<
יום שני , פברואר 19 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > קספרסקי: 4 מתוך 5 התקפות זדוניות פוגעות במשתמשים. תקיפה אחת מתוך 3 מסתיימת בהפסד כספי

קספרסקי: 4 מתוך 5 התקפות זדוניות פוגעות במשתמשים. תקיפה אחת מתוך 3 מסתיימת בהפסד כספי

 

מחקר שנערך על ידי מעבדות קספרסקי וחברת B2B International חשף כי כמעט כמחצית (45%) ממשתמשי האינטרנט נתקלו בתוכנות זדוניות במהלך השנה האחרונה. במרבית המקרים (81%) גרמו הנוזקות לפגיעה הן במשתמשים והן במכשיריהם.

 

83% ממשתמשי Windows נפגעו ב-12 החודשים האחרונים מנוזקות, כך עולה ממחקר שנערך על ידי מעבדות קספרסקי וחברת B2B International. עם זאת, גם משתמשי מערכות ההפעלה אנדרואיד ו-OS X אינם חסינים –  13% ממשתמשי אנדרואיד ו-6% ממשתמשי OS X דיווחו על פגיעות במכשיריהם.

עוד עולה מהמחקר כי 12% מהמשתמשים סבורים כי המכשיר שלהם הודבק לאחר שביקרו באתר חשוד; 8% מהמשתמשים מאמינים כי הסיבה היא חיבור התקן USB נגוע שהדביק את המכשיר שלהם או התקנה של אפליקציה זדונית במסווה של תוכנה לגיטימית. 7% מהנשאלים אמרו כי המכשיר שלהם הודבק לאחר שפתחו קובץ שצורף לדואר האלקטרוני. 13% מהנשאלים לא ידעו להסביר כיצד התוכנה הזדונית הגיעה למכשירם. Kaspersky-Malware-Attacks_800_2

4 מתוך 5 פגיעות גרמו לבעיות במכשירים הנגועים. ב-35% מהמקרים ביצועי המכשיר רשמו ירידה, 30% מהנשאלים חוו פעילות פרסומית טורדנית (לרבות ניתוב הדפדפן  לאתרים לא רצויים) ו-20% גילו על מכשירם תוכנות שכלל לא הורידו. התוצאות המסוכנות ביותר היו שינויים בדפדפן או בהגדרות מערכת ההפעלה ללא ידיעת המשתמשים (17%), אובדן (10%) או גניבה (8%) של מידע אישי, פרסומים לא מאושרים או 'לייקים' באתרים של רשתות חברתיות (9%) ופריצה של המצלמה במכשיר (6%).

יתרה מכך, 11% מהמשיבים ציינו כי נאלצו לשלם כופר לפושעי רשת על מנת לבטל חסימה במכשיר ו-6% נאלצו לשם כופר כדי לפצח קבצים אישיים לאחר שנחסמו על ידי תוכנות כופר (ransomware) הדורשות תשלום עבור שחרור הקבצים. באופן כללי, כל משתמש שלישי (33%) חווה הפסדים כספיים כתוצאה מתוכנות זדוניות. במקרי , ransomware הקורבנות נדרשו להוציא כסף על שחזור מכשיר או מידע, על תוכנה שתבטל את תוצאות הפגיעה וחלק אף נאלצו לקנות מכשיר חדש. במקרים בהם נגרמו למשתמשים הפסדים כספיים, העלות הממוצעת של תקיפה שכזו הסתכמה ב-160 דולר.

"ניתן להימנע מהעלויות ומההשפעות הלא-נעימות של תוכנות זדוניות על ידי נקיטת זהירות. לדוגמא, אל תחברו למכשירכם התקני USB שלא נבדקו, השתמשו רק בחנויות אפליקציות רשמיות, דאגו לעדכן את מערכת ההפעלה והאפליקציות שאתם מורידים וסרקו קבצים בעזרת תוכנות אבטחה לפני פתיחתם. היכולת לצפות מראש בעיות פוטנציאליות ולנקוט באמצעי זהירות היא המפתח לבטיחות שלכם ושל מכשירכם", מסבירה אלנה קהארצ'נקו, ראש צוות ניהול המוצרים לצרכן במעבדות קספרסקי.

התוכנות Kaspersky Internet Security – Multi-Device ו-Kaspersky Total Security – Multi-Device מגינות על מכשירים מבוססי Windows, OS X ואנדרואיד. פתרונות האבטחה עוצבו כדי להגן על המשתמשים מפני מגוון רחב של איומים ובכלל זה גם מתוכנות זדוניות המיירטות סיסמאות, ניסיונות גישה לא מאושרים אל מצלמות רשת, תוכנות כופר, נקודות תורפה באפליקציות פופולריות ועוד. בין יתר פתרונות מעבדת קספרסקי, ניתן למצוא גם אפליקציות חינמיות (free apps) עבור פלטפורמות שונות שיבדקו האם הודבק המכשיר בנוזקות או שיש לו  נקודות תורפה.

אודות קספרסקי –

 Kaspersky Lab היא אחת מספקיות פתרונות האבטחה הגדולות בעולם וספקית פתרונות האבטחה הפרטית הגדולה ביותר בעולם. החברה מדורגת בין ארבע המובילות בעולם בתחום פתרונות האבטחה למשתמשי קצה (IDC, 2014). מאז היווסדה ב-1997 מעבדת קספרסקי ממשיכה לחדש בתחום אבטחת הסייבר ולספק פתרונות הגנה אפקטיביים ומודיעיו איומים למשתמש הפרטי, לעסקים קטנים ובינוניים ולתאגידים. מעבדת קספרסקי היא חברה בינלאומית הפועלת כיום בכ-200 מדינות וטריטוריות ברחבי העולם ומספקת אבטחה ליותר מ-400 מיליון משתמשים מסביב לעולם. לפרטים נוספים בקרו ב-www.kaspersky.com

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות