<
יום שבת , ינואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > חומרות > ניהול מערכות IT ושירותי מידע ארגוניים > מחקר חדש של QualiTest הישראלית על שוק בדיקות התוכנה העולמי מגלה: ישראל רביעית בעולם במספר הבודקים ביחס לגודל האוכלוסייה

מחקר חדש של QualiTest הישראלית על שוק בדיקות התוכנה העולמי מגלה: ישראל רביעית בעולם במספר הבודקים ביחס לגודל האוכלוסייה

טלי שם-טוב

טלי שם-טוב

חברת QualiTest הישראלית, ענקית בדיקות התוכנה ואבטחת האיכות, קיימה לאחרונה מחקר מקיף שכלל איסוף נתונים וסריקה של מאות אלפי פרופילים אודות שוק בדיקות התוכנה הבינלאומי. המידע התייחס לבודקי תוכנה ואבטחת איכות ברחבי העולם, וכלל פילוח לפי מדינה, מוצא, מין, השכלה, תפקידים ומיומנויות נדרשות. מטרת המחקר הייתה לקבל אפיון ותמונת מצב על שוק בדיקות התוכנה הבינלאומי, שנמצא במגמת צמיחה מתמשכת ובגידול בתחומי הפעילויות בתוכו.

המחקר מעלה, כי בעולם מועסקים כ-390 אלף עובדים בתחום בדיקות התוכנה, כאשר שני שליש מכלל המועסקים הם גברים ושליש נשים. המדינה המובילה באחוז הנשים העובדות בתחום היא סין, עם שיעור של כ-42% בעוד ארה"ב היא המדינה אשר מעסיקה את מספר הנשים הגדול ביותר בתחום בעולם. אירלנד מובילה את טבלת המדינות עם מספר הבודקים הגבוה ביותר ביחס לגודל האוכלוסייה עם 61.2 בודקים למאה אלף תושבים. ישראל ממוקמת במקום הרביעי עם 36.5 בודקים לכל מאה אלף תושבים וסה"כ כ-3000 עובדים בישראל, כאשר חצי מהכמות העובדים בשוק הבדיקות המקומי מועסקים ב-QualiTest.

67% מבודקי התוכנה ואבטחת האיכות עובדים בשוק ההייטק העולמי, 12% מהם בתחום הייצור, 9% בשוק הממשלתי, 7% בתחום הפיננסיים והשאר בתחומים נוספים. ארה"ב מכילה את מספר העובדים הגדול ביותר בתחום המחזיקים בתואר ראשון ושני במקצועות המדעים. כמחצית מהעובדים בשוק העולמי מועסקים בחברות הגדולות מאלף עובדים ורק 12% עובדים בחברות קטנות המעסיקות פחות מ-50 עובדים.

טלי שם טוב, מנכ"לית QualiTest ישראל מציינת כי "הנתונים שאספנו מחזקים את מה שאנחנו יודעים ומרגישים מבחינה עסקית: לנושא הבדיקות ואבטחת האיכות יש משמעות מכרעת באיכות המוצרים ובאופן השקתם לקהל הרחב – זו הסיבה לצמיחה המתמשכת בשוק בדיקות התוכנה. על מנת לתת מענה לדרישה הגוברת של חברות, QualiTest מתרחבת הן בישראל והן בעולם ומתאימה את עצמה לשינויים מתוך מטרה להפוך למובילה העולמית בתחום. אנו רוכשים חברות, מגייסים עובדים ומפתחים טכנולוגיות מובילות-שוק ובטוחים כי נגיע ליעד שהגדרנו: להיות חברת הבדיקות הגדולה בעולם".

 אודות QualiTest

חברת QualiTest הישראלית היא חברת בדיקות התוכנה וה- Business Assurance מהגדולות בעולם. החברה מתכננת ומפתחת פתרונות מותאמים למגוון תחומים בתעשייה עם יכולות בדיקת תוכנה מהמתקדמות בעולם. החברה מציגה מגוון רחב של יכולות בדיקה ואבטחת איכות מותאמים ברמת מומחיות גבוהה לחברות בתחום הטכנולוגיה, טלקום, בריאות, פיננסים, ביטחון, מדיה, קמעונאות ותעשייה. החברה מעסיקה אלפי עובדים בישראל, ארה"ב, בריטניה והודו ומשרתת למעלה מ-500 לקוחות. http://www.qualitestgroup.com

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות