<
יום שלישי , ינואר 16 2018
מבזקים
דף הבית > נושאים בכותרות > מכונית ללא נהג > חברת מובילאיי הישראלית ופולקסווגן מתקדמות לשלב הבא לקראת נהיגה אוטונומית: איסוף מידע בזמן אמת באמצעות מיקור המונים

חברת מובילאיי הישראלית ופולקסווגן מתקדמות לשלב הבא לקראת נהיגה אוטונומית: איסוף מידע בזמן אמת באמצעות מיקור המונים

במסגרת שיתוף הפעולה תותקן הטכנולוגיה של מובילאיי במיליוני מכוניות מתוצרת מותג פולקסווגן, כך שתיווצר מפה מתעדכנת של העולם

פרופ אמנון שעשוש יור מובילאיי ודר הרברט דיס יור מותג פולקסווגן

פרופ אמנון שעשוש יור מובילאיי ודר הרברט דיס יור מותג פולקסווגן

חברת מובילאיי הישראלית ומותג פולקסווגן מתקדמות לשלב הבא לקראת נהיגה אוטונומית במסגרת שיתוף פעולה להטמעת תקן ניווט חדש לנהיגה אוטונומית החל מ-2018. דגמי פולקסווגן העתידיים יעשו שימוש בטכנולוגיית Road Experience Management™ (REM™) של מובילאיי, הכוללת מערכת מפה וטכנולוגיית מיקום מבוססת מצלמה. באמצעות שיתוף הפעולה ניתן יהיה לאסוף נתונים אשר ישמשו להפקת מפות חכמות לשימוש עתידי ברכבים האוטונומיים. שיתוף הפעולה הנרחב אושר על ידי מייסדשותף, יו"ר ו-CTO חברת מובילאיי, פרופ' אמנון שעשוע, ועל ידי יו"ר מועצת המנהלים של מותג פולקסווגן, ד"ר הרברט דיס.

חברת מובילאיי הישראלית (NYSE: MBLY) היא אחת היצרניות המובילות למניעת תאונות ונהיגה אוטונומית בעולם הטכנולוגי. מערכת REM™, מהמערכות החדישות ביותר של מובילאיי, עושה שימוש במיקור המונים (איסוף נתונים ממספר רב של מכוניות) בכדי להפיק נתונים בזמן אמת לצורך איכון מיקום מדויק וקליטת נתוני מסלול ברזולוציה גבוהה. יכולת זו הופכת את REM™ לרובד יסודי בנהיגה האוטונומית ומשמשת לפיתוח מתקדם של מערכות סיוע רבות. פעילות המערכת מתבצעת בשטח באופן הבא: מכוניות פולקסווגן, המצוידות במצלמות קדמיות, קולטות את סימוני הנתיבים והמידע על הכביש באמצעות מערכות חישה אופטיות של מובילאיי. המידע שנקלט עובר לשרתי החברה בפורמט דחוס, והנתונים שמגיעים מכלל צי המכוניות משמשים לשיפור רציף במפות ניווט ברזולוציה גבוהה, המצוידות ביכולות מיקום מדויקות ביותר.

"עתיד הנהיגה האוטונומית תלוי ביכולת ליצור ולתחזק מפות מדויקות ברזולוציה גבוהה ולשפר אותן בעלות מינימלית," אמר פרופ' שעשוע לאחר החתימה על שיתוף הפעולה והוסיף: "ההסכם עם פולקסווגן הוא נקודת מפנה. לא רק שההסכם עושה שימוש בטכנולוגיית מיקור המונים כדי ליצור באופן אוטומטי מפות ברזולוציה גבוהה ולשפר אותן באופן חסכוני, הוא גם מספק את המסגרת החשובה ביותר לשיתוף פעולה בין כל יצרני הרכב בתעשייה, בנושא הפקת תוכני המפות הדרושים לנהיגה אוטונומית."

הסכם זה הוא הראשון מסוגו הממזג נתונים מיצרני רכב שונים ברחבי העולם במטרה ליצור "מפה עולמית ברזולוציה גבוהה" אשר תהווה את התקן לתעשייה כולה. ד"ר פרנק וולש, חבר מועצת המנהלים של מותג פולקסווגן והאחראי לפיתוח, אמר: "מדי יום נוסעות בכבישנו מיליוני מכוניות של פולקסווגן. רבות מהן מצוידות בחיישנים המנטרים את סביבת המכונית. כעת אנו יכולים לנצל את 'הנחיל' הזה כדי להפיק נתונים סביבתיים שונים באופן אנונימי, כמו למשל נתונים על זרימת התנועה, תנאי הדרך ומקומות חניה פנויים. את הנתונים המעודכנים הללו אנו יכולים יכולים להעמיד לרשותן של מערכות ברמה גבוהה יותר. כבר בימים אלו אנו מתכננים שירותים נוספים שישתמשו בנתונים אלו כדי להקל על הנהיגה והניידות ולשפר את הנוחות והנוחיות. שיתוף הפעולה הזה יועיל לכולם, לא רק למכוניות של פולקסוואגן."

אודות מותג פולקסווגן: "הופכים את העתיד לממשי"

מותג מכוניות הנוסעים פולקסווגן נוכח כיום ביותר מ-150 שווקים בעולם ומייצר כלי רכב ביותר מ-50 אתרים ב-14 מדינות. ב-2016 ייצרה פולקסווגן כ-5.99 מיליון כלי רכב, בהם דגמים פופולריים ביותר כגון גולף, טיגואן, ג'טה ופאסאט. פולקסווגן מעסיקה 218,000 בני אדם ברחבי העולם. למותג 7,700 מפיצים המעסיקים 74,000 בני אדם. פולקסווגן ממשיכה לחתור קדימה כל העת תוך פיתוח שיטות הייצור. E-mobility, ניידות חכמה וטרנספורמציה דיגיטלית של המותג הם העקרונות האסטרטגיים של החברה לעתיד.

אודות מובילאיי

מובילאיי אן. וי. (NYSE:MBLY) היא חברה עולמית המובילה בפיתוח ראייה ממוחשבת ולמידת מכונה, ניתוח נתונים, לוקליזציה ומיפוי עבור מערכות סיוע מתקדמות לנהג (ADAS) ונהיגה אוטונומית. הטכנולוגיה של החברה מסייעת לשמור על הנוסעים בכבישים, מפחיתה את הסיכון לתאונות דרכים, מצילה חיים ובעלת היכולת לחולל מהפך בחוויית הנהיגה הודות לאפשור נהיגה אוטונומית. אלגוריתמי התוכנה הקנייניים של החברה ושבבי EyeQ® פרי פיתוחה מבצעים פענוח  מפורט של שדה הראייה על מנת לצפות התנגשויות אפשריות עם כלי רכב, הולכי רגל, רוכבי אופניים, בעלי חיים, מפגעים ומכשולים אחרים. מוצרי החברה מסוגלים לזהות גם סימוני דרך כגון נתיבים, שולי כביש, מחסומים ועצמים דומים; לזהות ולקרוא תמרורים, שלטי הכוונה ורמזורים; ליצור Roadbook™ של מסלולים מקומיים המתאימים לנהיגה, לרבות ציוני דרך חזותיים באמצעות  REM™; ולספק מפות לנהיגה אוטונומית. מוצרי החברה משולבים וישולבו בדגמי מכוניות של 25 יצרני רכב בעולם. בנוסף, ניתן לרכוש את מוצרי החברה גם בנפרד בתחום האפטרמרקט.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות