עתה עניין רב (הרחבה בעמודים 3-4):

  • מצרפת: פינטק – Optionizr, ניידות / בינה מלאכותית – Destygo, בינה מלאכותית – Scortex, בינה מלאכותית – Etaonis/Smetch ואינטרנט של הדברים – Hostabee
  • מישראל: פינטק – ‏NextNvest, פינטק – PayKey ניידות – MKSNS make sense, ניידות – Wekast ואינטרנט של הדברים – Growee.

מנכ"ל חברת הסטארט אפ הצרפתית BeMyApp הנמנית עם מארגני ההאקאתון, ג'ון קארפ: "אנחנו שמחים מאוד להוות נדבך כל כך משמעותי בפסטיבל DLD  בתל אביב. La French Tech היא מסגרת איכותית, שנוצרה על ידי ועבור סטארטאפים ויזמים צרפתיים, ונועדה לעורר בהם גאווה ובמקביל להפנות אליהם זרקור. ההאקאתון המפגיש למעשה בין יזמים צרפתיים ויזמי אומת הסטאראפ מושך תשומת לב, מגביר חשיפה ומשמש שופר לפריצות הדרך האינדיבידואליות שלהם".

על אודות:

La French Tech היא קהילה משגשגת המונה מגוון ארגונים המעורבים בעולם הטכנולוגיה (יזמים, מהנדסים, מעצבים, משקיעים, חובבי טכנולוגיה ומפעילים ציבוריים, כמו BIP Business France), ופועלים במגזרים שונים (דיגיטל, ביוטק, מדטק, פינטק ועוד). בקהילה חברים מצליחנים כמו BlaBla, Netatmo, Scality, ICar-Drivy. בחודשים הראשונים של שנת 2016 נחתמו באמצעותה 97 עסקאות, אשר ביססו את מעמדה של צרפת כמובילת מגזר הסטארטאפים באירופה.

‏La French Tech מדגישה את השינויים המתרחשים בימים אלה בצרפת: אנשים לוקחים יותר סיכונים (37% מהצרפתים היו רוצים להקים עסק משלהם), וחלק גדול מהרפורמות שנעשו לאחרונה במדינה נועדו להקל על מי שמעוניינים להשקיע בצרפת.

למידע נוסף בקרו ב-www.lafrenchtech.com

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.