<
יום שלישי , ינואר 16 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > קספרסקי משיקה את Kaspersky Anti-Ransomware, כלי חינמי לעסקים נגד מתקפות כופר

קספרסקי משיקה את Kaspersky Anti-Ransomware, כלי חינמי לעסקים נגד מתקפות כופר

מעבדת קספרסקי משיקה היום את Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business  – תוכנה חינמית המציעה הגנה משלימה למשתמשים ארגוניים כנגד מתקפות כופר. כדי לזהות תבניות התנהגות המאפיינות תוכנות כופר וכדי להגן על נקודות קצה מבוססות מערכת חלונות, Kaspersky Anti Ransomware Tool  ממנף שתי טכנולוגיות פורצות דרך: Kaspersky Security Network, רשת האבטחה של קספרסקי ואת System Watcher, שיכולותיו הייחודיות כוללות בין היתר את האפשרות לחסום ולבטל שינויים מזיקים במערכת.

תוכנות זדוניות כגון תוכנות כופר, אשר פוגעות במחשבים ומצפינות נתונים חיוניים לארגון, הן בעיה רצינית, במיוחד עבור עסקים קטנים. על פי סקר סיכוני אבטחת המידע לשנת 2016 של מעבדת קספרסקי, 42% מהעסקים הקטנים והבינוניים נפלו קורבן למתקפות כופר במהלך 12 החודשים האחרונים. 34% מהם שילמו את דמי הכופר ואחד מ-5 לא הצליח לאחזר את הנתונים שלו, אפילו במקרים בהם נענו דרישות העבריינים. מחקר נוסף של מעבדת קספרסקי, שהתבסס על נתוני רשת האבטחה של החברה (Kaspersky Security Network), מציג זינוק עצום בהיקף התקפות הכופר על עסקים: גידול של כמעט פי 6 (מ- 27,000 אלף ב- 2014-2015 ל-158,600 ב-2015-2016).

רנסום (1)עסקים נקראים להפעיל טכנולוגיות וגישות הגנה מגוונות כדי לייצר אבטחה יעילה, והכלי החדש של מעבדת קספרסקי מספק אבטחה משלימה לחברות שאינן משתמשות בפתרונות האבטחה המתקדמים של מעבדת קספרסקי. Kaspersky Anti-Ransomware הוא פתרון מהיר וקל משקל, המסוגל לפתור את אחת מהבעיות הקשות ביותר הפוגעות היום בעסקים– מתקפות כופר, ובמיוחד, הגרסה המסוכנת ביותר שלהן – מתקפות כופר מצפינות (Cryptomalware). פעילות ה-Cryptomalware גורמת להצפנה בלתי ניתנת לאחזור של קבצים עסקיים יקרי ערך, ומכריחה עסקים לשלם דמי כופר כדי לקבל את הנתונים חזרה.

כדי לטפל בבעיה זו ולהגן על נקודות קצה מבוססות מערכת חלונות, כלי ה- Kaspersky Anti Ransomware לעסקים משלב שתי טכנולוגיות ליבה:

  • רשת האבטחה של קספרסקי, שירות מבוסס ענן שנועד לעבד נתוני אבטחת סייבר שאינם אישיים, הזורמים ממיליוני משתתפים בהסכמה מכל רחבי העולם. עם רשת האבטחה של קספרסקי, מתקבל מודיעין אבטחה תוך שניות, דבר המבטיח זמני תגובה מהירים ושמירה על רמת הגנה גבוהה.
  • System Watcher היא טכנולוגית אבטחה פרו אקטיבית מתקדמת, אשר סורקת את כל האירועים החשובים במערכת, כולל יצירה ושינוי של קבצי מערכת הפעלה והגדרות, הפעלה של תוכנות והחלפת נתונים על גבי הרשת. האירועים מתועדים ומנותחים, ואם ישנה עדות לכך שתוכנה מבצעת פעילות זדונית, ניתן לחסום פעולות אלה ולבטלן, תוך מניעת הדבקה נוספת.

ב- 2015 הגנו פתרונות מעבדת קספרסקי על 443,920 משתמשים ולקוחות ארגוניים ברחבי העולם מפני תוכנות כופר מצפינות, כשהם מונעים מעברייני הסייבר כמעט 53 מיליון דולר של רווחים בלתי חוקיים. "מומחי קספרסקי, המנטרים את הבעיה המתרחבת של תוכנות כופר מצפינות, פיתחו את הכלי הפשוט הזה, שזמין חינם ללא עלות, כדי להילחם באיום מתקפות הכופר על נכסים חיוניים לעסקים, לרבות עסקים קטנים ובינוניים שלא תמיד יש להם את המומחיות הנדרשת באבטחת מידע כדי לבצע הערכה והשוואה של עשרות כלי אבטחה הקיימים בשוק", אמר קונסטנטין וורונקוב, ראש תחום מוצרי קצה, מעבדת קספרסקי.

Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business תואם לפתרונות אבטחה של חברות אחרות המותקנים על מחשבים אישיים, ומשמש כאמצעי משלים נגד תוכנות כופר. להורדת  Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business.

כפתרון הגנה משלים, Kaspersky Anti-Ransomware Tool  מספק למשתמשים ארגוניים הגנה מתקדמת נגד כלי כופר. עבור ארגונים הדורשים את ההגנה הטובה ביותר עבור כל רמה ברשת, כולל טכנולוגיות הגנה על תחנות עבודה, שרתי קבצים ומכשירים ניידים, כנגד כל סוגי הקוד הזדוני וההתקפות המתוחכמות ביותר שיש כיום, מעבדת קספרסקי ממליצה להשתמש בפתרונות ייעודיים לעסקים: http://www.kaspersky.com/business-security/small-to-medium-business.

אם נפלתם קורבן למתקפת כופר והנתונים שלכם ננעלו, מומלץ לבדוק האם ניתן לאחזר אותם באמצעות ביקור באתר No More Ransom (www.nomoreransom.org) – זהו פרויקט המספק למשתמשים מספר כלים לפתיחת הצפנה והמסייעים לאחזור קבצים שננעלו על ידי חלק מתוכנות הכופר.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות