<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > IoT > סינופסיס רוכשת את עסקי ה-Bluetooth Smart IP מ-Silicon Vision

סינופסיס רוכשת את עסקי ה-Bluetooth Smart IP מ-Silicon Vision

הרכישה מרחיבה את קו המוצרים המוביל DesignWare IP באמצעות IP של ממשק אלחוטי בצריכת הספק נמוכה עבור יישומי האינטרנט של הדברים (IoT)

 נקודות מרכזיות:

  • ה-Bluetooth Smart radio IP מממש תקנים לצריכת אנרגיה נמוכה Bluetooth 4.0, Bluetooth 4.1 ו-Bluetooth 4.2 ותומך בהפעלה עד לרמה נמוכה של 1 וולט בכדי להשיג חיי סוללה ארוכים יותר
  • ה-Bluetooth Smart IP בעל צריכת ההספק הנמוכה מיועד למגוון יישומים כגון מחשוב לביש, התקני beacon, מכשירים רפואיים ניידים, יישומי בית חכם ויישומים תעשייתיים הדורשים שילוב יכולות אלחוטיות על גבי השבב
  • רכישת הנכסים מרחיבה את קו המוצרים המקיף של סינופסיס, DesignWare IP, לתחומי ה-IoT, כך שיכלול ספריות לוגיות, מהדרי זיכרון (memory compilers), זיכרון בלתי נדיף (NVM), ממירי נתונים, IP לממשקים ולאבטחה, ליבות מעבדים ותת-מערכת IP לחיישנים ולבקרה

חברת סינופסיס (נאסדאק:SNPS) הכריזה על רכישת עסקי ה-Bluetooth Smart IP מחברת Silicon Vision, ספקית מובילה של פתרונות IP (מודולי בדיקה מוכנים ובדוקים) אלחוטיים עתירי ביצועים בעלי צריכת הספק נמוכה ביותר. הרכישה מרחיבה את קו הפתרונות המקיף של סינופסיס, DesignWare IP, עבור האינטרנט של הדברים (IoT). קו זה כולל IP בתחום האבטחה שהתווסף לאחרונה באמצעות הרכישה של Elliptic Technologies, כמו גם ספריות לוגיות, מהדרי זיכרון (memory compilers), זיכרון בלתי נדיף (non-volatile memory), ממירי נתונים, IP לממשקים, מעבדי ARC® בעלי צריכת הספק יעילה, תת מערכת IP לחיישנים ולבקרה ומעבד משובץ לראייה ממוחשבת. ההוספה של ה-Bluetooth Smart IP לקו מוצריה, מאפשרת לסינופסיס לתת מענה לדרישות הגוברות לקישוריות אלחוטית במערכות על גבי שבב (SoCs) בעלות צריכת הספק נמוכה, בכדי לשרת מגוון של יישומי IoT, ובכללם מחשוב לביש, התקני beacon, מכשור רפואי נייד, בית חכם, רשתות חיישנים תעשייתיים ואלחוטיים.

העסקה אינה מהותית עבור הדוחות הכספיים של סינופסיס. תנאי העסקה לא נמסרו לפרסום.

טכנולוגיית Bluetooth Smart היא אחד הכוחות המרכזיים המאפשרים את קיומה של רשת האינטרנט של הדברים. הטכנולוגיה מאפשרת קשת רחבה של מכשירי IoT אשר מתקשרים ביניהם באופן אלחוטי ומאופיינים בצריכת הספק נמוכה ביותר. בעזרת טכנולוגיית Bluetooth Smart, מפתחים וחברות OEM יכולים ליצור בקלות פתרונות העובדים עם מיליארדי מוצרים המוכנים לטכנולוגיית Bluetooth Smart הקיימים בשוק. ה-Bluetooth Smart CMOS radio IP של Silicon Vision, המאופיין באינטגרציה גבוהה ובצריכת הספק נמוכה ביותר, מממש תקנים  לצריכת אנרגיה נמוכה Bluetooth 4.0, Bluetooth 4.1 ו-Bluetooth 4.2 וכולל רשת תואמת משדר-מקלט משולב על גבי השבב, אשר מפחיתה את העלות של רכיבים חיצוניים ומפשטת את תכנון הלוח. טכנולוגיית ה-Bluetooth Smart IPשל Silicon Vision תומכת בהפעלה עד לרמה נמוכה של 1 וולט בכדי להשיג חיי סוללה ארוכים יותר. הטכנולוגיה כוללת מעבד עזר נפרד להצפנה התומך באלגוריתמים בעלי אישור FIPS עבור קישורים מאובטחים במיוחד. טכנולוגיית ה-Bluetooth Smart IP מוכחת בסיליקון וזמינה לרכישה בטכנולוגיות תהליך של 180 ננו-מטר, 110 ננו-מטר ו-55 ננו-מטר.

“עם הופעתם של מכשירי IoT, מתכננים עומדים בפני אתגרים נוספים של הוספת קישוריות אלחוטית ואבטחת מידע למערכות על גבי שבב שלהם", אמר יואכים קונקל, סגן נשיא ומנכ"ל קבוצת הפתרונות בסינופסיס. "סינופסיס מבצעת השקעות משמעותיות בשני תחומים אלה בכדי לספק למתכננים את פתרונות החומרה והתוכנה הנדרשים במטרה להאיץ את הפיתוח של יישומי ה-IoT שלהם. כספקית המובילה של IP לממשקים, אנחנו מרחיבים את קו המוצרים שלנו כך שיכלול את הממשקים האלחוטיים החיוניים לתכנוני IoT, עם רכישת ה-Bluetooth Smart IP מ-Silicon Vision".

אודות סינופסיס

סינופסיס אינק. (סימול: SNPS) היא שותף ה-Silicon to Software™ של חברות חדשניות אשר מפתחות את מוצרי האלקטרוניקה ואת יישומי התוכנה עליהם אנחנו מתבססים בכל יום. סינופסיס היא חברת התוכנה ה-15 בגודלה בעולם. לחברה יש היסטוריה ארוכה כמובילה העולמית ב-EDA (Electronic Design Automation) וב-IP (מודולי תכנון מוכנים ובדוקים) לסמיקונדקטורים, לצד היותה מובילה בתחום איכות תוכנה ובדיקות אבטחה לתוכנה באמצעות פתרונות Coverity®. בין אם אתם מתכננים מערכת על גבי שבב (SoC) שמייצרים רכיבי סמיקונדקטור מתקדמים, או שאתם מפתחי תוכנה שכותבים יישומים אשר דורשים את הרמה הגבוהה ביותר של איכות ואבטחה, לסינופסיס יש את הפתרונות הדרושים בכדי לספק מוצרים חדשניים, איכותיים ומאובטחים.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.