<
יום שני , דצמבר 18 2017
מבזקים
דף הבית > היי טק > גל חסון, סינופסיס: "TetraMAX II מקצר את זמן הייצור של תבניות בדיקה מימים לשעות"

גל חסון, סינופסיס: "TetraMAX II מקצר את זמן הייצור של תבניות בדיקה מימים לשעות"

גל חסון

גל חסון

חסון, מנהל שיווק בכיר בתחומי ה-RTL Synthesis ואוטומציית הבדיקה בסינופסיס העולמית, שביקר בישראל: "בפרויקטים רחבי היקף של תכנון שבבים, זמן הייצור של תבניות הבדיקה יכול להתארך למספר שבועות ואף לחודש. בעזרת TetraMAX II, תהליך זה הופך למהיר יותר פי 10 ביחס לפתרונות האחרים הקיימים כיום"

פתרון ה-ATPG (Automatic Test Pattern Generation) החדש עליו הכריזה סינופסיס, TetraMAX II מקצר את זמן הייצור של תבניות בדיקה (test patterns) מימים לשעות. כך אמר גל חסון, מנהל שיווק בכיר בתחומי ה-RTL Synthesis ואוטומציית הבדיקה בסינופסיס העולמית. לדברי חסון, שביקר בישראל לרגל ההכרזה, בפרויקטים רחבי היקף של תכנון שבבים, זמן הייצור של תבניות הבדיקה יכול להתארך למספר שבועות ואף לחודש. "בעזרת TetraMAX II, תהליך זה הופך למהיר יותר פי 10 ביחס לפתרונות האחרים הקיימים כיום. מחיר הבדיקה של שבב תלוי ישירות בזמן שבו הסיליקון צריך להיות על הטסטר ולכן חשוב לחברות למזער זמן זה. הזמן על הטסטר תלוי ישירות בכמות התבניות ו-TetraMAX II מייצר 25% פחות תבניות בלי לפגוע ברמת הכיסוי".

פתרון ה-ATPG והדיאגנוסטיקה מהדור החדש עליו הכריזה סינופסיס משלב מנועי בדיקה חדשניים ובכך מבטיח שתבניות הבדיקה יהיו מוכנות בשלב המוקדם שבו דוגמאות הסיליקון זמינות לבדיקה. בנוסף לכך,TetraMAX II  עושה שימוש בממשקי ATPG קיימים ומוכחים, מה שמבטיח שילוב קל וחסר סיכון של התבניות בתוך התכנון ובתוך תהליכי הבדיקה.

על פי חסון, "לקוחות של סינופסיס שהשתמשו ב-TetraMAX II העידו על שיפורים משמעותיים בהורדת מספר התבניות, בזמן הריצה ובאיכות כתוצאה מהשימוש בכלי החדש, ביניהן חברות כמו ST, טושיבה וברודקום. הלקוחות עושים מאזן בין איכות וכיסוי הבדיקה, העלות והזמן. יש כאלה שהולכים עם הכסף שנחסך לבנק ויש כאלה שנעזרים ב-TetraMAX II בכדי לשפר את איכות השבבים הנבדקים בלי להגדיל את עלויות הבדיקה".

חסון סיפר כי פתרון TetraMAX II נשען על מנועים חדשים ליצירת בדיקות ודיאגנוזה, שמאופיינים ברמה גבוהה מאד של מהירות, יעילות זיכרון ואופטימיזציה ליצירת תבניות בדיקה. לדבריו, רמה חסרת תחרות של יעילות זיכרון ב-TetraMAX II מאפשרת שימוש בכל ליבות השרתים ללא תלות בגודל התכנון. השימוש מחדש במידול תכנון מוכח על גבי תכנונים רבים לצד תשתית חוקים לבדיקתיות שגם היא מוכחת בייצור וממשקים וכלים למשתמש. כל אלה מבטיחים את יכולתם של המתכננים לעשות שימוש מהיר וחסר סיכון ב-TetraMAX II בתכנוני השבבים המאתגרים ביותר שלהם.TetraMAX II - 1foil

כלי ה-TetraMAX II קיבל לאחרונה הסמכה לתקן הבטיחות הפונקציונלית לרכב ISO 26262, דבר המאפשר לסינופסיס לספק מענה לביקוש ההולך וגובר מצד צוותים המתכננים שבבים לכלי רכב.

אודות סינופסיס

סינופסיס אינק. (סימול: SNPS) היא שותף ה- Silicon to Software™של חברות חדשניות אשר מפתחות את מוצרי האלקטרוניקה ואת יישומי התוכנה עליהם אנחנו מתבססים בכל יום. סינופסיס היא חברת התוכנה ה-15 בגודלה בעולם. לחברה יש היסטוריה ארוכה כמובילה העולמית ב-EDA (Electronic Design Automation) ובמודולי תכנון בדוקים ומוכנים (IP) לסמיקונדקטורים, והיא גם המובילה בתחום איכות תוכנה ובדיקות אבטחה לתוכנה באמצעות פתרונות Coverity מבית סינופסיס. סינופסיס מספקת את הפתרונות הדרושים למתכנני מערכות על גבי שבב (SoCs) המפתחים סמיקונדקטורים מתקדמים ולמקצועני תוכנה המפתחים יישומים אשר דורשים את הרמה הגבוהה ביותר של איכות ושל אבטחה. פתרונות אלה מאפשרים להם לספק מוצרים חדשניים, איכותיים ומאובטחים. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר www.synopsys.com.

אודות מערכת ITNEWS מאיר עשת

מנהל/עורך אתר ITNEWS. בוגר כלכלה ומנה"ס באונ' בן גוריון ו- MBA בירושליים. בעבר: כהן כיועץ כלכלי מטעם המדינה בהולנד ובהודו. היה סמנכ"ל שיווק בברדר, משנה למנכ"ל בסטארטאפ TVNGO, מנהל IT מגזין של גלובס בשלוש שנים האחרונות.
נגישות