<
יום שבת , ינואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > חומרות > ניידים וטאבלטים > 4 דברים שיש לחפש במערכת ניטור ביצועים של אפליקציות למכשירים ניידים

4 דברים שיש לחפש במערכת ניטור ביצועים של אפליקציות למכשירים ניידים

מאת: סקוט קוגלרphoeanalytics

הבנת הביצועים של האפליקציות הניידות שלכם נשמעת כמו דבר פשוט. כאשר אתם צוברים משתמשים, יחד עם ההכנסות הנלוות לכך, הדבר מעיד על הצלחתכם. אך בעוד שגרטנר חוזים כי חנויות אפליקציות למכשירים ניידים יניבו הכנסות בסך 77 מיליארד דולר ב-2017, לא כולם יתחלקו בעוגה. לפי מחקר של VisionMobile, יותר מחצי מכלל המפתחים לשוק המכשירים הניידים משיגים הכנסה הפחותה מ-500 דולר בחודש לאפליקציה.

הביצועים של מכשירים ניידים עשויים להיות הגורם המפריד בין המנצחים ובין אלה שנכשלים. ביקורות שליליות בחנויות האפליקציות עלולות לפגוע בסיכויים שיש לאפליקציה לזכות בהורדות של משתמשים. וביצועי האפליקציה (אפליקציות אשר קופאות או נופלות, ומהירויות נמוכות) הם אחת מהסיבות העיקריות לתלונות משתמשים בחנויות האפליקציות.

מפתחים חכמים יכולים להשתמש באנליטיקס (ניתוחים, analytics) של מכשירים ניידים על מנת לגלות מה גורם לבעיות הקשורות לאפליקציה, מה שמאפשר להם לתקן אותן מהר יותר ולהשקיע זמן רב יותר בפיתוח תכונות וחידושים, במקום לעסוק בבעיות טורדניות. זה עשוי להוביל לתפיסה טובה יותר של מותג האפליקציה, ובסופו של דבר להחזר טוב יותר על ההשקעה של פיתוח אפליקציות למכשירים ניידים.

הנה ארבעה תחומי מפתח באנליטיקס של מכשירים ניידים, אליהם יש לשים לב:

  1. ביצועי הקוד

הקוד שלכם אינו בהכרח רע… פשוט, ייתכן שהביצועים שלו אינם בדיוק בהתאם לציפיות שלכם. נתוני אנליטיקס ברמת הקוד מסייעים לכם לראות היכן בדיוק באפליקציה שלכם נמצאת הבעיה – וכיצד לתקנה.

השלב הראשון הוא היכולת להציץ מעבר לכתפיים של המשתמשים שלכם, ולראות בדיוק את מה שהם רואים כאשר הם מנווטים את דרכם באפליקציה שלכם. אולם אתם זקוקים ליותר מזה. על מנת לספק חווית משתמש טובה יותר, תוכלו להיעזר ב-New Relic על מנת ללמוד לא רק כמה זמן לוקח כדי לטעון כל דף, אלא גם היכן הושקע זמן זה, כלומר מה לקח את הזמן הזה.

Interaction Traces מאפשרת לכם לראות מה קורה בקצה האחורי, כאשר משתמשים משתמשים באפליקציה – האם היו עיכובים עקב קריאות לבסיס הנתונים, שימוש בזיכרון, שימוש במעבד, בקשות רשת או סיבות אחרות.

לבסוף, מעקב אחר אנליטיקס של ביצועים והבנתם עשויים להכריע את המפתחים. לכן הם מחפשים כלים אשר אינם רק אוספים ומחזירים נתוני ביצועים, אלא אף מסייעים לסנן ולבצע הצגה ויזואלית של התוצאות הללו, מה שמאפשר זיהוי מדויק של הדברים הדורשים שינוי.

ליצירת קשר עם נציגי New Relic בישראל הקליקו כאן<<<

  1. מוזרויות של מכשירים

מכיוון שהמערכת האקולוגית של מכשירים ניידים כה מגוונת ומפוצלת, בדיקת כל גרסה של כל מערכת הפעלה למכשירים ניידים, בכל מכשיר ותוך פרק זמן סביר, הינה למעשה בלתי אפשרית. לפי מחקר של Flurry, הגעה ל-90% מהמשתמשים הפעילים דורשת תמיכה במספר עצום של 331 דגמי מכשירים.

זה חשוב, מכיוון שאפליקציות למכשירים ניידים באמת מתנהגות אחרת במכשירים שונים – ומפתחי האפליקציות זקוקים לפרטים. זה עוזר לדעת שגרסת האנדרואיד שלכם זכתה לביקורות נלהבות בזכות מהירות התגובה שלה, למרות שאפליקציית ה-iOS שלכם נקטלת על ידי משתמשים לא מרוצים. אולם לא ניתן לפעול על סמך מידע זה, אלא אם כן תדעו אילו מכשירים ואילו ספקי שירות גורמים את הבעיות.

עליכם להיות מסוגלים לדעת תוך דקות מהשקתה של גרסת מוצר חדשה, אם היא גורמת בעיות כלשהן עם האפליקציות שלכם. חשוב אף יותר מכך, עליכם להיות מסוגלים לזהות את הבעיות הללו, ואת השלבים הספציפיים הנדרשים לתקן אותן, על מנת שלא תפגעו במשתמשים אשר היו מרוצים עד עתה, כאשר הם יעדכנו את המכשיר שלהם.

3. ביצועי רשת

רשתות סלולריות נבדלות זו מזו, ולביצועיהן ישנה השפעה מכרעת על ביצועי האפליקציות שלכם. הידיעה אם שיבוש קצר בשירות של האפליקציה נגרם על ידי הקוד שלכם, מערכת ההפעלה או הרשת, עשויה להיות כל ההבדל באופן בו תיגשו לפתרון הבעיה. כדי לבודד בעיות במהירות, עליכם להיות מסוגלים לסנן האטות, שגיאות HTTP ושגיאות IP לפי ספק השירות והאזור.

בעוד שייתכן כי עיכובים ובעיות אחרות, הנובעים מבעיות ברשת, לא נגרמו באשמתכם, עליכם עדיין להיות מודעים אליהם ולמצוא דרכים להתמודד איתם, על מנת שמשתמשים לא ייקלעו לתסכול ולחוסר שביעות רצון.

4. נראוּת מקצה אל קצה

מכיוון שכל כך הרבה דברים עשויים להשפיע על ביצועי אפליקציה למכשירים ניידים, חשוב להתפרש לרוחב ולעומק גם יחד. מפתחים למכשירים ניידים עשויים להפיק תועלת מכך שיש להם מקום אחד המציג את התמונה הכוללת של כל מה שקורה עם האפליקציות שלהם. כמובן, צפייה באירועים פרטניים ברמת המכשיר עשויה להיות נקודת מפתח, אולם הידיעה מה קורה ברשת, ומה מתרחש בשירותי האינטרנט של הצד האחורי, אשר מפעילים את האפליקציה, חשובה גם היא.

ריכוז כל הגורמים הללו במקום אחד עשוי לסייע למפתחים להתמקד בפתרון הבעיות הנכונות, להבין את התלויות בין הגורמים השונים, ולהגדיר תחומי אחריות ברורים עבור בעיות. דברים מסוימים עשויים לדרוש פעולה מצד הצוות הסלולרי, בעוד שאחרים עשויים לערב את האינטרנט, וחשוב לדעת מי צריך לתקן מה, ומתי.

למידע נוסף, קראו את הספר האלקטרוני הזה: אפליקציות איטיות למכשירים ניידים הורסות הכול: כיצד להניע צמיחה באמצעות ביצועים טובים יותר עבור מכשירים ניידים.

 להתנסות חינם במערכת New Relic הקליקו כאן<<<

 

אודות מערכת ITnews

נגישות