<
יום רביעי , ינואר 17 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > הפגיעה מנוזקות הכופר הייתה יכולה להיות הרבה יותר גדולה

הפגיעה מנוזקות הכופר הייתה יכולה להיות הרבה יותר גדולה

מומחי אבטחה רבים מאמינים שאיום תוכנות הכופר רק ילך ויתרחב במהלך 2017, נתון מדאיג אם מסתכלים על הנזק שהן גרמו עד כה. מחקר חדש מראה כי envelope-1829490_1920פתרון אבטחה איכותי לתיבת הדוא"ל יכול למנוע  ביותר מ-99% את איום תוכנות הכופר המועברות במייל.

איום תוכנות הכופר יכול היה להיות הרבה יותר גרוע: מבחן השוואה בין מוצרי אבטחה שערך מכון Virus Bulletin בדצמבר האחרון, מראה שמתוך 200 מיילים שכללו תוכנות זדוניות, 199 מיילים נחסמו על ידי פתרונות אבטחה למייל או מסנני ספאם. תוסיפו לכך את המודעות לנושא שהלכה וגברה בקרב המשתמשים, דבר שהוביל לכך שמיילים זדוניים פחות נפתחים, ואת פתרונות האבטחה המיועדים לנקודות קצה אשר מונעים מהתוכנות הזדוניות לעשות את עבודתם – התוצאה היא שרק אחוז קטן של נוזקות המועברות בדוא"ל יובילו להדבקה.

המבחן התבצע בדצמבר האחרון לאורך תקופה של 19 ימים, במהלכם עשרות קמפיינים של הפצת ספאם זדוני שונים נשלחו עם קבצים מצורפים המדמים מתקפה שלרוב מתפתחת לתוכנת כופר. אף קמפיין של הפצת ספאם לא היה "קשה" יותר לחסימה מאחרים, דבר המעיד על כך שאין פתרון קסם עבור התוקפים לעבור את מסנני הספאם.

פתרון האבטחה של חברת ESET הגיע במקום הראשון עם חסימה של 99.99% מהמיילים הזדוניים, למקום השני הגיעה הפתרון של חברתBitdefender  עם 99.98% אחוזי הצלחת חסימה ואילו במקום השלישי הגיע מוצר אבטחת המייל של Fortinet עם שיעור הצלחה של 99.94%.

%d7%90%d7%99%d7%a0%d7%a4%d7%95%d7%92%d7%a8%d7%a3-eset

מקור: Virus Bulletin

חשוב לציין שהפערים על פניו מזעריים, עם זאת משמעותיים ביותר שכן עשירית האחוז יכולה לייצג עשרות אלפי מיילים שלא נחסמים. העובדה שספאם נשלח בכמויות גדולות מעיד על כך שגם אחוז הצלחה נמוך הוא אפקטיבי לתוקפים ומחזיר את השקעתם ובכך עלול לגרום נזק רב. 

לפרטים מלאים, קראו את הסקירה ההשוואתית VBSpam לחודש דצמבר 2016, הכוללת פרטים נוספים על חסימת ספאם.

אודות ESET

ESET היא חברת אבטחת המידע החמישית בגודלה בעולם הנחשבת לחלוצת תחום האנטי וירוס, עם יותר מ-100 מיליון משתמשים מוגנים ופריסה במעל ל- 200 מדיניות ברחבי העולם.

ESET מפתחת ומייצרת פתרונות הגנה המצטיניים בזיהוי ומיועדים למגזר הפרטי והעסקי כאחד וכוללים הגנה מפני ווירוסים, מתקפות מקוונות, גניבת זהויות, הגנה על תשלומים ברשת, הצפנת מידע עסקי, הקשחת תהליכי התחברות לרשת ועוד.

בין לקוחותינו ניתן למנות את משרדי ממשלה ועיריות, מוסדות חינוך ובריאות, חברות היי-טק ועסקים במגוון תחומים רחב. פתרונות האנטי וירוס של ESET הם הנמכרים ביותר בישראל בשוק הפרטי.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות