<
יום שלישי , ינואר 23 2018
מבזקים
דף הבית > חומרות > תשתיות Datacenter > IBM מספקת Power ל-Linux

IBM מספקת Power ל-Linux

katavaIBM מתאימה את שרתי ה-Power לסביבת לינוקס ומייצרת פריצת דרך של ביצועים

מאת: עוזי מירון

רצונם של ארגונים לעבור לפיתוח בסביבת קוד פתוח מובן לגמרי לאור הצורך המתגבר בשמירה על יציבות בפיתוח, חיסכון במשאבים, סקלביליות בגידול ה-IT, אבטחת מידע ברמה גבוהה, שרידות גבוהה, ביצועים ויכולות וירטואליזציה נרחבות מבעבר. לקוחות רבים קובלים על כך שסביבות העבודה המבוססות x86 ומיקרוסופט, אינן מספקות עוד את המענה ההולם לאתגרים הללו ולרמת תובענות הביצועים של העידן החדש.

סביבות העבודה החדשות, הכוללות את עולמות ה- Big Data, Analytics, Mobile, ו- Cloud מציבות בפני ארגונים אלה אתגר בלתי מתפשר לעיבוד כמויות גדולות פי כמה של מידע ביחידות זמן קטנות יותר. ניסיון להתגבר על אתגר זה דרך מנגנוני הרישוי מבוססי הליבות בסביבת x86, מביא בדרך כלל לעלויות שארגונים רבים אינם יכולים לעמוד בהן.

למה להשקיע מיליארד דולר ב-Linux

מענה לאתגרים אלו ניתן היה לשמוע בוועידת LinuxCon שהתקיימה לאחרונה בשיקגו. במהלך כנס זה הודיעה יבמ כי היא מוסיפה את שירותי ה- Linux on Power, לרשת מרכזי ה-Data Centers לאספקת שירותי הענן שלה. יבמ הודיעה על הקמתה של רשת זו בוועידה שהתקיימה בשנה שעברה, במסגרת השקעה כוללת של מיליארד דולר במערכות Linux. בין היכולות שהוצגו עבור סביבת  Power 8ראוי לציין: מספר גדול יותר של נימות עיבוד (threads) לכל ליבה, שיפור במהירות השעון, ויכולות ניתוב עומסים באמצעות כלי CAPI.

יבמ טוענת כי מערכות Power מציעות כיום את פלטפורמת השרת הפתוחה הראשונה בעולם למחשוב כלל-ארגוני. ואכן, ארכיטקטורת Power 8 ומערכת ה-Linux עומדות בלב ה-  OpenPOWER Foundation לפיתוח בסביבה פתוחה. התאגדות זו הוקמה עוד בשנת 2013 ומונה כיום 53 חברות מובילות מכל העולם כמו: Google, Samsung, Nvidia, Hitachi, Mellanox, Micron, IBM ועוד. חברי ההתאגדות משתפים פעולה במינוף הארכיטקטורה הפתוחה של שבבי POWER במגוון רחב של תחומי תעשיה ונראה כי הם אלה שאפשרו לפלטפורמה זו להשיג ביצועים ויכולות יוצאי דופן.

>>>למידע נוסף על פתרונות IBM הקליקו כאן<<<


איך משיגים יחס קונסולידציה של 24:1

ארגונים שהחליטו לעבור לסביבה זו מדווחים כי פתרון Linux on Power Systems מספק שיפור ברמות הביצועים לצד צמצום של העלויות הכוללות של מערך ה-IT.

כך למשל, עופר בנגל, מנכ"ל Redis Labs Inc. הישראלית, המספקת פיתרון חדשני של מסדי נתונים בענן, מציין כי : "Redis על גבי שרת ה-Power 8 עם מערך ה-CAPI-Flash (Coherent Accelerator Processor Interface) ומערכת ההפעלה Linux מהווה הישג פורץ דרך מבחינה טכנולוגית. הישג זה הנו תוצר של שיתוף הפעולה בין צוותי IBM/Power ומעבדות Redis. מערכת זו אפשרה ל-Redis – שכבר כיום נחשבת למסד הנתונים המהיר ביותר מסוגו – לרוץ על Flash במהירות של RAM, בעלות נמוכה פי שלוש וביחס קונסולידציית משאבים של 24:1 לעומת פריסה בסביבה מבוססת x86. טכנולוגיה פורצת דרך זו פותחת את הדלת למגוון של פתרונות IT של הדור הבא הניתנים לפריסה בהיקפים נרחבים ובעלויות סבירות".

שמעון בוגנים

שמעון בוגנים, מנכ"ל Enforcive

שמעון בוגנים, מנכ"ל חברת Enforcive, חברה ישראלית אף היא, המפתחת פתרונות מתקדמים לאבטחת מידע, מוסיף ואומר כי: "הצורך שלנו בפיתרון של יבמ הגיע לאחר שפיתחנו מוצר המאפשר איסוף וניתוח מידע בכמויות עצומות, עם אוסף אירועים ענק שמגיע מכל מיני פלטפורמות מחשוב. לכאורה, הדרך הפשוטה ביותר הייתה לבסס מערכת כזו על סביבת SQL on Windows Servers, אך העובדה שמדובר בפעילות המנתחת מעל 50 מיליון אירועים ביום, הבהירה לנו כי סביבה זו תתקשה לספק את המענה ההולם. אי לכך, חיפשנו פיתרון מהפכני יותר שיאפשר קליטה מהירה של כמות כזו של אירועים. בחינת האפשרויות השונות בשוק הביאה אותנו לבחירת פתרון ה-Big Data של יבמ, בשילוב Linux On Power. הפתרון שלנו מספק מענה לאיסוף כמויות אדירות מידע לשם איתור אירועים קריטיים לארגון לצרכי מעקב, כולל אפשרות לביצוע בקרה על שינויים. יתרונה המוחץ של סביבת Linux on Power מצוי ביכולתה לעבוד בשיטה של מקבצי אירועים לעומת שיטת הטיפול בכל אירוע בנפרד".


>>>רוצים לשלב את הגמישות של לינוקס עם העוצמה של IBM Power Systems? לחצו כאן!<<<

 

הגיע הזמן להכפיל את הביצועים

גם בחברת Bon Ton העוסקת במסחר אלקטרוני נדרש מענה לגידול עונתי בצריכה לצד התרחבות כוללת של הפעילות העסקית.  הסבת מערכת ה-WebSphere Commerce מסביבת x86 ל- Linux on Power ווירטואליזציית PowerVM, אפשרה קפיצת מדרגה של פי 2.5בקיבולת המערכת ובביצועים, וזאת מבלי להגדיל את עלויות רישוי התוכנה. במקביל הצליחה בון טון לצמצם לחצי את מספר השרתים שלה. לארי קראוס, סמנכ"ל טכנולוגיות בחברת Bon Ton, אומר כי : "המעבר ל-Linux on Power אפשר לנו לתמוך בפי 2.5 יותר הזמנות לדקה בהשוואה לסביבת ה-x86".

גם חברת SAP הצביעה ברגליים בעד מהפכת ה-Linux on Power ואימצה אותה כפלטפורמה המובילה עבור יישומי SAP הנפרסים בעולם. על פי בדיקות שנערכו בחברות שונות בהן יושם הפיתרון, מגיע קצב שיפור הביצועים של מסדי נתונים בסביבה זו לפי 40 ממערכות מקבילות מבוססות x86.

נראה כי פתרון ה- Linux on Power Systems מציע שילוב ייחודי בין Linux , מערכת יציבה וברת הרחבה המבוססת על חדשנות הקוד הפתוח, לבין שרתי Power Systems עם המעבד Power 8, שעל פי דיווחי לא מעט לקוחות – משפר את יעילות היישומים, מקצר את ה- Time to Value  ומספק מענה לצורך בהקטנת עלות הרכש הכוללת של ה-IT.

אודות מערכת ITnews

נגישות