<
יום ראשון , פברואר 18 2018
מבזקים
דף הבית > היי טק > רוצים לקיים ישיבת עבודה פרודוקטיבית? 11 עצות מה לא כדאי לעשות

רוצים לקיים ישיבת עבודה פרודוקטיבית? 11 עצות מה לא כדאי לעשות

 

מאת: דני (דנקו) קובץ'

דני (דנקו) קובץ'

דני (דנקו) קובץ'

 בעולם העבודה הארגוני, העובדים יכולים לבלות מחצית היום, אם לא יום שלם, בישיבות ובדיונים. חלק מהישיבות מתארכות, חלק מייגעות וחלק לא מצליחות להשיג את המטרה לשמה כונסו, ואילו ארגונים אשר מאמצים את גישת האג'ייל לומדים לתכנן ישיבה מוצלחת. להלן 11 כללים או המלצות, ממה להימנע, כדי לקיים ישיבה פוריה.

 1. הזמינו לישיבה כמה שיותר אנשים. גם אנשים שנושא הישיבה ממש לא רלוונטי עבורם. ככל שיבהו בכם, או בנייד, יותר זוגות עיניים לא רלוונטיות כן ייטב.
 2. תנו לישיבה שם ארוך, עמום ומפוצץ. רצוי שם באנגלית, כמו למשל Leverage 24/365 platforms. בלינק הבא תמצאו מחולל שמות גרועים נהדר: http://www.dack.com/web/bullshit.html
 3. התעלמו ממטרת הישיבה. אל תציינו את המטרה בזימון ואל תקיימו תיאום ציפיות עם המשתתפים.
 4. הימנעו מלהתכונן לישיבה. אל תבקשו מן המשתתפים נושאים  לדיון, אל תקראו חומרי רקע ואל תעלעלו בסיכום הישיבות הקודמות.
 5. דלגו על דברי פתיחה, הצגת המשתתפים ו/או הציפיות שלהם מן הפגישה. פשוט קפצו ישר לעניין המרכזי, אם במקרה אחד המשתתפים יסטה מן הדיון המרכזי אל תהססו להטיח בפניו כי כל דקה שמתבזבזת עולה לכם כסף.
 6. אל תזכירו למשתתפים את כללי ההתנהלות של הישיבה. אם כללים אלה הוגדרו לפני שנה או יותר – די בכך, ואין טעם לחזור ולרענן.
 7. לאחר שתציגו את הפתרון שלכם הזמינו את המשתתפים להציע פתרונות חלופיים, כי אין ברירה.

אל תשכחו לציין בפניהם כי קרוב לוודאי שהפתרון שלכם הוא הטוב מכולם, אבל אם בכל זאת תצוץ התנגדות  – הזכירו להם מי הבוס.

 1. נהלו מפגש מוקפד ומקוטע והיצמדו לפרטים הקטנים: מי מדבר, מתי ולמשך כמה זמן. אם בכל זאת הטונים יעלו והמשתתפים ידרשו להתבטא, תנו את רשות הדיבור למשתתף השתלטן ביותר, מלבדכם.
 2. אל תבדקו את עצמכם לאורך הישיבה. השאלה 'האם אתם מתקדמים לכוון המטרה' מיותרת.
  10. הקפידו על תשומת לב מלאה של המשתתפים 100% מזמן הישיבה. בלי שרבוטים על הנייר, בלי הגנבת מבטים לנייד ובלי יציאה לשירותים.
 3. אל תשלחו סיכום דיון ורשימת משימות למשתתפים. ממילא לא תמצאו את הזמן, הכוח והסבלנות לרדוף אחרי המשתתפים כך שיעמדו בלוחות הזמנים הביצוע לא יהיה לשביעות רצונכם.

מילוי קפדני אחר הכללים וההמלצות שהובאו להלן יכשיל את הישיבה בגדול, וכעבור מספיק ישיבות, קרוב לוודאי שיכשיל גם את החברה. לעומת זה, אם תעשו בדיוק את ההיפך, תוך הקפדה על סט כללים, כפי שמציאה מתודולוגית האג'ייל – יש סיכוי כי הישיבות שלכם יהפכו להיות אפקטיביות ויביאו תועלת רבה לכם ולארגון.

 הכותב הוא המייסד של חברת Ajimeh ומוביל את הכנס הראשון בישראל בנושא Beyond Agile, שיחול ב- 8 לפברואר

 

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות