<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > דו"ח מיוחד של Europol ו Trend Micro מציג עלייה במספר הנוזקות המאיימות על כספומטים

דו"ח מיוחד של Europol ו Trend Micro מציג עלייה במספר הנוזקות המאיימות על כספומטים

Europol ,מרכז פשעי הסייבר האירופאי (EC3), וטרנד מיקרו, יצרנית פתרונות אבטחת מידע לזיהוי, חסימה ותחקור התקפות APT/Zero Day בארגונים ((On-Premise ובענן,  מציגות דו"ח משותף העוסק בעלייה במספר הנוזקות המאיימות על כספומטים ומציג סקירה כללית על נוזקות המאיימות על כספומטים וסוגי הנוזקות הספציפיות שמופצות.

ישנם למעלה משלושה מיליון כספומטים ברחבי העולם וסכום משיכות הכספים עומד בממוצע על 8.6 ביליון אירו בשנה, מה שהופך את הכספומטים למטרה אטרקטיבית להתקפות סייבר. באמצעות שימוש בנוזקה מותאמת ספציפית, התוקפים כבר לא צריכים להשתמש בשיטות מסורתיות לפריצת כספות בכדי לפרוץ לכספת של הכספומטים.

דו"ח זה מציע לראשונה סקירה מקיפה בנושא, טרנד מיקרו ו- Europol מדגישים את העלייה בתחכום של פושעי הסייבר. התחכום בא לידי ביטוי בכך שההתקפות מתוכננות ומתוזמרות ומשתמשות בשיטות וטכניקות חדשות בשילוב עם וקטורים מוכרים להתקפה.

"התקפות על כספומטים מוכרות כיום כאיום מתפתח על ידי התעשייה וגורמי אכיפת החוק. Europol (EC3) סייע למספר כוחות משטרה ממדינות שונות בחקירות מוצלחות של איומי סייבר על כספומטים", אמר Steven Wilson, העומד בראש EC3 . "דו"ח זה מפרט מספר המלצות עיקריות להתמודדות עם העלייה בטרנד האיומים על הכספומטים, למניעה ולתחומי חקירה, ויכול לשמש כמסמך בעל חשיבות לתיאום פעילויות להכשלת התרחבות הפשע המאורגן בתחום זה" הוא הוסיף.

שיתוף הפעולה בין טרנד מיקרו ל- EC3 מחזק את האמונה הרווחת שטכנולוגיה, אבטחה וגורמי אכיפת החוק חייבים לשתף פעולה באופן רציף בכדי לנסות להקדים את הפושעים המתוחכמים", אמר Raimund Genes, סמנכ"ל טכנולוגיות ראשי בטרנד מיקרו. "הדו"ח הזה גם יעזור לגורמי אכיפת החוק להתמודד בהצלחה עם איומים פוטנציאליים עתידיים וגם יועיל לתעשיית השירותים הפיננסיים בבואם להגן על נכסי לקוחותיהם.

הדו"ח, שחובר לראשונה, הופץ לקהל סגור המורכב מרשויות אכיפת החוק, מוסדות פיננסיים ותעשיית אבטחת ה- IT.

 אודות Trend Micro TM_logo_red_2c_rgb

Trend Micro, היא חברת תוכנה, יצרנית פתרונות אבטחת מידע לזיהוי, חסימה ותחקור התקפות APT/Zero Day בארגונים ((On-Premise ובענן. החברה מספקת מוצרי הגנה במטרה ליצור סביבה בטוחה להעברת מידע דיגיטלי וניהול סיכונים לארגונים ולקוחות פרטיים. Trend Micro הנה חלוצה בתחום אבטחת שרתים עם ניסיון של מעל 20 שנה להגנה על סביבות מבוססות שרתים פיזיים או מבוססות ענן. פתרונות החברה נשענים על העוצמה מובילת השוק לאבטחת התוכן של Smart Protection Network לאיסוף, מעקב וכריית מידע גלובלי לאיתור התפרצות איומי רשת חדשים ולמנוע את פגיעת האיומים כבר בשלב מוקדם. Trend Micro מפעילה בישראל נציגות מקומית וכן חברת זברה טכנולוגיות משמשת כמפיצה הרשמית ללקוחות העסקיים. במסגרת זו זברה טכנולוגיות מפיצה למערך של עשרות אינטרגרטורים  ומשווקים מובילים בשוק הישראלי כולל הדרכה והכשרה של המשווקים ושירות שוטף הניתן לאורך חיי המוצר.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות