<
יום שלישי , פברואר 20 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > Sophos משיקה כלי ארגוני להסרת נוזקות

Sophos משיקה כלי ארגוני להסרת נוזקות

הטכנולוגיה החדשה משתמשת באנליזת התנהגות מתקדמת, זיהוי פלילי ומודיעין קולקטיבי על מנת לגלות ולהסיר קוד מאיומי סייבר 

דן שיאפה

דן שיאפה

Sophos (LSE: SOPH), מובילה עולמית באבטחת רשת ונקודות קצה, משיקה את Sophos Clean, התוספת החדשה לפורטפוליו הגנת המשתמש שלה, הכוללת זיהוי נוזקות, תיקון והסרת תוכנה. הטכנולוגיה נטולת החתימה משתמשת באנליזת התנהגות מתקדמת, זיהוי פלילי ומודיעין קולקטיבי על מנת לגלות ולהסיר קוד מאיומי zero-day, סוסים טרויאנים, Rootkits, נוזקות פולימורפיות, עוגיות (Cookies), רוגלות ונוזקות פרסום.

Sophos Clean, המבוסס על טכנולוגיה שנרכשה מ- SurfRight B.V בדצמבר 2015, מייצג את הדור הבא של פתרונות לזיהוי נוזקות וכלי הסרה שיכולים לזהות איומים מוכרים ולא מוכרים. סריקה לפי דרישה, אשר אינה דורשת התקנה מיוחדת, הינה שימושית באופן מיוחד במקרים של הדבקה בכופרות או במצבים בהם נוזקות מבצעות מניפולציות בתוכנות אבטחת מידע.

"זה זמן רב שקיים צורך בדור הבא של הגנת נקודות קצה אשר אינה מסתמכת על חתימות. איומי zero-day וכופרות מסוימות כמו Cryptolocker יכולות להיות מזוהות רק על ידי יכולות משולבות הכוללות מניעת מניפולציות, אנליזת התנהגות והיוריסטיקה לפני הוצאה לפועל. הללו בנויות בתוך תוכנת הגנת נקודות הקצה שלנו היום," אמר דן שיאפה, מנכ"ל וסגן נשיא לאבטחת משתמשי קצה ב- Sophos. "Sophos Clean משלים כל תוכנת נגד לנוזקות המותקנת בארגון על ידי אספקת 'דעה שניה' על קבצים חשודים. עם נפח זיכרון מינימאלי וסריקה מהירה, Sophos Clean יזהה במהירות ויסיר כל שריד קטן של נוזקה".

נוזקות גמישות תוקפות קבצי מערכת קריטיים או רשומות אתחול על מנת לבצע מניפולציה ב- Windows או בתוכנת אנטי-וירוס – אפילו לפני אתחול המערכת התפעולית. Sophos Clean יכולה להסיר איומים עקשניים מתוך המערכת התפעולית ולהחליף משאבי Windows שנדבקו עם גרסאות מקוריות ובטוחות. ניסיונות הדבקה-מחדש נחסמים באופן פרו-אקטיבי עד אשר תהליך התיקון מושלם.

"הנוזקות של היום מעוצבות על מנת להיות עקשניות: קשות לזיהוי, קשות להסרה וקשה גם להתאושש מהן," אמר סיימון ריד, סגן הנשיא של SophosLabs. "החוקרים שלנו רואים תחכום הולך וגדל בנוזקות, הן בטכניקות אשר נמצאות בשימוש והן בשימוש כבד באוטומציה. פולימורפיזם הופך לנורמה ונוזקות ,שבעבר לא היו מוכרות, נמצאות במגמת עלייה. התקפות אלו, ברגע שהן אקטיביות במערכות שלכם, משבצות את עצמן עמוק על מנת להבטיח השפעה ארוכת טווח. על ידי שימוש בטכנולוגיה החדשה של הסרה, Sophos Clean יכולה להסיר את כל החלקיקים של הנוזקה ולהחזיר את המערכת למצבה הנקי".

Sophos Clean הינו סורק נוזקות לפי דרישה הכולל רק MB 11 ויכול להיות מופעל ישירות מכונן פלאש USB, CD/DVD או התקן אחסון ברשת. הכלי יכול לסרוק ולתקן מבלי לתפוס נפח אחסון במערכות המקומיות. סריקה אופיינית עם Sophos Clean אורכת פחות מחמש דקות משום שהיא יכולה מיד להבחין בין יישומים בטוחים לבין תוכנות זדוניות באמצעות אנליזת התנהגות ואימות התוכן עם הדטה-בייס של יישומים אמינים. דבר זה מצמצם באופן דרמטי תוצאות חיוביות שגויות (false positive).

יכולות מפתח:

  • הדור הבא של זיהוי נוזקות ותיקון, נטול חתימה.
  • זיהוי איומי zero-day, כופרות ואיומים לא מוכרים.
  • רץ מכל מקום ללא צורך בהתקנה.
  • אנליזה המבוססת על למידת התנהגות, נתמכת על ידי SophosLabs.
  • נפח אחסון מינימלי, סריקה מהירה.
  • מסיר כל עקבות של נוזקות, rootkits, RATs והתקפות פולימורפיות.
  • מסיר הסוואה של נוזקות אשר מבצעות מניפולציה בזיכרון, בליבה ובאלמנטים אחרים במערכת.

Sophos Clean מוצע עכשיו לניסיון ל- 30 יום בחינם באתר של Sophos. Sophos Clean זמין לחברות בכל סדרי הגודל ברכישה של מינימום חמישה רישיונות ועם אפשרות לחבילות הזמינות במסגרת הגנת הקצה של Sophos.

למידע נוסף, ניתן לבקר בבלוג החדשות של Sophos.

קראו את החדשות החמות והדעות באתר זוכה הפרסים של Sophos  – Naked Security News.

למידע נוסף אודות Sophos בקרו ב – Sophos News.

 

אודות Sophos sophos_logo_300px_rgb (1)

יותר מ-100 מיליון משתמשים ב-150 מדינות מסתמכים על פתרונות אבטחת המידע של Sophos, כהגנה הטובה ביותר מול האיומים המורכבים שעומדים מולם ואובדן מידע יקר. פשוטים להטמעה, ניהול ושימוש, הפתרונות ,עתירי הפרסים של הצפנה ,הגנת רשת, דואר אלקטרוני, אינטרנט, התקנים ניידים ונקודות קצה של Sophos, מגובים על ידי רשת מעבדות גלובאליות המשמשות כמרכזי התמודדות מול איומים מתקדמים. Sophos היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסה הלונדונית לניירות ערך ובעלת הסמל "SOPH". מרכז הפעילות שלה נמצא באוקספורד , אנגליה. לפרטים נוספים : www.sophos.com.

 

אודות Power Communication Power-Logo-big (1)

Power Communication הוקמה בשנת 1996, החברה הינה- "Value Added Distributor" ומתמחה בתחום התקשורת, אבטחת המידע וההמשכיות העסקית. הידע המקצועי והניסיון שנצבר במהלך השנים,  בשילוב הפתרונות המופצים על ידה, מאפשרים לחברה לספק פתרונות אבטחת המידע, המשכיות עסקית ותקשורת של מיטב היצרנים בעולם, בשילוב תמיכה ושרות ברמה הגבוהה ביותר. החברה מייצגת בישראל את החברות Sophos, Unitrends ואחרות.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות