<
יום שישי , ינואר 19 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > IoT > "מעבדי אבטחה צפויים להיכלל בכל טלפון נייד ובכל מכשיר קצה של ה-IoT"

"מעבדי אבטחה צפויים להיכלל בכל טלפון נייד ובכל מכשיר קצה של ה-IoT"

כך לפי אנג'לה ראוצ'ר, מנהלת קו מוצרי מעבדי ARC בסינופסיס העולמית:

ראוצ'ר: "מגוון יישומי ה-IoT שדורשים פתרונות אבטחת מידע גדל בקצב מהיר. האקרים יוצרים סיכונים חמורים לפרטיות, לנתונים הפיננסיים ולעיתים גם לחיי אדם, עבור מוצרים כגון מכשירי מדידה חכמים, מחשוב לביש עם יכולות תשלום בתקשורת NFC, מוצרי M2M תעשייתיים, רחפנים, רכבים ומוצרים רבים נוספים המחוברים לרשתות האינטרנט"

מעבדי מאובטחים צפויים להיכלל בכל טלפון נייד ובכל מכשיר קצה של ה-IoT (האינטרנט של הדברים – Internet of Things). כך מעריכה אנג'לה ראוצ'ר, מנהלת קו מוצרים של מעבדי ARC בסינופסיס העולמית.

ראוצ'ר התייחסה להודעתה של סינופסיס בנוגע לזמינותם של ליבות מעבדי DesignWare® ARC® SEM110 ו-DesignWare® ARC® SEM120D, המיועדים ליישומים משובצים בעלי דרישת אבטחה מוגברת,  דוגמת מוצרי מדידה חכמים, מוצרים לתשלומים בתקשורת NFC (Near Field Communications) ומוצרי SIM משובצים.

מעבדי ARC SEM החדשים הכוללים את טכנולוגייתSynopsys SecureShield  מאפשרים למתכנני שבבים להוסיף מנגנוני הגנה כנגד מתקפות תוכנה, חומרה ו-side channel. זאת, באמצעות ליבות ARC שתוכננו במיוחד למטרה זו ומספקות פונקציות מאובטחות נפרדות כחלק מסביבת TEE (Trusted Execution Environment) וממנגנוני אבטחת מידע קריטיים אחרים. סדרת מעבדי ARC מאופיינת בצריכת הספק נמוכה מאד יחד עם נצילות ביצועים גבוהה ותפוסה מינימלית כחלק משבבי הלקוחות.

לדברי ראוצ'ר, "מגוון יישומי ה-IoT שדורשים פתרונות אבטחת מידע גדל בקצב מהיר. האקרים יוצרים סיכונים חמורים לפרטיות, לנתונים הפיננסיים ולעיתים גם לחיי אדם, עבור מוצרים arc-sem-processor-diagram-synopsysכגון מכשירי מדידה חכמים, מחשוב לביש עם יכולות תשלום בתקשורת NFC, מוצרי M2M תעשייתיים, רחפנים, רכבים ומוצרים רבים נוספים המחוברים לרשתות האינטרנט".

בנוגע למניעים שהובילו לפיתוח המעבדים החדשים, העירה ראוצ'ר: "כאשר חקרנו את השוק של המעבדים הרלבנטיים, מצאנו מעבדים ישנים יותר, עם ארכיטקטורות בנות יותר מ-10 שנים, שלא תוכננו מתוך מודעות לאתגרי האבטחה הנדרשים היום. המגמה המתחזקת כיום של מכשירי IoT ויישומי ניידים דורשת ממתכננים להיות מודעים לתקציבי הספק ושטח, תוך הוספת רמות משופרות של אבטחת מידע. כדי להתמודד עם אתגרים אלה, חתרנו ליצור מעבדים שיציעו פונקציות אבטחה מתקדמות דוגמת uniform instruction timing ו-power randomization במטרה לערפל את פעולות המעבד ולהגביר את האבטחה תוך שמירה על הגבלת עלויות ההספק והשטח בשבב. התוצאה היא מעבדי האבטחה החדשיםDesignWare® ARC® SEM110  ו-DesignWare® ARC® SEM120D, עליהם הכרזנו בסוף ספטמבר 2016".

"פריסת ה-IoT עדיין נמצאת בשלב מוקדם אך קיימות ציפיות גבוהות בנוגע לצמיחת שוק ה-IoT והצורך במעבדים בעלי אבטחת מידע חזקה יגדל בהתאם. הצרכנים מצפים שמכשירי ה-IoT שהם רוכשים יהיו מאובטחים. יש לפתור אתגר זה במהירות, אחרת הדבר ימנע פריסה מסיבית של ה-IoT".

"אפשרויות הגדרת התצורה וההרחבה של ה-ARC SEM110 וה-SEM120D ARC הן בידול  נוסף בהשוואה לתצורות מעבדים קבועות", איבחנה ראוצ'ר. "תכונות המעבדים אף מאפשרות לכל לקוח להצפין או לערפל הוראות ונתונים מאוחסנים. מהנדסים יכולים גם להוסיף את הוראות מכונה שונות שמאפשרות בידול מתכנוני לקוחות שונים. באמצעות מהלך זה, לקוחות יכולים להוסיף  עוד רמת אבטחה שתקשה מאד על מאמציהם של האקרים לפרוץ למערכת".

"פתרונות המעבדים החדשים מדגמי ARC SEM110 ו-SEM120D ARC מצטרפים לרשימה העשירה של פתרונות ה-IP של סינופסיס הכוללים תכונות מורחבות של אבטחת מידע, שממלאות תפקיד קריטי בפתרונות ה-IoT וה-SoC המתקדמים של היום", הוסיף רפי קדם, מנהל מכירות אזורי בכיר בסינופסיס ישראל. "מעבדים מאובטחים המוצעים על ידי סינופסיס יועילו לתכנונים רבים ויסייעו ללקוחות שמעוניינים להוסיף אבטחת מידע לשבבי הדור הבא".

אודות סינופסיס

סינופסיס אינק. (סימול: SNPS) הינה ספק פתרונות  Silicon to Software™עבור חברות חדשניות אשר מפתחות את הדור הבא של שבבים חכמים המיועדים למוצרי האלקטרוניקה ויישומי תוכנה עליהם אנחנו מתבססים בכל יום. סינופסיס היא חברת התוכנה ה-15 בגודלה בעולם. לחברה יש היסטוריה ארוכה כמובילה העולמית ב-EDA (Electronic Design Automation) ובמודולי תכנון בדוקים ומוכנים (IP) לסמיקונדקטורים, והיא גם המובילה בתחום איכות תוכנה ובדיקות אבטחה לתוכנה באמצעות פתרונות Coverity מבית סינופסיס. סינופסיס מספקת את הפתרונות הדרושים למתכנני מערכות על גבי שבב (SoCs) המפתחים סמיקונדקטורים מתקדמים ולמקצועני תוכנה המפתחים יישומים אשר דורשים את הרמה הגבוהה ביותר של איכות ושל אבטחה. פתרונות אלה מאפשרים להם לספק מוצרים חדשניים, איכותיים ומאובטחים. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר www.synopsys.com.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות