<
יום שלישי , דצמבר 19 2017
מבזקים
דף הבית > חומרות > ARM חושפת את מעבד התצוגה בעל הביצועים ונצילות ההספק הטובים ביותר

ARM חושפת את מעבד התצוגה בעל הביצועים ונצילות ההספק הטובים ביותר

ARM,מובילה בפיתוח פתרונות IP (קניין רוחני) טכנולוגיים לתעשיית האלקטרוניקה, השיקה את מעבד התצוגה בעל הביצועים הגבוהים ביותר ונצילות ההספק הטובה ביותר עם יכולות 4K, שמציע חווית צפייה איכותית במיוחד, חסכונית באנרגיה ויחס עלות-תועלת מצוין. מעבד התצוגה ARM® Mali™-DP650 נועד להניע חוויה חדשה ומשודרגת של משחקים ותכנים ויזואליים על מכשירים ניידים ולפעול כ"תעודת מעבר לתכנים" עבור משתמשים בעודם עוברים ממסך נייד קטן למסך גדול יותר, כדוגמת 4K של מכשירי טלוויזיה חכמים.

מארק דיקינסון

מארק דיקינסון

"מעבד התצוגה Mali-DP650 יאפשר קיומם של מסכי ניידים עם ריבוי של שכבות קומפוזיציה, עבור גרפיקה ווידאו, ברזולוציה של Full HD (1920×1080 פיקסלים) ומעבר לכך, תוך שמירה על איכות תמונה מצוינת והארכת תוחלת חיי הסוללה", אומר מארק דיקנסון, מנהל כללי, קבוצת עיבוד מדיה ב-ARM. "טלפונים חכמים וטאבלטים הופכים יותר ויותר ל'תעודות מעבר' או 'פספורטים' לתכנים, על-ידי כך שהם מאפשרים לאנשים להוריד בבטחה תכנים פעם אחת ולהעביר אותם לכל מסך שדרכו ירצו לצפות בהם. היכולת להזרים את התכנים באיכות הטובה ביותר מהמכשיר הנייד לכל מסך שהוא היא תכונה חשובה שמתאפשרת עם טכנולוגיית התצוגות ARMMali"

ה-Mali-DP650 תומך בטווח רבגוני של פתרונות תצוגה. הוא מותאם לפורמטים של 2.5K, לרבות WQXGA(2560×1600 פיקסלים) עבור טאבלטים ו-WQHD (2560×1440 פיקסלים) עבור מסכים של מכשירים ניידים. היכולת להזרים תכנים של 4K (3840×2160 פיקסלים) ממכשיר נייד למסכים גדולים יותר גם הופכת את ההפקה של חומרים ויזואליים באיכות גבוהה יותר לכדאית כלכלית כאשר הצופים יכולים לגשת לתכנים מכל מקום שבו הם נמצאים.

"שוק המובייל עובר במהירות למוצרים ברזולוציה גבוהה מעבר ל-Full HD, כאשר ה-2.5K היא הבחירה המועדפת היום ואילו ה-4K הוא היעד הרצוי", אומר לינגיון שי, מנהל מחקר בחברת BOE Technology Group, אחת הספקיות המובילות בעולם של טכנולוגיות, מוצרים ושירותים של תצוגות מוליכים-למחצה. "BOE ו-ARM יצרו שותפות חשובה שתבטיח את עתידם של מוצרי התצוגות המשלימים של שתיהן. מעבד התצוגה ARM Mali-DP650 משרת את המטרה הזה שכן בעוד שהוא מותאם ל-2.5K הוא כולל גם יכולות 4K, ובאמצעות השימוש במוד של תצוגה מפוצלת להכפלת קצב נתוני הפיקסלים הזמין, לצד קצב רענון משתנה, הוא מאפשר רזולוציה גבוהה יותר בדרך חסכונית באנרגיה".

מעבד התצוגה Mali-DP650 תומך בשורה של תכונות מתקדמות, ביניהן: טכנולוגיות של קומפוזיציה של עד שבע שכבות תצוגה, רוטציה, סקיילינג באיכות גבוהה ונצילות אנרגיה כמו AFBC(ARM Frame Buffer Compression), וכל זאת בתוך שטח סיליקון קטן במיוחד. בנוסף, באמצעות הכפלת גודלו של אפיק AXI ל-128 ביט והצגת פתרון MMUpre-fethcer יכול המעבד לתמוך ביותר שכבות קומפוזיציה של 4K ולהציע יותר עמידות השהיית זיכרון מערכת בהשוואה למעבד התצוגה Mali-DP550. מעבד התצוגה החדש מתוכנן להתחבר ביעילות ל-System MMU של ARM (CoreLink™ MMU-500), מה שמאפשר למערכות להשיג עד 4K ברזולוציות תצוגה של 60fps. DP650

התכונה של מוד מסך מפוצל מאפשרת לפתרונות MIPI D=PHY לספק רזולוציות מעבר ל-1080 פיקסלים עבור פנלים של ניידים, ותמיכת VRR (קצב רענון משתנה) מאפשרת חיסכון בהספק הפנלים, מה שמאריך עוד יותר את חיי הסוללה. ה-Mali-DP650מגיע עם תמיכת תוכנה עבור הגרסה החדשה ביותר של אנדרואיד ומותאם לעבוד לצד הדרייברים Mali-GPU ו-Mali-Video.

אודות ARM

הטכנולוגיות של ARM מצויות בלב ליבם של המוצרים הדיגיטליים המתקדמים בעולם. הטכנולוגיה של החברה מאפשרת היווצרותם של שווקים חדשים ומקדמת שינוי מהותי של תעשיות ושל החברה בכלל. חברת ARM מתכננת מעבדים מדרגיים וחסכוניים באנרגיה וטכנולוגיות נלוות במטרה לספק את הבינה לקשת רחבה של יישומים, מחיישנים ועד לשרתים, כולל טלפונים חכמים, טאבלטים, תשתיות ארגוניות והאינטרנט של החפצים.

הטכנולוגיה החדשנית של החברה מורשית על-ידי שותפות ARM שהוציאו לשוק יותר מ-50 מיליארד SoCs (מערכות על גבי שבב) המכילות את הקניין הרוחני של החברה מאז הוקמה ב-1990. ביחד עם ה"קהילה המחוברת" של ARM פורצת החברה עוד ועוד מחסומים כדי להביא חדשנות למפתחים, למתכננים ולמהנדסים, ולפלס עבור חברות האלקטרוניקה המובילות נתיב מהיר ואמין אל השוק. משרדיה הראשיים של החברה ממוקמיםבקיימברידג', אנגליה והיא מעסיקה יותר מ-4300 עובדים. לחברה למעלה מ-35 מרכזי פיתוח ומשרדי מכירות ברחבי העולם. ARM ישראל הוקמה בשנת 2000 ופעילותה מתמקדת במכירת רישיונות IP באופן ישיר ומכירת כלים באמצעות מפיץ וכן בפעילות מחקר ופיתוח, בעקבות רכישתה של חברת Sansa Securityביולי 2015.  www.arm.com

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות