<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > היי טק > קורס App2u של עמותת מחשבה טובה מציע לנשים הכשרה מקצועית לקריירה טכנולוגית

קורס App2u של עמותת מחשבה טובה מציע לנשים הכשרה מקצועית לקריירה טכנולוגית

 הקורס מעניק ידע טכנולוגי לצד הכנה לשוק התעסוקה והתנסות מעשית בחברות מובילות בתחום

עמותת מחשבה טובה, העוסקת בקידום אוכלוסיות מוחלשות באמצעות הטכנולוגיה, מפעילה זו השנה השניה את תכנית App2u. הקורס מתקיים לראשונה בירושלים, בשת"פ עם הרשות העירונית לתעסוקה, מרכז צעירים של עיריית ירושלים, מכללת Svcollege האחראית על התוכן המקצועי, ובזכות תרומתם הנדיבה של קרן ערב וארגון נשות הדסה.

בקורס משתתפות 13 נשים בגילאי 19-40 חלקן דורשות תעסוקה וחלקן עובדות במשרות זמניות או משרה שאינה מותאמת הכשרה. מטרת התכנית לקדם ולהעצים את המשתתפות, על ידי עידודן לרכוש השכלה מקצועית-טכנולוגית, לטובת בניית אופק תעסוקתי משמעותי.

המשתתפות יעברו הכשרה טכנולוגית של ידע מקצועי ברמה גבוהה, כלים ומיומנויות בתחום פיתוח צד לקוח (front end), לצד הכנה להתמודדות בשוק התעסוקה, העצמה אישית והתנסות מעשית בתחום ההכשרה בחברות טכנולוגיה בירושלים. לאורך כל התהליך מלוות הנשים באופן פרטני בתהליך חיפוש עבודה והשתלבות בה בתחום ההכשרה הטכנולוגית.

במחזור הראשון של התכנית, שנערך באזור לוד ורמלה, סיימו 30 נשים. אחת מהן היא תקווה, אישה בשנות הארבעים לחייה, אשר הצליחה בעקבות הקורס לשדרג את משרתה ואת שכרה באותה החברה בה הועסקה  לפני הקורס כעובדת ייצור ואחריו כמנהלת פרויקטים. משתתפת נוספת בעלת תואר ראשון בכלכלה אשר עבדה

מפגש פתיחה App2u ירושלים, ספטמבר 2017

מפגש פתיחה App2u ירושלים, ספטמבר 2017

במהלך 10 השנים האחרונות בעבודות מזדמנות, מצאה בעקבות הקורס עבודה כמפתחת בחברה ביוטכנולוגית. כמו כן, השתלבה  כמפתחת SEO בחברת הזנק שמפתחת אפליקציה לניהול זמן ותעדוף משימות לנשים ופתרון בעיות ייחודיות לנשים הנמצאות במעגל העבודה.

 אורנית בן ישר, מנכ"לית עמותת מחשבה טובה: "נשים מהוות היום כרבע ממגזר ההייטק וזאת על אף הגידול בשיעור הנשים המשתתפות בשוק העבודה הכללי. שיעורן המזערי של נשים בענפי הטכנולוגיה מושפע במידה רבה ממסלולי ההשכלה שהן נוטות לבחור. מחשבה טובה מאפשרת לנשים המשתתפות בתוכנית, גם אם הן חסרות רקע טכנולוגי, לרכוש ידע טכנולוגי מקצועי הנדרש בתחום ויחד עם זאת את הכלים והמיומנויות הנדרשים להשתלבות טובה ומוצלחת בעולם ההייטק. הנשים המשתתפות בתכנית הנן נשים בעלות פוטנציאל של השכלה ותעסוקה, שבחרו לעשות שינוי בחייהן, להשתלב בעולם טכנולוגי ולשבור את תקרת הזכוכית. הלימודים מתקיימים בסביבה המאפשרת גם לנשים עובדות ובעלות משפחות לקחת חלק בקורס ולזכות בהזדמנות לעשות שינוי בחייהן".

אודות עמותת מחשבה טובה

עמותת מחשבה טובה הוקמה בשנת 2003 במטרה לצמצם פערים חברתיים באמצעות הנגשת הטכנולוגיה. העמותה הוקמה ע"י אנשי הייטק וחינוך, הייתה יוזמתו של יזם ההייטק ד"ר אסטורה מודנה והחלה דרכה בשכונת תלפיות בירושלים. העמותה מפעילה מרכזי מחשבים בכל הארץ ועובדת בהם עם נוער, ילדים, אנשים עם מוגבלות, דורשי עבודה ובני הגיל השלישי ועם כלל מגזרי החברה ביניהם בני מיעוטים, משפחות חד הוריות, בני העדה האתיופית, הורים שכולים, עולים מרוסיה ועוד. מחשבה טובה מעניקה עשרות סוגי הכשרות טכנולוגיות במרכזים בכל הארץ ובכיתות קיימות בקהילה, ביניהן : קורסים בסיסיים להכרת המחשב, הכשרות מקצועיות למבקשי תעסוקה, תכניות סיוע באמצעות מחשבים לבעלי מוגבלויות, תכניות לקידום מתמודדים עם מחלות נפשיות, מסגרות פנאי והכרת המחשב עבור קשישים, הורים שכולים ועוד. כמו כן, מפעילה העמותה כיתות מחשבים ניידות המגיעות לאזורי הארץ השונים. הנהלת העמותה נמצאת בירושלים.

לפרטים נוספים : www.mtova.org.il

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות