<
יום רביעי , פברואר 21 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > אבטחה ו-Cyber > בזק בינלאומי מקימה מוקד הגנת סייבר ראשון מסוגו לציבור הרחב;

בזק בינלאומי מקימה מוקד הגנת סייבר ראשון מסוגו לציבור הרחב;

המוקד ייתן ייעוץ מקצועי ותמיכה בפועל ללא עלות וכשירות לציבור באמצעות מומחים שגוייסו והוכשרו לצורך כך

מנתוני בזק בינלאומי בשנה האחרונה נרשמה עלייה של כ- 400% בפניות לקוחות בנושאים הקשורים לחששות מגניבת פרטים ומידע אישי ופריצות ממוחשבות

חברת בזק בינלאומי מעמיקה את נוכחותה בתחום הגנת הסייבר ללקוחות הפרטיים בישראל ומודיעה היום (ד') על השקת מוקד הגנת סייבר ייעודי שייתן מענה, ייעוץ מקצועי ותמיכה ללא עלות ולכלל ציבור הלקוחות בנושאים הנוגעים לאבטחת המחשב

אודי עטר

אודי עטר

הביתי (הימנעות מפריצות ממוחשבות)  והגלישה הבטוחה ברשת האינטרנט.  מדובר במוקד ראשון מסוגו, שיעניק החל מהיום שירות, ליווי ותמיכה מקצועית פעילה למגזר הפרטי.

הקמת המוקד החדש הינה המשך ישיר ליוזמה של עובדי בזק בינלאומי הנמצאים בקשר יומיומי עם הלקוחות הפרטיים אשר הצביעו על עניין הולך וגובר של הלקוחות בתחום. מנתוני בזק בינלאומי בשנה האחרונה נרשמה עלייה של כ- 400% בפניות לקוחות למוקדי החברה בנושאים הקשורים לחששות מגניבת פרטים ומידע אישי ופריצות ממוחשבות.

בזק בינלאומי גייסה לטובת המוקד החדש מומחים אשר הוכשרו בשבועות האחרונים מיוחד לצורך כך. מוקד הגנת הסייבר יפעל בימים א'-ה' בין השעות 08:00-20:00. המוקד ייתן מענה בשפות: עברית, רוסית, אנגלית וערבית  ומספרו (שיחת חינם)  – 1800-014-040.

מעתה, ללקוחות המוטרדים מנושאים שונים הקשורים לעולמות הסייבר תהיה לא רק כתובת לקבלת ייעוץ מקצועי והכוונה, אלא ייחודו הגדול של המוקד ולראשונה בישראל בעובדת היותו לא רק מתמקד במתן מידע מקצועי כי אם יספק גם סיוע אפקטיבי וליווי לפונים בשלל נושאים הקשורים לעולמות הסייבר. בין הנושאים בהם יינתן ייעוץ וסיוע בפועל: סיוע במניעת פישינג כולל וידוא עבור הלקוח ובזמן אמת שהאתר אליו מבקש לגלוש אינו אתר מתחזה; סיוע בניהול חכם של הרשת הביתית בדגש על הצפנת הרשת וחסימת הראוטר כולל ביצוע  הפעולות הנדרשות ווידוא יחד עם הלקוח שהראוטר חסום לגלישה מרחוק ולאפשרות השתלטות מצד גורמים עוינים; והגנה על המחשב נגד וירוסים כולל ביצוע סריקת וירוסים אונליין.

אודי עטר, סמנכ"ל לקוחות פרטיים בבזק בינלאומי: "נושאים הנוגעים להונאות ולהתחזות ברשת ולגניבת זהויות, מידע ופרטים אישיים ועוד מעסיקים יותר ויותר לקוחות, בפרט לאור העלייה המתמדת בשימוש בשירותי האינטרנט והרחבת הפעולות הצרכניות והפיננסיות  שאנו מבצעים באמצעות האינטרנט. בשנה האחרונה אנו חווים עליה של כ-400% בפניות לקוחות למוקדי החברה הנוגעות לנושאים אלו. השקת מוקד הגנת הסייבר ללקוחות הפרטיים, היחיד מסוגו בישראל, היא חלק מההבנה שלנו בבזק בינלאומי כי יש לתת מענה כולל ללקוחות בנושא מהותי זה וכי הגנת הסייבר הופכת להיות חלק בלתי נפרד מחוויית הגלישה ברשת האינטרנט".

על פי מחקר של בזק בינלאומי, שנערך באמצעות חברת TNSהעידו רובם המכריע של המרואיינים על חששותיהם בעת הגלישה ברשת האינטרנט (84-87%) דיווחו כי הם מבצעים פעולות פיננסיות ורכישות באמצעות האינטרנט, ובעיקר משתמשים במחשב הביתי לשם כך: 87% מקרב הנשאלים חוששים מפריצות וגניבת נתוני אשראי, כ-56% מתוכם מביעים חשש רב מאוד. כ-69% הביעו חשש מגניבת מידע אישי כגון תמונות פרטיות ומסמכים או מגניבת פרטים אישיים, כ-67% הביעו חשש מפריצה לחשבונות המייל והפייסבוק וכ-83% מוירוסים במחשב. מעבר לכך, 42% מהנשאלים ציינו שהם כי שמעו על מישהו שהם מכירים שחווה גניבת מידע אישי או פריצה באינטרנט.

הקמת המוקד החדש מהווה צעד נוסף של בזק בינלאומי תחת האסטרטגיה של "cyber as a service" שאותה מוביל מנכ"ל החברה מוטי אלמליח, שמטרתה, להנגיש את עולם הגנת הסייבר לכלל הלקוחות בישראל. בתחילת השנה השיקה בזק בינלאומי את שירות ה-Cyber Wall , שירות הגנה ראשון עבור הרשת הביתית לחסימת ניסיונות לגניבת מידע ופרטים באתרים מתחזים. עד כה כבר הצטרפו לשירות למעלה מ-200,000 לקוחות. לפני כשבועיים השיקה בזק בינלאומי את שירות ה- FIXIT אשר נועד לספק פתרון אוטומטי לשיפור ביצועי המחשב הביתי ולתחזוקתו. בין הפעולות האוטומטיות המתבצעות: פעולות אבטחה כגון הסרת נוזקות, רוגלות וסרגלי כלים ופעולות אופטימיזציה להתקנת עדכוני תוכנות, עדכוני אבטחה ועדכוני מערכות ההפעלה ועוד.

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות