<
יום ראשון , ינואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > תחזיות ל-2018: אבטחת סייבר בעולם IIOT

תחזיות ל-2018: אבטחת סייבר בעולם IIOT

מאת: איתן ברמלר, Safe-T                      

איתן ברמלר

איתן ברמלר

GDPR יהפוך למציאות

GDPR יהפוך למציאות במאי 2018 ויורגש באופן משמעותי בעסקים ובאבטחת סייבר. כל ארגון באירופה יידרש לעקוב אחר כל קובץ השייך לו ואיזה שימוש נעשה בו על מנת לוודא כי הוא לא מהווה סכנה ולא נעשה בו שימוש לרעה. כניסתו של התקן תאלץ ארגונים להגדיל את הוצאתם בתחום פתרונות לניהול גישה. מאחר שכל חריגה מהתקן תגרור אחריה קנסות כבדים ונזק לארגון, ישקיעו מירב הארגונים זמן, אנרגיה ומשאבים על מנת לאבטח את המידע שלהם והגישה אליו.

ארגונים מבוססי Scada ידרשו לפתרונות עבור מיקומים מבוזרים

ארגונים אלו , הרגילים להשתמש ברשתות פיזיות אופרטיביות שאינן מקושרות לאינטרנט ברוב המקרים, יבינו כי עליהם להתחבר לרשתות אופרטיביות המקושרות לאינטרנט ויאלצו להטמיע טכנולוגיות וירטואליצזיה שונות.

האקרים נגד מכונות תעשייתיות

שנת 2018 תהיה שנה מאתגרת ל- IOT התעשייתי. (IIOT ) האקרים שמבינים כי חברות תעשייתיות מתחברות לרשת כחלק מהתקדמותן הופכות לפגיעות יותר למתקפות זדוניות. הגנה על קווי הייצור הופכת לקריטית שכן לפעמים מדובר בחיים או מוות. לדוגמא, אם מדברים על יצרן מכוניות שקו הייצור שלו נפרץ ושובש, הסכנה היא שקו הייצור יינזק כך שנוסעי המכונית יכולים להיפגע, המוניטין והאחריות המשפטית לכל תקלה יחייבו את החברה בנזקים שיגרמו. ב-2018 יעלו יותר מכוניות מקושרות על הכביש והטכנולוגיה תאומץ על ידי יותר ויותר צרכנים וכך גם אמצעי ההגנה עליה. יותר חברות יציעו פתרונות הגנה למכוניות מקושרות ותקציב היצרניות לפתרונות ההגנה יגדל משמעותית.

"אמת לפני אישור גישה" על מנת להגן על המידע

 Software Defined Perimeter Solutions יתפסו מקום גדול יותר ב-2018 . הפתרונות הקיימים היום תוכננו לאפשר גישה ואז לאמת אותה בגישת שכבות על מנת לחסום האקרים. אך יותר ויותר ארגונים מבינים שעליהם לשבור את הפרדיגמה הזו של אפשור גישה לפני ביסוס אמון על ידי טכנולוגיית ( SDP) ולכן אנו צופים הגדלת נתח השוק של פתרונות SDP בצירוף לפתרונות גישה קלאסיים שכן פתרונות SDP לבדם אינם מספיקים.

הנייר OUT והדיגיטל IN

מגמת המעבר מתקשורת על נייר לתקשורת דיגיטלית תמשיך ואף תתרחב . ב-2018 מדובר על קצבים גדולים בהרבה ממה שהכרנו. היעילות תגדל משמעותית אך גם החשיפה למתקפות וסכנות סייבר. ב-2018 יגדלו משמעותית התקציבים לפתרונות הגנה על החלפת מידע ברשתות עם הגידול במתן שירותים דיגיטלים על ידי ארגונים רבים. ימי משלוח הפקסים המסווגים יחלפו מן העולם..

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות