<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > חומרות > מערכות וציודים אחרים > הפנטזיה של המעצב והמאייר שלמה כהן: הדפסת קריקטורות בתלת מימד של מגוון אישי ציבור ידועים

הפנטזיה של המעצב והמאייר שלמה כהן: הדפסת קריקטורות בתלת מימד של מגוון אישי ציבור ידועים

שלמה כהן

שלמה כהן

מי שמגיע בימים אלה למוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס בחולון, שם מוצגת תערוכה רבת היקף של אחד השמות היותר מוכרים בתעשייה- שלמה כהן, מעצב, מאייר וקריקטוריסט, אינו יכול שלא לשים לב לקיר ענק, שעליו פרש כהן את תהליך היצירה העכשווי שלו: יצירת איורים בתלת מימד – שאף ניתן להדפיס בהדפסת תלת מימד (!). כהוכחה ניצחת ליכולות הטמונות בחידוש, מציג כהן על פודיום את פסל הראש שלו עצמו, כפי שהודפס במעבדת התלת מימד של Autodesk בתל אביב, שאף סייעה לאמן לאורך כל הדרך וליוותה אותו בהליכי ההפקה (וגם ציידה אותו בתוכנת ה-Mudbox הפופולרית).

תערוכת היחיד, ״שלמה כהן מסביר פנים: 50 דיוקנים סאטיריים״ מציגה דיוקנים סאטיריים של מנהיגים מכל קצוות הקשת הפוליטית בלי הבדל, דת גזע דת ומין, אותן יצר כהן לאורך שנות עבודתו. הדיוקנים מוצגים על פני שני צירי זמן מקבילים: ההיסטוריה של הממשל במדינת ישראל מחד והתפתחות ציור הפורטרטים של כהן מאידך.

״תוכנת ה- Mudbox מציעה פרדיגמה חדשה לעיצוב תלת מימדי מבוסס כלים דמויי מברשת המאפשר למשתמשים לפסל צורות אורגניות בחללים תלת מימדיים״, מסביר איתן צרפתי, מנהל תחום ה- Digital Manufacturing ב- Autodesk תל אביב שליווה מקרוב את הפרוייקט של כהן. ״התוכנה המיועדת לפסלים מסורתיים ודיגיטליים ומספקת ערכת כלים פשוטה ומהירה לעיצוב יצירתי, בניית מודלים ומפרטים״.

לכהן, שמודה כי הוא ״נדלק״ על הטכנולוגיה ועושה בה שימוש אינטנסיבי, יש גם חלום קטן: לארגן סדרת מפגשים עם אנשי מפתח (בעיקר פוליטיקאים, אבל, לא רק) במסגרתם הוא יעניק להם קריקטורה שאייר ופסלון תלת מימד – שלהם – שהודפס במיוחד עבורם״…

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.