<
יום שלישי , ינואר 16 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > מעבדת קספרסקי: רק מחצית מהמכשירים הניידים בעולם מוגנים מפני פשיעת סייבר

מעבדת קספרסקי: רק מחצית מהמכשירים הניידים בעולם מוגנים מפני פשיעת סייבר

מחקר חדש של מעבדת קספרסקי מראה כי חצי מהמכשירים הניידים בעולם נמצאים בסיכון מאיומי פשיעת סייבר וכלים זדוניים – תוצאה של היעדר הגנה מספקת. המחקר גם מציף את חוסר המודעות הקיים בנוגע לדרך בה ניתן להגן ביעילות על מכשירים ניידים. המחקר פורסם במסגרת שבוע המודעות לקוד זדוני נייד של היורופול, וכחלק מחודש אבטחת הסייבר האירופאי.

mobile-bankingמעבדת קספרסקי יזמה את המחקר כדי להבין טוב יותר באיזו מידה משתמשים מודעים לאיומים עימם הם מתמודדים ברשת ומהן הדרכים שהם נדרשים להגן על עצמם מפניהם. מתוך 12,000 משיבים שנסקרו ב-21 מדינות, נמצא כי רק ב-57% מהטאבלטים מותקן פתרון אבטחה. האחוז יורד ל- 53% בסמארטפונים. מהמחקר עולה כי משתמשים נוטים להגן על המחשבים שלהם (88%) יותר מאשר על מכשירים ניידים, תוך שיקול דעת מוטעה, בהינתן החשיבות והרגישות של המידע המאוחסן כיום במכשירים הניידים.

המחקר מעלה כי משתמשים אינם מודעים לצורך בהגנה על המכשירים הניידים באמצעות פתרון אבטחה. בעוד 54% חושבים בוודאות כי המחשבים הנייחים והניידים שלהם זקוקים לתוכנת אבטחת מידע, רק 42% חושבים כך לגבי הסמארטפונים והטאבלטים.  נתון מדאיג נוסף מראה כי אחד מ- 5 משתמשים (21%) אינו מודע כלל לקוד זדוני נייד.

חלקם – מעטים מידי – מנסים להגן על המכשירים הניידים שלהם. עם זאת, שיעור ניכר מהמשתמשים מגביל את ההגנה לשימוש בסיסמאות – 81% מגנים על המחשבים שלהם באמצעות סיסמאות. הנתון מדאיג, מכיוון שסיסמאות אכן יכולות להגן על המכשיר הפיזי מפני שימוש על ידי גורמים בלתי רצויים, אך הן אינן מספקות הגנה מפני קוד זדוני, הונאה או מתקפות פישינג ממוקדות, אשר יכולים לפגוע במכשיר גם אם לא יצא מרשות המשתמשים. רק 41% מהצרכנים הגנו על המכשירים הניידים שלהם הן באמצעות סיסמא והן באמצעות פתרון אבטחה, כשיותר ממחצית מהמכשירים הניידים נותרים פרוצים לפשיעת הסייבר.

הממצאים מדאיגים במיוחד כאשר בוחנים את ההתרחבות של האיומים המקוונים אליהם חשופים מכשירים ניידים. רבות מהסכנות האלו הן פשוט תוצאה של פעילות המשתמשים ברשת ransom-mobileוהעובדה כי הם מאחסנים ומשתפים מידע דרך המכשיר הנייד שלהם על בסיס יומי. המחקר מצא כי בין אלו שנתקלו באיומי סייבר –  בקרב 18% הודבקו סמארטפונים מבוססי אנדרואיד, ול- 22% נגנב מידע ממכשיר מבוסס אנדרואיד.

לדברי ויקטור יבלוקוב, ראש קו מוצרים ניידים במעבדת קספרסקי: "מכשירים ניידים הם חלק חשוב מהחיים שלנו. לא רק שהם מחזיקים מידע חשוב, הם גם שער הגישה שלנו לבנקאות מקוונת, דואר אלקטרוני, שיתוף תמונות, תקשורת עם אנשים אהובים, ועוד. אם אנו רוצים לשמור על הדברים החשובים לנו ביותר, אנו חייבים להגן על מכשירים אלה. אבל כאשר רק חצי מהמכשירים הניידים מוגנים ביעילות, יש עדיין הרבה עבודה לפנינו לפני שנהיה מוגנים מפני איומי סייבר. במעבדת קספרסקי, אנו רוצים להגביר את המודעות לאיומים ולסכנות. באמצעות הגברת המידע, יוכלו המשתמשים להיות ערוכים יותר לעולם המקוון ולסכנות הטמונות בו".

כדי לסייע בהגנה על המכשירים הניידים שלהם מפני פשיעת סייבר, פיתחה מעבדת קספרסקי את Kaspersky Internet Security for Android, המגן על סמארטפונים וטאבלטים מפני אפליקציות ואתרים מסוכנים, מבטיח את פרטיות המשתמש הודות לסינון שיחות והודעות, ושומר על בטיחות נתוני המשתמש באמצעות מנגנון נגד גניבה.

אודות קספרסקי

Kaspersky Lab היא חברת אבטחה גלובלית שנוסדה ב-1997. מודיעין האיומים ומיומנות האבטחה המוכחות שלה עומדים בבסיס פתרונות ושירותי האבטחה שהיא מספקת והמסייעים להגן על חברות, ארגונים, תשתיות קריטיות, גופי ממשל ומשתמשים פרטיים  ברחבי העולם. פורטפוליו המוצרים המקיף של מעבדת קספרסקי כולל פתרונות אבטחה מובילים למשתמשי קצה ומספר פתרונות ושירותים מתמחים במאבק נגד האיומים הדיגיטליים המתפתחים. יותר מ-400 מיליון משתמשים ו-270,000 אלף לקוחות ארגוניים ברחבי העולם מוגנים על ידי טכנולוגיות קספרסקי ברחבי העולם. לפרטים נוספים בקרו ב-www.kaspersky.com

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות