<
יום רביעי , ינואר 24 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > מעבדות המחקר של טרנד מיקרו חושפות את השימוש לרעה של פושעי הסייבר באמצעי התשלום הווירטואליים של משחקי מחשב ברשת

מעבדות המחקר של טרנד מיקרו חושפות את השימוש לרעה של פושעי הסייבר באמצעי התשלום הווירטואליים של משחקי מחשב ברשת

קניית מטבע וירטואלי שמקורו במשחקי מחשב ברשת נשמע על פניו כמעשה תמים. אחרי הכל לא מדובר במעשה לא חוקי אלא במטבע וירטואלי המשמש במשחקי מחשב ברשת – קשה לדמיין כיצד הוא יכול  להשפיע על המציאות היומיומית שלנו.

תמיר סגל

תמיר סגל

לרוע המזל, מעבדות המחקר של טרנד מיקרו מצאו כי המסחר במטבע וירטואלי שמקורו במשחקי מחשב ברשת, שנמצא בתחום "האפור", יכול להוביל לפשעים חמורים ביניהם הלבנת כספים ומימון של פשעי סייבר.

כדי להבין את התופעה מיפו מעבדות המחקר את התהליך : מהלך ראשון של פושעי הסייבר הוא רכישת כסף וירטואלי של משחקי מחשב אך לא בדרך קונבנציאלית אלא על ידי ניצול פרצות במשחק או על ידי גניבה שלו מחשבונו של אחד השחקנים. מהלך שני הוא פרסום המציע למכירה את הכסף הגנוב באתרים הייעודים לכך או דרך מדיה חברתית. מהלך שלישי הוא המכירה עצמה-   לאחר קבלת הכסף הופכים אותו ל-Cryptocurrency (דוגמת ביטקוין) כך שיהיה קשה מאוד לאתר את מקורו. הכסף שעכשיו הפך למולבן ניתן לשימוש במספר אופנים: רכישה נוספת של מטבע וירטואלי מכירתו וקבלת תשלום בכסף אמיתי או מימון של פשעי סייבר.

רבים מאתרי המכירה של מטבע וירטואלי למשחקי מחשב ברשת מציעים למשתמש חווית קניה דומה מאוד לאתרי המכירות הפופולאריים ברשת. השגשוג שלהם מעיד כי הם עסק משתלם מאוד המניב תזרים יציב של הכנסות לבעליהם, עובדה שצריכה להדליק נורה אדומה ברשויות מכיוון שהרווחים, הרבה פעמים, מנותבים להתקפות סייבר, כך שההשפעה שלהם מגיעה מעבר לתעשיית משחקי המחשב.

שחקני משחקי מחשב ברשת צריכים להבין את ההשלכות של המשחקים הלא חוקיים שכן פושעי סייבר ינסו תמיד להגדיל את הכנסותיהם בצורה חוקית ושאינה חוקית. עצימת עיניים לערוץ פעילות זה תוביל להשלכות משמעותיות בעתיד בתחום המחשבים ובחיים האמיתיים. ההתקפות על ארגונים ימשיכו ואף יתגברו בשל המימון שמגיע מהתחום.

בשל כך נקראים הרשויות וארגונים לפעול כנגד אתרי משחקי רשת שמנוצלים על ידי פושעי סייבר לנטר את פעילותם ואף לסגור אותם בחקיקה מתאימה.

אודות Trend Micro

Trend Micro, יצרנית פתרונות אבטחת מידע לזיהוי, חסימה ותחקור התקפות APT/Zero Day בארגונים ((On-Premise ובענן. החברה מספקת מוצרי הגנה במטרה ליצור סביבה בטוחה להעברת מידע דיגיטלי וניהול סיכונים לארגונים ולקוחות פרטיים. Trend Micro הנה חלוצה בתחום אבטחת שרתים עם ניסיון של מעל 20 שנה להגנה על סביבות מבוססות שרתים פיזיים או מבוססות ענן.

פתרונות החברה נשענים על העוצמה מובילת השוק לאבטחת התוכן של Smart Protection Network לאיסוף, מעקב וכריית מידע גלובלי לאיתור התפרצות איומי רשת חדשים ולמנוע את פגיעת האיומים כבר בשלב מוקדם.

Trend Micro מפעילה בישראל נציגות מקומית וכן חברת זברה טכנולוגיות משמשת כמפיצה הרשמית ללקוחות העסקיים. במסגרת זו זברה טכנולוגיות מפיצה למערך של עשרות אינטרגרטורים  ומשווקים מובילים בשוק הישראלי כולל הדרכה והכשרה של המשווקים ושירות שוטף הניתן לאורך חיי המוצר.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות