<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > סקר הבחירות בארה"ב של סייבריזן:

סקר הבחירות בארה"ב של סייבריזן:

מועמדים לנשיאות מתעלמים מסוגיית הסייבר

  • 70% מהאמריקאים העידו כי התקפות סייבר מהוות בעיניהם איום חמור יותר מדאע"ש, שינויי אקלים ונשק גרעיני
  • 70% מהאמריקאים העידו כי התקפות סייבר מהוות בעיניהם איום חמור יותר מדאע"ש, שינויי אקלים ונשק גרעיני
  • 51% מהאמריקאים חושבים שאף אחד מהמועמדים לא מבין את מורכבות הנושא

בימים שלקראת הבחירות לנשיאות ארה"ב קיבלו הבוחרים הבטחות "להפוך את אמריקה לגדולה שוב" מצד אחד, ושמעו איך "יחד נהיה חזקים יותר" מהצד השני. אבל בחזית אחת טרם קיבלו הבוחרים תשובה ראויה מהילרי קלינטון או מדונלד טראמפ על תוכניותיהם לכשיבחרו לנשיאות: תחום הסייבר. סקר חדש של חברת הסטארטאפ הישראלית סייבריזן (Cybereason), שהנהלתה ממוקמת בעיר בוסטון בארה"ב מציג כיצד אבטחת מידע משפיעה על הבחירות של נובמבר.

בעוד תחומים מסורתיים, כגון מדיניות כלכלית, חינוך ובריאות, עדיין חשובים למצביעים, תחום חדש צובר תשומת לב משמעותית בקרב הבוחרים: האמריקאים מודאגים לגבי היכולות של הנשיא הבא של ארה"ב להגן על האומה האמריקאית מפני התקפות סייבר, אם לשפוט לפי הסקר של סייבריזן, שכלל 515 מצביעים אמריקאים רשומים ב-47 מתוך 50 המדינות.

cybereason-dashboard-screenshotמתקפות סייבר: מסוכן יותר מדאע"ש

בסוגיות של ביטחון לאומי, 70% מהמשיבים בסקר העידו כי התקפות סייבר מהוות בעיניהם איום חמור יותר מדאע"ש, שינויי אקלים ונשק גרעיני. נושא אבטחת הסייבר מדאיג את הבוחרים לא רק בהקשר של ביטחון לאומי – זהו הנושא הרביעי בחשיבותו לעתיד ארה"ב מבין 12 הסוגיות שהוצגו בפני הנסקרים: רק תחומי הכלכלה (81%), בריאות (66%) וחינוך (65%) נתפסו כחשובים יותר מנושא הסייבר (53%), שעקף בדירוג את הטרור (52%), מדיניות חוץ והגנה (45% כ"א), הגירה (41%), מדיניות נשיאת נשק (38%), מדיניות סחר (32%) ומינויים לבית המשפט העליון (27%).

לדברי ליאור דיב, מנכ"ל סייבריזן: "אין פלא שהנושא מדיר שינה מעיניי הבוחרים – בשנים האחרונות ביצעו האקרים מספר מתקפות סייבר נרחבות בארה"ב, שעלו לכותרות גם מחוץ למדורי הטכנולוגיה. בין הגופים הגדולים שהאקרים פרצו אליהם וגנבו מהם מידע בשנים האחרונות ניתן למנות את רשת השיווק טארגט (2013), בנק JP מורגן צ'ייס ואולפני סוני (2014), הסוכנות הפדרלית למשאבי אנוש וחברת ביטוחי הבריאות Anthem (2015), חברת יאהו והוועדה הדמוקרטית הלאומית (2016). במקביל, יותר ויותר אזרחים נפלו קורבן לתופעה – 35% מהמשיבים נפגעו ממתקפות סייבר, שכללו בין השאר גניבת סיסמאות וגניבת זהויות".

מפת האיומים החדשה

65% מהנשאלים מודאגים ממתקפת סייבר משמעותית נגד ארה"ב. בהשוואה לתקופת לתקופת מערכת הבחירות הקודמות, בשנת 2012, כיום סכנות הסייבר גדולות יותר, סבורים 81% מהנסקרים. מצד שני, רק מיעוט מהנסקרים חושש ממתקפה שמטרתה להטות את תוצאות הבחירות: רק 37% חושבים שמתקפה כזו עשויה להתרחש, ורק 15% חושבים שסביר שתבוצע מתקפה כזאת. זאת למרות שאצבעות מאשימות הופנו כלפי רוסיה כאחראית להדלפת האימיילים של המפלגה הדמוקרטית לוויקיליקס במערכת הבחירות הנוכחית בניסיון להטות את תוצאות הבחירות בארה"ב.

 

מדיניות סייבר – לאן?

לאור דאגת הבוחרים לתחום אבטחת מידע, מן הראוי היה שהמועמדים לנשיאות מטעם המפלגות הדמוקרטית והרפובליקנית יהיו בעלי אג'נדה סדורה לסוגייה. אולם מהסקר עולה תמונה שונה: בעיני ציבור הבוחרים האמריקאי, הילארי קלינטון ודונאלד טראמפ נכשלו בהצגת סדר יום ברור בתחום אבטחת הסייבר.  70% מהנשאלים בסקר שבוצע לפני העימות השלישי בין טראמפ לקלינטון, סברו כי שני המועמדים לא חלקו במהלך מערכת הבחירות הנוכחית די פרטים המעידים על משנה ברורה בתחום אבטחת הסייבר.

כתוצאה מכך, 51% מהמצביעים חושבים שאף אחד מהמועמדים לא מבין את מורכבות הנושא, ו-76% מהם מאמינים שחברות טכנולוגיה כדוגמת פייסבוק וגוגל צריכות לסייע להגן על ארה"ב מפני מתקפות סייבר.

הסקר המלא כאן.

אודות סייבריזון  (Cybereason)cybereason-logo

הפלטפורמה של סייבריזון משקפת את מומחיותם של מייסדיה בהתמודדות עם פעולותיהם של כמה מארגוני ההאקרים המורכבים בעולם. הפלטפורמה, "Endpoint Detection and Response", ממנפת ביג דאטה ולמידת מכונה בכדי לחשוף בזמן אמת מתקפות סייבר מורכבות שנועדו לעקוף את אמצעי ההגנה המקובלים, ממכנת את תהליך חקירת האירועים, מחברת בין אירועים זדוניים מבודדים ומספקת תמונה חזותית של פעולה זדונית שלמה. הפלטפורמה זמינה כפתרון המותקן באתר הלקוח או כשירות מבוסס ענן.

חברת סייבריזון היא חברה פרטית, שהוקמה על ידי יוצאי יחידת המודיעין 8200 ליאור דיב, יונתן שטרים־עמית ויוסי נער. החברה יושבת בקיימברידג', מסצ'וסטס ולה משרדים בתל אביב, ישראל. באחרונה השלימה החברה מחזור גיוס שני (Round B) בגובה 25 מיליון דולר בהובלת קרן ספארק קפיטל (Spark Capital), קרן ההשקעות  CRV וחברת לוקהיד מרטין (Lockheed Martin) שהצטרפה גם כשותפה אסטרטגית.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות