<
יום שישי , נובמבר 24 2017
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > טרנד מיקרו: כך תגן על הארגון שלך בפני הדור החדש של פשעי סייבר

טרנד מיקרו: כך תגן על הארגון שלך בפני הדור החדש של פשעי סייבר

תמיר סגל

תמיר סגל

כלי תקיפה המוצעים כשרות ( CaaS) הפכו נפוצים והשימוש בהם נמצאאחרונה במגמת עליה משמעותית. פושעי סייבר לא מנוסים   יכולים לרכוש כיום ברשת כלי פריצה מתקדמים ולהציע שרותי הפצת נוזקות ,פריצות לארגונים והתקפות שונות בלחיצת כפתור בלבד. ערכות הפשע המתקדמות אינן דורשות מאמץ או ניסיון קודם ומציעות לפושעים פוטנציאל לרווחים קלים ומשמעותיים.

הצטרפות שרותי כופרה Ransonware)) כשרות ( RaaS) לארסנל המתקפות המובנות שניתן להשיג ברשת לא הפתיעהואף תרמה לגידול משמעותי במתקפות כופר בלמעלה מ-172% רק במחצית הראשונה של 2016. וכך הסיכון שאיים עד כה על יחידים הפך למגמה שמאיימת על ארגונים בכל סדרי גודל.

המתקיפים מנסים לאתר את המידע שהארגון מחשיב כנכסים היקרים ביותר שלו: אנשי הקשר, מידע לגבי לקוחות ומכירות או נתוני ייצור קריטיים ומחזיקים בהם עד לתשלום כופר משמעותי. אי תשלום משמעו אובדן של מידע יקר זה שכרוך באובדן מכירות, בעיות תפעוליות או משפטיות וכמובן פגיעה במוניטין של הארגון.

מנהלי הארגון, ובכללם מנהלי המחשוב, אחראים לשמירת המידע הארגוני ואבטחתו בצורה הולמת. הם גם אחראים לחינוך כל עובדי הארגון כיצד להישמר ולשמור על המידע. מתקפות כופר מגיעות במגוון צורות וכך גם צורך האבטחה מפניהן חייב להיות כזה שידע להתמודד איתן. טרנד מיקרו גיבשה הגנה רבת שכבות שעוזרת לארגונים למזער  את הסיכון שבהתקפות עוד בטרם הגיעו למערכות המידע ללא תלות בנקודת החדירה שבה השתמשו ההאקרים.

 הגנת ארבע השכבות כוללת:

אינטרנט ודואר אלקטרוני – פתרון Deep Discovery של טרנד מיקרו חוסם כל התקפה מרושעת דרך האינטרנט או הדואר האלקטרוני או חבילת אופיס 365 של מיקרוסופט, הפתרון כולל Smart sandbox שניתן להתאמה ייחודית לאופי העבודה בארגון.

נקודות קצה – פתרון  Office Scan של טרנד מיקרו,  מנצל יכולת של Machine learning לומד את התנהגות המשתמש ומזהה אנומליות. בנוסף מציע שליטה באפליקציות והגנה על נקודות פגיעות שאותרו בארגון כך שהארגון ימוגן עוד לפני הגעתם של ההאקרים למידע הארגוני היקר.

רשת – פתרון Deep Discovery של טרנד מיקרו סורק ב 360 מעלות את הרשת הארגונית מזהה תנועות בתוך הרשת Lateral movement  ושולח כל קובץ חשוד לבדיקה ב Sandbox .

שרתים– פתרון Deep Security של טרנד מיקרו מגן על שרתים פיזיים ושרתי ענן ממתקפות כופר ומונע מהמתקיפים להגיע למידע הארגוני.

תמיר סגל, מנהל פעילות טרנד מיקרו בישראל אמר כי:"ספקי פתרונות התקפות הכופר כשרות ( RaaS) מסתמכים על ה"לקוחות" שלהם כדי להצליח לחדור למערכות המידע של ארגונים וכך להרוויח משמעותית מכספי הכופר. מגמה זו לא תעלם, להיפך היא צפויה להתרחב ולכן אנו מציעים לארגונים פתרון הוליסטי  שנבחר לאחרונה על ידי גרטנר כפתרון האפקטיבי ביותר שניתן למצוא היום בשוק., בשילוב הכשרה וחינוך העובדים לעבודה זהירה, הקמת מערך גיבוי למידע הארגוני והטמעת פתרונות הגנה דוגמת הפתרון של טרנד מיקרו. ההשקעה בבניית מערך כזה תוכיח את עצמה בזמן קצר מאוד." כל הארגונים בישראל שהטמיעו השנה את הפתרון  מדווחים על עצירה מלאה של כל התקפות הכופרה ללא יוצא מהכלל.

אודות Trend Micro

Trend Micro, יצרנית פתרונות אבטחת מידע לזיהוי, חסימה ותחקור התקפות APT/Zero Day בארגונים ((On-Premise ובענן. החברה מספקת מוצרי הגנה במטרה ליצור סביבה בטוחה להעברת מידע דיגיטלי וניהול סיכונים לארגונים ולקוחות פרטיים. Trend Micro הנה חלוצה בתחום אבטחת שרתים עם ניסיון של מעל 20 שנה להגנה על סביבות מבוססות שרתים פיזיים או מבוססות ענן.

פתרונות החברה נשענים על העוצמה מובילת השוק לאבטחת התוכן של Smart Protection Network לאיסוף, מעקב וכריית מידע גלובלי לאיתור התפרצות איומי רשת חדשים ולמנוע את פגיעת האיומים כבר בשלב מוקדם.

Trend Micro מפעילה בישראל נציגות מקומית וכן חברת זברה טכנולוגיות משמשת כמפיצה הרשמית ללקוחות העסקיים. במסגרת זו זברה טכנולוגיות מפיצה למערך של עשרות אינטרגרטורים  ומשווקים מובילים בשוק הישראלי כולל הדרכה והכשרה של המשווקים ושירות שוטף הניתן לאורך חיי המוצר.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשנתיים האחרונות.