<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > סיסקו ו- IBM ישתפו פעולה בתחום האבטחה: יציעו שילוב טכנולוגיות ומודיעין

סיסקו ו- IBM ישתפו פעולה בתחום האבטחה: יציעו שילוב טכנולוגיות ומודיעין

 

חטיבת האבטחה של IBM וחברת סיסקו משתפות פעולה בהתמודדות עם פשיעת סייבר. שתי החברות, ישלבו מוצרים, שירותים ומידע מודיעין אבטחה – על מנת לסייע ללקוחות.

פתרונות האבטחה של סיסקו ישולבו עם מערכת QRadar של IBM, על מנת להגן על ארגונים ברמת הרשת, נקודות הקצה וסביבת הענן. לקוחות ייהנו גם מהתמיכה אותה מציעה קבוצת השירותים הגלובאליים של IBM במוצרי סיסקו, במסגרת חבילת שירותי האבטחה המנוהלים (MSSP) של IBM. שיתוף הפעולה כולל גם קשר חדש בין קבוצת מודיעין האבטחה X-Force של IBM ובין צוות מחקר האבטחה Talos של סיסקו. שני הגופים ישתפו פעולה במחקר מודיעין איומים ואבטחה, ובתיאום התגובה לאירועי אבטחה בהיקפים גדולים.

אלון בילורובסקי

אלון בילורובסקי

אחת הבעיות המרכזיות עימן מתמודדים צוותי אבטחה, נובעת מריבוי כלי האבטחה הפועלים בארגון – מבלי לתקשר או להשתלב זה עם זה. סקר עדכני של סיסקו, בקרב 3,000 מנהלי אבטחה, העלה כי 65% מהארגונים משתמשים בשישה עד חמישים מוצרי אבטחה שונים. ניהול סביבה מורכבת כזאת מציב אתגרים בפני צוותים עמוסים ממילא, ועלול להוביל לפערי אבטחה. שיתוף הפעולה בין IBM ובין סיסקו מתמקד בסיוע לארגונים בצמצום הזמן הנדרש על מנת לאתר סיכונים ולטפל בהם, באמצעות הצעת כלים משולבים שיסייעו באוטומטיזציה של מענה לאיומים בתהליך מהיר ומדויק יותר. השילוב בין היצע כלי האבטחה של סיסקו וגישת הארכיטקטורה שלה, ובין פלטפורמת האבטחה הקוגניטיבית של IBM, צפוי לסייע ללקוחות בשיפור יעילות פעילות האבטחה שלהם, החל מהרשת, אל נקודות הקצה ואל סביבת הענן. במסגרת שיתוף הפעולה, תבנה סיסקו יישומים חדשים לפלטפורמת האבטחה האנליטית QRadar של IBM. שני היישומים הראשונים יתוכננו על מנת לסייע לצוותי אבטחה להבין איומים מתקדמים ולהגיב עליהם, ויהיו זמינים בבורסת יישומי האבטחה של IBM. כך, ניתן יהיה לשפר את חוויית הלקוח ולסייע למשתמשים לזהות אירועי אבטחה ולהתמודד עימם באופן יעיל יותר, בעת שימוש במוצרי סיסקו, לרבות הדור הבא של חומת האש (NGFW), מערכת הגנה מפריצות (NGIPS), מערכת הגנה מתקדמת מתוכנה זדונית (AMP) ומערכת Threat Grid.

מערכת IBM Resilient לניהול תגובה לאירועי אבטחה תשולב עם מערכת Threat Grid של סיסקו, על מנת להציע לצוותי אבטחה תובנות הנדרשות לצורך תגובה מהירה יותר לאיומים ואירועים. לדברי אלון בילורובסקי, מנהל פתרונות האבטחה בחטיבת הפתרונות הקוגניטיביים של IBM ישראל, "פשיעת סייבר צפויה לעלות לעולם שישה טריליארד דולר בשנת 2021 – ומשום כך מקדמת IBM שיתוף פעולה פתוח ושיתוף מידע אודות איומי סייבר, באופן שישנה את המודל הכלכלי הקורץ כיום לפושעים. סיסקו מצטרפת למערכת החיסונית של IBM לאבטחת סייבר, באופן המרחיב משמעותית את יכולת הלקוחות לשפר את אופן השימוש בטכנולוגיות קוגניטיביות דוגמת ווטסון לאבטחת סייבר של IBM".

צוותי מחקר האבטחה של IBM X-Force  ושל  Cisco Talosישתפו פעולה במגמה להתמודד עם אתגרי אבטחת הסייבר בפניהם ניצבים לקוחות משותפים, באמצעות קישור ושילוב בין פעילות המומחים של שתי החברות. IBM תספק את השילוב בין בורסת האבטחה X-Force Exchange ובין סביבת Threat Grid של סיסקו, תוך הרחבה משמעותית של מודיעין האבטחה, הנתונים ההיסטוריים ונתוני זמן אמת הזמינים לשימוש אנליסטים ומאפשרים הפקת תובנות מעמיקות יותר. צוות שירותי האבטחה המנוהלים של IBM, המטפל במערכות האבטחה של יותר מ- 3,700 לקוחות בכל העולם, יעבוד עם סיסקו על מנת להציע שירותים חדשים המצמצמים את רמת המורכבות של תפעול סביבת האבטחה.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות