<
יום ראשון , פברואר 18 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > Sophos משיקה גרסה חדשה לפתרון הדגל שלה Intercept X הכוללת הגנה מתקדמת חוזה התקפות בעלת טכנולוגית למידה עמוקה

Sophos משיקה גרסה חדשה לפתרון הדגל שלה Intercept X הכוללת הגנה מתקדמת חוזה התקפות בעלת טכנולוגית למידה עמוקה

למידה עמוקה (Advanced Deep Learning), יעילה יותר מלמידת המכונה המסורתית, מאפשרת ל- Sophos Intercept X את שיעורי הזיהוי (detection rates) הגבוהים ביותר ושיעורי תוצאה חיובית שגויה (false positive) הנמוכים ביותר בשוק הדור הבא של אבטחת נקודות הקצה

 Sophos (LSE:SOPH), מובילה גלובלית באבטחת נקודות קצה ורשת, שפתרונותיה מופצים בישראל על ידי חברת אבנט תקשורת בע"מ וחברת Power Communication, מכריזה על גרסה חדשה של Intercept X עם יכולת זיהוי נוזקות הפועלת על ידי למידה עמוקה (deep learning) מבוססת טכנולוגית רשתות עצביות. בשילוב עם יכולת התמודדות אקטיבית עם האקרים, נעילת יישומים מתקדמת והגנה מתקדמת מפני כופרות, גרסה חדשה זאת של הדור הבא של הגנת נקודות קצה (next generation endpoint security), מספקת רמות חסרות תקדים של זיהוי ומניעה.

"הגנה חוזה התקפות (predictive protection) היא העתיד של אבטחת המידע. Sophos עשתה צעד עצום קדימה כאשר הביאה למידה עמוקה מבוססת טכנולוגית רשתות עצביות לתוך Intercept X, הפתרון המוביל בתעשייה להגנה מפני כופרות ותוכנות המנצלות פרצות אבטחה" אמר דן שיאפה, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל מוצרים ב- Sophos. "היכולת להגן מפני ההתקפה הבלתי ידועה הבאה, במקום לחכות שהיא תגיע, משנה את הדרך שבה מערך ה-IT בכל ארגון יכול להגן על המשתמשים והנכסים הארגוניים. Intercept X מספק את הגנת הדור הבא המתקדמת ביותר לכל ארגון, בלי קשר לאסטרטגיה הנוכחית שלו".

יכולות חדשות ב- Intercept X כוללות:

דן שיאפה

דן שיאפה

זיהוי נוזקות מבוסס למידה עמוקה:

  • מודל למידה עמוקה מזהה נוזקות ידועות ובלתי ידועות ו- PUAs (Potentially Unwanted Applications – יישומים בלתי רצויים פוטנציאלית) לפני שהם יוצאים לפועל, מבלי להסתמך על חתימות.
  • המודל הינו בעל נפח של פחות מ- 20MB ולא דורש עדכונים תדירים.

התמודדות אקטיבית כנגד האקרים

  • הגנה מפני גניבת זהויות – מניעת גניבה של סיסמאות ומידע המשוחזר מהזיכרון, מסד הנתונים והאחסון, כפי שנעשה בהתקפות דוגמת Mimikatz.
  • ניצול מערת קוד (code cave) – מזהה נוכחות של קוד שיושם בתוך יישום אחר. משמש בעיקר על מנת להמנע מווירוסים ואיומים מתקדמים.
  • הגנת APC – מזהה ניצול של APC (Asynchronous Procedure Calls) המשמש כחלק מטכניקת הזרקת קוד AtomBombing ולאחרונה שימש כשיטה להתפשטות תולעת WannaCry ו- NotPetya באמצעות EternalBlue ו- DoublePulsar (האקרים מנצלים קריאות אלו על מנת לגרום לתהליך אחר להוציא לפועל קוד זדוני).

 טכניקות חדשות ומשופרות למניעת ניצול חורי אבטחה

  • מיגרציה של תהליך זדוני – מזהה הזרקת DLL מרחוק, המשמשת האקרים על מנת לנוע בין תהליכים שרצים במערכת.
  • העלאת הרשאות של תהליכים (Process privilege escalation) – מונע מתהליך בעל הרשאות מערכת נמוכות לקבל הרשאות אשר ניתן לנצל לרעה (low privilege להפוך ל- high privilege), טקטיקה שמשמשת על מנת להשיג גישה גבוהה יותר למערכת.

נעילת תצורה מתקדמת של יישומים

  • נעילת דפדפן מבוססת התנהגות – Intercept X מונע שימוש זדוני ב- PowerShell מהדפדפן לבצע נעילות מבוססות התנהגות.
  • נעילת יישומי HTA – על יישומי HTML הנטענים על ידי הדפדפן , יחולו אותן הגדרות נעילה, כאילו היו הדפדפן עצמו.

למידה עמוקה (Deep Learning) הינה האבולוציה של למידת מכונה (Machine Learning). היא מספקת מודל זיהוי ניתן לגידול (Scalable)  שיכול ללמוד את נוף האיומים כולו. עם היכולת לעבד מאות מיליוני דגימות , למידה עמוקה יכולה לבצע תחזיות מדויקות יותר בקצב מהיר יותר, ועם הרבה פחות תוצאות חיוביות שגויות (false positive) בהשוואה ללמידת מכונה מסורתית. הגרסה החדשה של Sophos Intercept X כוללת גם חידושים כנגד כופרות, מניעת תוכנות ניצול חורי אבטחה ויכולת התמודדות אקטיבית כנגד האקרים, לדוגמא הגנה מפני גניבת זהויות. מאחר ויכולות ההגנה נגד נוזקות השתפרו, ההתקפות התמקדו יותר בגניבת זהויות במטרה לנוע סביב מערכות ורשתות כמשתמש לגיטימי, אך Intercept X מזהה ומונע התנהגות זאת. Intercept X ניתן לפריסה באמצעות פלטפורמת הניהול מבוססת הענן Sophos Central וניתן להתקנה לצד פתרונות הגנת נקודות קצה של כל ספק, דבר שמחזק מידית את ההגנה הארגונית. כאשר משתמשים בשילוב עם Sophos XG Firewall, ניתן לקבל יכולות אבטחה מסונכרנות על מנת לחזק אפילו יותר את מערך ההגנה הארגוני. Intercept X הושק לראשונה בספטמבר 2016 ומאז הוכח ביעילותו בעשרות אלפי ארגונים סביב העולם. פרטי תמחור ורישיון זמינים בקרב שותפי Sophos. למידע נוסף: www.sophos.com/interceptx לניסיון ללא תשלום ב- Intercept X: https://secure2.sophos.com/en-us/products/intercept-x/free-trial.aspx

אודות Sophos

Sophos מובילה בפתרונות הדור הבא לאבטחת נקודות קצה ורשת. כחלוצה באבטחה סינכרונית, החברה מפתחת פורטפוליו חדשני של פתרונות אבטחת נקודות קצה, רשת, הצפנות, web, אימייל ומובייל, כך שיעבדו טוב יותר יחד. יותר מ-100 מיליון משתמשים ב-150 מדינות מסתמכים על פתרונות אבטחת המידע של Sophos, כהגנה הטובה ביותר מול איומים מתוחכמים ואובדן מידע יקר. פתרונותיה של Sophos זמינים באופן בלעדי דרך רשת גלובלית המונה 26 אלף שותפים רשומים. מטה Sophos מוצב באוקספורד, אנגליה והיא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה הלונדונית לניירות ערך ותחת הסמל "SOPH". לפרטים נוספים : www.sophos.com.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות