<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > חומרות > חברת Dell מקדמת מערכות עתירות מחשוב (HPC)

חברת Dell מקדמת מערכות עתירות מחשוב (HPC)

 • מרחיבה את יוזמת HPC עם פתרונות, טכנולוגיות ושותפויות חדשים
 • חושפת תיק פתרונות Dell HPC System לקידום שימוש רחב בהם
 • מכריזה על השקעה בטכנולוגיות HPC מתקדמות ובשותפויות, לרבות הרחבת מעבדת החדשנות למערכות עתירות מחשוב (HPC Innovation Lab)
 • מדגישה את מספר הלקוחות הגדל ואת השותפות עם הגורמים המובילים בקרב קהילת משתמשי מערכות עתירות מחשוב

Dell חושפת היום את החידושים בתיק פתרונות עתירי המחשוב המובילים בשוק, הכוללים מערכות עתירות מחשוב ופתרונות לניתוח נתונים חדשים,המיועדים לפשט את השימוש לכמה שיותר לקוחות חדשים בתחומים כמו ייצור, מחקר, בכלל, ומחקר גנטי, בפרט. החברה חושפת הרחבות למעבדת החדשנות בתחום מערכות עתירות מחשוב, ומציגה טכנולוגיות של הדור הבא, כולל ארכיטקטורת  Intel® Omni-Path Fabric.

שלומי קווארטלר. צלם: חן גלילי

שלומי קווארטלר. צלם: חן גלילי

מערכות עתירות מחשוב הופכות לחיוניות לאופן שבו ארגונים בגדלים שונים מפתחים חדשנות ומתחרים בשוק. לרבים מהם אין מומחיות פנים-ארגונית הדרושה להתקין, להתאים ולהשתמש במערכות עתירות מחשוב מבלי לאבד מיקוד בפעילות הליבה שלהם. לדוגמא, לפי נתוני המרכז הלאומי למדעי היצור, 98% מכל המוצרים ייוצרו באופן ממוחשב עד 2020, ועדיין 95% מתוך 300 אלף חברות היצור הרשומות במרכז חסרות את הידע במערכות עתירות מחשוב.

 Dell הופכת את המערכות עתירות המחשוב לנגישות לכל

Dell הכריזה על תיק פתרונות עתירי מחשוב, משפחת פתרונות HPC וניתוח נתונים המשלבים את הגמישות של מערכות מותאמות עם פשטות ואמינות הכוללות:

 • תכנון והתקנה נוחים ותהליך הזמנה מקוצר תוך מספר שעות;
 • תכנון מותאם לדומיין על ידי מהנדסי Dell ומומחים אחרים, לעומסי עבודה על פי פרופיל ודרישות הלקוח, תוך שימוש ברכיבים סטנדרטיים וגמישים;
 • מערכות שנבדקו ואושרו על מהנדסי Dell עם נקודת תמיכת חומרה יחידה ומגוון רחב של אופציות שירות נוספות.

 תיק פתרונות עתירי מחשוב חדשים לפי תחומי יישום, הכוללים:

 • מערכות עתירות מחשוב לניתוח נתונים לתחום המחקר הגנומי, מתוכננות לתת מענה לצרכים של מכוני המחקר הגנומי כדי לאפשר למרכזי ביואינפורמטיקה לספק נתונים ולהציע טיפולים ביעילות ובטווחי זמן רלוונטיים, תוך ציות לרגולציה ושמירה על סודיות. המערכת היא תוצאה של למידה מהעבודה המשותפת של Dell עםמכון המחקר TGen (Translational Genomics) שנועדה לאפשר לרופאים ולחוקרים להרחיב את השימוש בתרופה הניסיונית הראשונה לריפוי סרטן בילדים שאושרה על ידי ה-FDA. מכון המחקר הצליח לשפר תוצאות למספר גדול יותר של חולים על ידי יצור טיפולים ממוקדים במסגרת זמן הקצרה בשבוע לפחות מבעבר.
 • מערכות עתירות מחשוב לתחום הייצור מתוכננות ללקוחות המריצים סימולציות תכנון יצור מורכבות המשתמשות בתחנות עבודה, צבירי מחשוב או בשניהם. מקרים רלוונטיים כוללים ניתוח מבני תוך שימוש בכלי ANSYS המנתח מכנית ומחשובית דינמיקת נוזלים מכנית כדי לנבא התנהגות נוזלים בתהליכי יצור המשתמשים במערכות ANSYS Fluent או CD-adapco STAR-CCM+.
 • מערכות עתירות מחשוב למחקר מתוכננות כבסיס למערכות לצרכי מחקר המכילות ניתוח מדעי מורכב. לקוחות Dell ומהנדסי מערכות אחרים יכולים להשתמש בתצורה סטנדרטית זו כנקודת התחלה לפיתוח מהיר של מערכות מחקר שנותנות מענה לצרכים הייחודיים של מוסדות מחקר המשתמשים במערכות עם מגוון רחב של יכולות מחקר.

Dell מנגישה חדשנות טכנולוגית ושותפויות במערכות עתירות מחשוב

חברת Dellמציגה את השקעותיה החדשות בשיפור יכולות, שותפויות, תוכניות וטכנולוגיות המתווים את הדרך לקידום חדשנות במערכות של הדור הבא ומכריזה על הרחבת מעבדת החדשנות עתירת המחשוב בשיתוף עם אינטל, לתמיכה בפתרון Intel® Scalable System Framework. הרחבה עתירת תקציב זו, כוללת תוספת של מומחיות דומיין, תשתית וטכנולוגיות. המעבדה מתוכננת להנגיש יכולות ולשווק את היתרונות של עיבוד מתקדם, טכנולוגיות רשת ואיחסון מתקדמות וכן לאפשר סטנדרטים פתוחים לרוחב התעשיה.

 השותפות בין Dell לבין Intel

מעבר להיותה יצרנית הציוד המקורי (OEM) הראשונה שהצטרפה לתוכנית Intel Fabric Builders, Dell עובדת עם אינטל כדי לתמוך בפתרון Intel® Scalable System Framework, הכולל את טכנולוגית Intel® Omni-Path Fabric, מעבדי הדור הבא של אינטל Xeon®, משפחת מעבדי Xeon Phi™ ואת תוכנת האנטרפרייז Intel® Enterprise Edition for Lustre. ההכרזות כוללות:

 • רכזות ומתאמי רשת מסדרת H-Series לשרתי PowerEdge המדגימים את ארכיטקטורת Omni-Path של אינטל. ציוד זה מנגיש את ארכיטקטורת המארג (Fabric), מטכנולוגיות הדור הבא של אינטל, למערכות עתירות מחשוב, הכוללת יכולות, כמו אופטימיזציה של תנועת מידע, הגנה על שלמות הנתונים ובקרה דינמית ברמת המארג כדי לאפשר עמידות גבוהה, ביצועים גבוהים ותנועה אופטימלית.
 • Dell ואינטל תומכות בקהילת OpenHPC המפתחת תשתית Linux. הקהילה מספקת פלטפורמה משותפת למשתמשי קצה שבאמצעותה הם משתפים ידע ומחדשים במטרה לפשט התקנות, קונפיגורציות ותחזוקה שוטפת של תוכנות יעודיות.
 • Dell תציג רכיבים רבים של Intel® Scalable System Framework, לרבות ארכיטקטורת Intel® Omni-Path, תוכנת האנטרפרייז ® Enterprise Edition of Lustre ומשפחת מעבדי Intel® Xeon Phi™. בנוסף, Dell מקדמת בברכה מפגשי התייעצות דיסקרטיים עם לקוחות, לצורך איסוף תובנות המיועדות לשיפור יישום מערכות המשתמשות במעבדי הדור הבא Xeon Phi™  של אינטל.

 השותפות בין Dell לבין Mellanox

לטכנולוגיות של Dell ומלאנוקס הסטוריה ארוכה של שותפות בקרב קהילת משתמשי מערכות עתירות מחשוב. ביחד עם הועדה המיעצת למערכות עתירות מחשוב (HPC Advisory Council), הן פרסמו מספר רב של תהליכי עבודה יעילים לתעשיה ומקרי בוחן, המדגימים ביצועים מעולים והתאמה להיקפים גדולים. Dell ומלאנוקס תרמו צבירי מערכות עתירות מחשוב לועדה המייעצת במשך כמה שנים, ואפשרה לקהילה זו שימוש במערכות הטובות מסוגן לצרכי אופטימיזציה של ישומים, הרחבת שימוש וחינוך השוק.

Dell ומלאנוקס הכריזו על הגדלת ההשקעה במעבדת החדשנות למערכות עתירות מחשוב של Dell כדי לספק לשוק מחשב-על המשלב רכזות EDR 100Gb/s InfiniBand. המערכת נועדה להדגים יכולת התאמה גבוהה להיקפים גדולים תוך ניצול יכולותשל הורדת עומס ומנועי האצה מתקדמים של מלאנוקס, ולספק מדדים תלויי-ישום ללקוחות ולשותפים.

תנופת הלקוחות וקהילת המשתמשים

חברת Dell מכריזה שתמשיך להשתמש במערכות עתירות מחשוב בכל העולם, כדי לסייע לארגונים להניע התקדמות מדעית ותחרות כלכלית וגלובלית. מערכות עתירות מחשוב נמצאות במקום גבוה בסדר היום הלאומי של מדינות רבות, מפני שהן חיוניות לתפוקה תעשייתית ומדעית גבוהה, התחממות אקלים, אנרגיה, בטחון ולורטיקלים אחרים. בנוסף, יוזמות אילו משתלבות עם יוזמות ענן וביג דאטה.

 • מרכז מחשוב העל של סן דייגו(SDSC)באוניברסיטת קליפורניה, סן דייגו, השיק לאחרונה את מחשב העל (petascale) החדש שלהם Comet המונע על ידי שרתי PowerEdge C6320 של Dell. Comet מתוכנן לפרויקטים צנועים בכלכלה, במחקר גנומי ובמדעי החברה, המתבססים על כמות רבה של מחקר עם יכולת השפעה מדעית.
 • מרכז טקסס למחשוב מתקדםבאוניברסיטת טקסס באוסטין מספק משאבי מחשוב מקיפים ושירותי תמיכה מתקדמים לחוקרים בטקסס וברחבי ארה"ב. המרכז מתמחה במחשוב על, ויזואליזציה של מודלים מדעיים, ניתוח נתונים ומערכות איחסון, תוכנה, מחקר ופיתוח וממשקי פורטל.
 • שנתיים לאחר שמחשב העל HiPerGator הוכנס לשימוש באוניברסיטת פלורידה, הוא נמצא בתהליכי שדרוג והוא יכלול מעתה 30,000 ליבות נוספות ב-1000 מחשבים לערך שיוצרו על ידי Dell. HiPerGator מבצע פעולות מורכבות עבור חוקרים המבקשים למצוא תרופות מצילות חיים, לעשות תחזיות מזג אויר לתקופות של עשור ולשפר את איכות השריון לכוחות לוחמים.
 • המרכז למערכות עתירות מחשוב(CHPC) בקייפטאון, דרום אפריקה נמצא בתהליך של שדרוג מערכות כדי להשיג יכולות גבוהות יותר של סימולציה ומדע מבוסס נתונים. לצורך כך, למרכז היו ארבעה אילוצים: מקום פיזי לחוות המחשבים, אספקת כח, קירור ותקציב.
 • Jetstream, שעתידה להיכנס לשימוש בינואר 2016 באוניברסיטת אינדיאנה, היא גישה חדשה ויצירתית לאספקת משאבי מחשוב לקהילה מגוונת של מדענים ואנשי חינוך.Jetstream  היא סביבת ענן ידידותית למשתמש שתוכננה לתת למדענים גישה למשאבי מחשוב אינטראקטיביים לפי דרישה, היכן וכאשר הם זקוקים להם.

אודות Dell

תאגיד Dell מקשיב ללקוחותיו ומציע להם טכנולוגיות ושירותים מתקדמים המעניקים להם את הכוח לעשות יותר.  Dell ישראל הוקמה בשנת 1998 עם מחזור מכירות של מיליוני דולרים בודדים, שנסק ברמה של מאות אחוזים. החברה ממשיכה להפגין קצב גידול קבוע תוך רכישת לקוחות ארגוניים מובילים בכל מגזרי העסקים. Dell ישראל מפיצה מגוון מוצרים ופתרונות מקצה לקצה, לשוק הפרטי והארגוני בעזרת שותפי ההפצה המובילים בישראל. בשנת 2010 רכשה Dell את חברת Exanet, שהפכה למרכז הפיתוח של Dell בישראל. בשנת 2012 רכשה Dell את חברת Quest העולמית ומחזיקה מרכז פיתוח באור יהודה. יחד עם קבוצת השיווק והמכירות, מונה כיום Dell ישראל כ-200 עובדים.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות