<
יום רביעי , ינואר 17 2018
מבזקים
דף הבית > חומרות > מערכות וציודים אחרים > גרסת האחסון למחירים יורדים

גרסת האחסון למחירים יורדים

HGST 1בואו נגיד שאתם צריכים שרת. הגדרתם היטב את הדרישות, פירטתם את הצרכים שלכם, ועכשיו הגיע זמן החיפושים אחר ההתאמה המושלמת. השרת שאתם רוצים כולל את כל היציאות הנדרשות, שקע CPU גדול מספיק עבור כל הליבות, מספר מספיק של חריצי PCIe וקירור שקט מאוד. הקושי: אתם גם רוצים להכניס כ-40 כוננים קשיחים בתוכו, מה שמגביל משמעותית את יכולת הבחירה שלכם.

בסופו של דבר תמצאו שרת שיכול  להכיל עד 60 כוננים, וגם מספק את שאר הדרישות. יש רק בעיה אחת: השרת יקר בהרבה ממחיר היעד שהגדרתם. כאשר עלות החומרה של אחסון המדיה גבוהה מ50% מעלות ה-node כולו – זה הזמן להתחיל לחשוב על פתרונות חדשים.

HGST 2יש דרך פשוטה לעצב מערכת עם עלויות אחסון נמוכות יותר: להפריד את מדיית האחסון מהשרת. אם לשרת יש כמות מסוימת של כוח מחשוב וכמות אדירה של קיבולת אחסון, צריך לחשוב עליו כעל שני מכשירים נפרדים ושני מקורות שונים. המטרה שלכם היא לדאוג שאחסון המדיה יהיה גמיש לא פחות מהשרת. את הכוננים (HDD / SSD) ניתן לשכן במערך JBOD / JBOF בהתאם לצורך. באופן כזה, אפשר להוריד את העלות הכללית של החומרה.

עד כאן, הכל טוב, אבל אתם דואגים שההנחה תפחת בצד של השרת. ובכן, זה צריך להיות מחושב בקפידה במהלך משא ומתן עם ספק השרת. ברוב המקרים, עדיין יוצא יותר זול לקנות את המדיה מספק אחר היות ועלויות החומרה של מדיית האחסון הן יותר מחצי מהעלות הכוללת.

מה לגבי אחריות?

לרוב נהוג לתת אחריות של 3 שנים על כל רכיבי השרת. למרבה הצער, החלק הפגיע ביותר של השרת הוא הכונן הקשיח. כלומר, אחרי 3 שנים,  מחצית החומרה היקרה שלכם תישאר ללא אחריות, אלא אם שילמתם תוספת. ספקי מדיה, לעומת זאת, רוצים לפתות אתכם עם תנאים טובים יותר, ולרוב יציעו אחריות של 5 שנים. תוספת של שני שליש אחריות על פיסת ה- IT הפגיע ביותר של ה-node בהחלט שווים מאמץ מיוחד.

אז איך אפשר לפצל את אחסון המדיה מהשרת?

בהנחה שהמדיה היא יותר מ-50% מסך החומרה, הדרך הברורה היא לתת לכל ספק לעשות מה שהוא עושה הכי טוב: ספקי שרתים (HP, Dell, Lenovo וכו ') אמורים למכור שרתים.

HGST 3ספקי אחסון מדיה (WD, Seagate, מיקרון, אינטל, טושיבה) צריכים למכור מדיה. יש לשכן את המדיה במערכי אחסון JBOD / JBOF. מתאמי HBA SAS או בקרי RAID יחברו בין ה-node לבין המדיה.

HGST, מבית ווסטרן דיגיטל, מציעה פתרונות JBOD / JBOF מלאים כולל הכוננים, אשר מפשטים את מבנה החומרה. במקום שלושה ספקים שונים (צומת, מערך אחסון וכוננים), ניתן לקבל הצעה משולבת, שמורידה את עלויות הביצוע אף יותר.

באילו יישומים כדאי לפלג בין המחשב לבין המדיה?

  1. גיבוי / ארכיון – בדרך כלל אלה הם צרכנים גדולים של מדיה שלא נקראת באופן קבוע, אבל עדיין צריכה להיות מנוהלת. לעתים קרובות הנתונים מאוחסנים לתקופות זמן ארוכות מאוד (7 שנים במקרים מסוימים). מערכי אחסון JBOD עשויים להיות הפתרון האולטימטיבי עבור מערכות אלו.
  2. יישומי מעקב וידאו הדורשים כמויות אדירות של אמצעי אחסון – עם הגידול של מעקב וידאו והרגולציה סביבו, ארגונים ממשלתיים ופרטיים רבים מחויבים לשמור את הנתונים הללו באופן נגיש, אשר דורש HDDs. נתונים אלה נכתבו בעיקר פעם אחת ונקראים מעט מאוד.

עבור סוג זה של שימוש, רבים פונים אל פתרונות מונוליטיים מוגדרים על ידי תוכנה. אלו הם פתרונות מושלמים למערכות אלו משום שהם בעלי עלות נמוכה, כמעט ללא דרישות ביצועים אקראיים, והם חזקים מאוד במונחים של גמישות נתונים.

לסיכום – לפני שתחליטו על תצורת שרת, צריך קודם לראות את כלל החומרה, ולחשב כמה אחוזים ממנה תופסים אמצעי האחסון. במידה ומדובר ב-50% או יותר, עדיף להפריד את ה-node לשני חלקים – מחשוב ומדיה. באופן כזה תוכלו לנהל משא ומתן טוב יותר על תמחור החלקים. הפיצול יפשט את דרישות השרת מה שיאפשר יותר מתחרים לתוך המשחק, וגם יצור תחרות בין ספקי המדיה. בנוסף, ייתכן ותצליחו לקבל אחריות ארוכה על רכיבי התקשורת, אשר יתורגם לחיסכון בעלויות נוספות לאורך השנים.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות