<
יום שישי , ינואר 19 2018
מבזקים

תמיר סגל

תמיר סגל

תמיר סגל, מנהל פעילות טרנד מיקרו בישראל: רוב ההתקפות בחצי השנה האחרונה הפכו להתקפות כופר, ועכשיו גם באופיס 365

דיווחי החדשות בשבועות האחרונים התמקדו בכך שתוכנת הכופר הזדונית Cerber מנסה לפגוע במשתמשי אופיס 365. התוכנה הזדונית מסתתרת בתוך Microsoft Word Macro ולכן זהו אתגר לנסות לזהותה באמצעות הטכניקות המסורתיות.

משתמשים אשר הודרכו שלא לפתוח קבצי הרצה או קבצי Zip, יכולים אף הם להיות מרומים בקלות באמצעות קובץWord – במיוחד אם הם עומדים לשכור לעבודה מנהל חדש והדואר האלקטרוני אומר שיש קובץ מצורף שהוא קורות החיים שלו. בשנת 2015 נצפתה עלייה עצומה בשימוש בתוכנות זדוניות ל-Macro.

התוכנה הזדוניתMacro  Cerber היא תוכנת כופר כשירות (RAAS) אשר נמכרת לעבריינים בעלי יוזמה בשוק השחור הרוסי כפי שדיווחנו ב-6 במארס 2016. אחד המאפיינים הייחודיים שלה הוא שבמקום שרק תופיע על המסך הודעת כופר, היא גם מדברת:

http://documents.trendmicro.com/assets/cerber-sample-voice.mp3

"שימו לב! שימו לב! שימו לב! כל המסמכים, התמונות, מאגרי הנתונים ושאר המסמכים החשובים הוצפנו!".

כלי אבטחת המידע של Trend Micro: Cloud App Security ו-Hosted Email Security מזהים זנים חדשים של תוכנת הכופר Cerber בטכנולוגיית sandbox ב

כיתוב לגרף: עלייה גדולה בתוכנות זדוניות ל-Macro בשנת 2015. מקור: סיכום האבטחה השנתי ל-2015 שלTrendLabs .

עלייה גדולה בתוכנות זדוניות ל-Macro בשנת 2015. מקור: סיכום האבטחה השנתי ל-2015 שלTrendLabs .

ענן. זהו קובץ וורד הנפתח במקביל בסביבות וירטואליות מרובות וההתנהגות של הקובץ נועדה לייצר פעילות זדונית. Security Cloud App של Trend Micro משתלב ישירות עם אופיס 365 באמצעות ממשקי תכנות יישומים (API’s) כדי לשפר את האבטחה הקיימת בתוך אופיס 365. השירות מתקרב ליום השנה הראשון שלו, ונכון לשבוע שעבר הוא זיהה יותר מ-3.8 מיליון קבצים זדוניים וכתובות של אתרי אינטרנט המשתמשים באופיס 365.

 אודות Trend Micro

Trend Micro, יצרנית פתרונות אבטחת מידע לזיהוי, חסימה ותחקור התקפות APT/Zero Day בארגונים ((On-Premise ובענן. החברה מספקת מוצרי הגנה במטרה ליצור סביבה בטוחה להעברת מידע דיגיטלי וניהול סיכונים לארגונים ולקוחות פרטיים. Trend Micro הנה חלוצה בתחום אבטחת שרתים עם ניסיון של מעל 20 שנה להגנה על סביבות מבוססות שרתים פיזיים או מבוססות ענן.

פתרונות החברה נשענים על העוצמה מובילת השוק לאבטחת התוכן של Smart Protection Network לאיסוף, מעקב וכריית מידע גלובלי לאיתור התפרצות איומי רשת חדשים ולמנוע את פגיעת האיומים כבר בשלב מוקדם.

Trend Micro מפעילה בישראל נציגות מקומית וכן חברת זברה טכנולוגיות משמשת כמפיצה הרשמית ללקוחות העסקיים. במסגרת זו זברה טכנולוגיות מפיצה למערך של עשרות אינטרגרטורים  ומשווקים מובילים בשוק הישראלי כולל הדרכה והכשרה של המשווקים ושירות שוטף הניתן לאורך חיי המוצר.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות