<
יום רביעי , ינואר 24 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > קספרסקי: מתקפת DDoS אחת יכולה לגרום לאובדן של יותר מ-1.6 מיליון דולר לחברה

קספרסקי: מתקפת DDoS אחת יכולה לגרום לאובדן של יותר מ-1.6 מיליון דולר לחברה

על פי סקר סיכוני אבטחת המידע לארגונים לשנת 2016, שנערך על ידי מעבדת קספרסקי ו- B2B, מתקפת DDoS  יחידה יכולה לגרום לחברה עלויות של יותר מ- 1.6 מיליון דולר. אם זאת, נתון זה תלוי רבות במהירות זיהוי ההתקפה.

חברות בגדלים שונים שנפגעו ממתקפות DDoS (מניעת שירות) במהלך 12 החודשים האחרונים התבקשו לציין את העלות שנגרמה להן כתוצאה מכך. מסתבר כי ההוצאות הגדולות ddosביותר עבור חברות בינוניות וגדולות (20 ו- 19 אחוזים בהתאמה) נגרמו כתוצאה משינויים בדירוג האשראי והפרמיה של הביטוח, דבר שאינו מפתיע לאור העובדה כי התקפות DDoS רבות מתפרסמות ברבים.

עבור חברות קטנות, ההוצאה הגדולה ביותר שקשורה למתקפות DDoS היה התשלום מתמשך לעובדים (17%). התקפות DDoS הן גם בין חמשת האיומים המובילים אשר גורמים לארגונים להעסיק עובדים חדשים, כש- 37% אחוז מהארגונים אשר נפלו קורבן להתקפות העידו כי הן מתכננות גידול משמעותי בצוות ה-IT שלהן.

עלויות משמעותיות נוספות הקשורות למתקפות DDoS היא ההוצאה על יחסי ציבור לצורך תיקון מוניטין החברה (9%), שדרוג תשתית  IT ותוכנה (10%), הכשרת צוות (10%) ופיצוי לקוחות (12%). עלויות אלו מקפיצות את העלות הממוצעת של מתקפת DDoS ל-106,000 אלף דולר בחברות קטנות וליותר מ- 1.6 מיליון דולר בארגונים. ממצא חשוב נוסף שעלה במחקר מראה כי אם מזהים התקפה במהלך 24 השעות הראשונות, העלויות עשויות להצטמצם בכמחצית בהשוואה לזיהוי המתרחש לאחר יותר מיום.

"המחקר שלנו מראה כי התקפות DDoS הן מאיומי הסייבר היקרים ביותר עבור ארגונים. הן יקרות יותר מאשר הדבקה בוירוס או בתוכנות כופר מצפינות. מתקפת DDoS יחידה יכולה לשתק שירותים מקוונים למשך תקופה ארוכה, לפגוע במוניטין החברה ולהרחיק ממנה לקוחות קיימים או עתידיים. היו אירועים בהם התקפות DDoS ממושכות הובילו לפשיטות רגל ולסגירה של פעילויות עסקיות מקוונות. הגנה פרואקטיבית מאפשרת לחברה לזהות במהירות מתקפת DDoS מתמשכת, ובמקרה של פתרון כגון Kaspersky DDoS Protection – לזהות התקפה בשלביה הראשונים", אמר אלכסיי קיסלב, מנהל פרויקט בצוות הגנת DDoS בקספרסקי.

כדי ללמוד יותר על התקפות DDoS, ניתן לפנות לדוחות מודיעין ה-DDoS של קספרסקי.

מידע נוסף אודות ההגנה שמציעה מעבדת קספרסקי נגד מתקפות DDoS ניתן למצוא כאן.

אודות קספרסקי

Kaspersky Lab היא חברת אבטחה גלובלית שנוסדה ב-1997. מודיעין האיומים ומיומנות האבטחה המוכחות שלה עומדים בבסיס פתרונות ושירותי האבטחה שהיא מספקת והמסייעים להגן על חברות, ארגונים, תשתיות קריטיות, גופי ממשל ומשתמשים פרטיים  ברחבי העולם. פורטפוליו המוצרים המקיף של מעבדת קספרסקי כולל פתרונות אבטחה מובילים למשתמשי קצה ומספר פתרונות ושירותים מתמחים במאבק נגד האיומים הדיגיטליים המתפתחים. יותר מ-400 מיליון משתמשים ו-270,000 אלף לקוחות ארגוניים ברחבי העולם מוגנים על ידי טכנולוגיות קספרסקי ברחבי העולם. לפרטים נוספים בקרו ב-www.kaspersky.com

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות